Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regres?


67 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2017 - 11:52

Dla przykładu na lokalnej krótkiej hopce VAM 1560 na około 5.5% potrzebowałem 6.9-7w / kg pod minimalny wiatr boczny niesprzyjający. Na prawie 4 kilometrowym podjeździe o średnim 7.1(początek ok 5-6 środkowa najdłuższa sekcja 8 - 8.5 pod koniec lekkie krótkie wypłaszczenie) na VAM 1400 było to około 5.5 wg miernika(VAM środkowej 8% sekcji ok 2km 1500). A przykład z takiego płaskiego podjazdu to VAM 1200 z podjazdu niespełna 4% i 2.5 km sporo wypłaszczeń i tam potrzebowałem ok 6.3 w / kg ze średnią 31

#62 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 sierpień 2017 - 11:59

 na VAM 1400 było to około 5.5 wg miernika(VAM środkowej 8% sekcji ok 2km 1500)

Albo jesteś zawodnikiem z innej ligi albo bajkopisarzem...

 

Dla przykładu na lokalnej krótkiej hopce VAM 1560 na około 5.5% potrzebowałem 6.9-7w / kg pod minimalny wiatr boczny niesprzyjający.

...chyba jednak to drugie i bujasz w obłokach :P



#63 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:01

Czemu bajkopisarzem? Mówię o przełęczy Kocierskiej od Andrychowa segment na stravie " od znaku do szczytu " do dziś jestem tam 3 na 1000 ludzi więc coś tam jechałem. A ta górka 5.5% to lokalna hopka na 3 minuty niespełna więc spokojnie nie mam 7 na progu 😂

#64 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:05

Już myślałem, że wyniki twoich badań świadczą o potencjalnej wygranej w TdF :P

Ale...jeśli jesteś gorszy od Niemca o 10s. a lepszy od Cielucha, którzy mają licencję pro, lepszy od Remika którego znam i wielu innych z czołówki tej tabelki, to zdecydowanie z całym szacunkiem, nie jesteś "normalnym" amatorem ;)



#65 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:08

Haha jak by te 7 było z 10 minut to spokojnie 😂 ale niestety nie xd

#66 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:20

To była tylko jedna górka i wjechana raczej na maxa. Przemek jechał ją pod progiem i to jako jedną z wielu na treningu :)

#67 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:39

Ok, to jeszcze inaczej. Zgodnie z tym co pisałem wczesniej, jeśli jesteś tak dobry, ale nigdy nie miałeś licencji, nie startowałeś w elicie czy masters i doszedłeś do tego poziomu ciężką pracą jako zwykły amator, to pogratulować talentu i zgarniaj nagrody w amatorskich wyścigach :) W tym momencie nie ma znaczenia, czy dodatkowo pracujesz, masz rodzinę, ile czasu poświęcasz na rower itp. Dalej jesteś AMATOREM. Wielu takich jest, mają czas, kasę...nie wnikam...

Ale jeśli miałeś/masz licencję to dla mnie w amatorskich wyścigach się nie liczysz...przykro mi ;)

 


  • Prozor lubi to

#68 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:45

Nie mam. Nawet się prawie nie ścigam. Dawniej jeździlem nie jakoś mega pro ale trochę amatorsko troche treningowo w klubie ale bardzo krótko(nie pro w wieku 15 lat), potem miałem długą przerwę pare lat fajki wóda zero roweru xd następnie wróciłem do roweru najpierw stary mtb potem kupiłem szosę 2 lata z groszami temu więc daje sobie jeszcze trochę czasu na dobrą formę. Ten sezon mam spalony za bardzo chciałem zimą na mrozach ćwiczyć itd w zeszłym sezonie 20 tysiecy km aż leżałem przeziebiony cały listopad(i ciągło sie to do kwietnia/maja tego roku przez treningi w beztlenie w zimnie itd) no a teraz zdychałem... jeszcze pojechałem na górski wyścig zajechany przez treningi dzień po dniu i wyszedł z tego dobry trening pod progowy/sweet spot ale nie mogłem nawet wstać z siodła do tego w ulewie :) ale nie żałuję niczego uczęsię na błedach i oby przyszły sezon był lepszy
  • beskidbike lubi to



Dodaj odpowiedź