Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Zacząć Kolarstwo W Wieku 15 Lat I Czy Warto ?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kacperson

Kacperson
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:54

Witam serdecznie Kacper, mam 15 lat ! Jestem tu pierwszy raz ;o Dostałem rower od rodziców, crossowy, lekko ponad 15 kg waży. Spodobało mi się jeżdzenie na rowerze i robię to regularnie i nawet mam swój pierwszy sezon w tym roku :D (3k+km w tym sezonie jak narazie)

 

Opowiem tutaj moją historię jak w ogóle z rowerem zacząłem :D

Siatkówka.. to było moje życie, kupiłem sobie siłownie w domu aby wzmocnić mięsnie. Biegam tez, wiec kondycje mam spoko. No i jak tę siłke robiłem to biegania nie zaliczałem do cardio więc pomyślałem że mogę pojeździć na rowerze.... i tak narodziła się pasja do kolarstwa, zacząłem wybierać się z kumplem który jeździ już kilka lat, też ma rower crossowy i tak po górach jeździmy, po płaskim rzadko.

Pokochałem ten sport i myślę, że nawet bardziej niż siatkówkę.

 

Moje pytanie do osób starszych, bardziej doświadczonych

 

Czy typ który na 1,79m wzrostu waży 65kg i nie ma zbyt kolarskiej sylwetki, bo jest taki.. bardziej zbudowany xd ma szanse w przyszłosci osiągać jakieś wyniki ???

 

Kurcze...wiem co to poświęcenie, wyrzeczenia sportowe, bo dość się narobiłem na treningach w siatkówkę, na siłce, ale kolarstwo to podobno inna bajka i mało kto wytrzymuje FIZYCZNIE. ;/

Bo podobno gdyby kolarstwo było proste to by każdy był kolarzem mi ktoś powiedział heh :D

 

Proszę starszych o napisanie co o tym sądzą 

 

 



#2 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 14:35

Wolałbym zostać piłkarzem. Tylko 90 minut wysiłku,nie trzeba biegać non stop bo czasem lepiej mądrze stanąć niż głupio biegać. No i zarobki - średni kopacz zarobi więcej niż dobry kolarz ;)
A wzrost 179 i waga 65 jest całkiem dobra dla kolarza.

#3 Kacperson

Kacperson
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 14:38

Wolałbym zostać piłkarzem. Tylko 90 minut wysiłku,nie trzeba biegać non stop bo czasem lepiej mądrze stanąć niż głupio biegać. No i zarobki - średni kopacz zarobi więcej niż dobry kolarz ;)

Nie o to pytałem :D



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 16:58

Zapisz się do klubu.

#5 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 20:44

Wolałbym zostać piłkarzem. Tylko 90 minut wysiłku,nie trzeba biegać non stop bo czasem lepiej mądrze stanąć niż głupio biegać. No i zarobki - średni kopacz zarobi więcej niż dobry kolarz ;)

 

 

 

Nawet żadnej techniki nie potrzeba :D Patrz na lewego amatora, który nawet prostej piłki nie potrafi przyjąć.

 

Na wyniki w zawodowym kolarstwie bym nie liczył na Twoim miejscu. Za duża jest konkurencja a pudło ma tylko 3 miejsca.

Jednak polecam jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć - tym bardziej, że to polubiłeś.

 

Ja od dwóch lat do pracy (w różne miejsca) dojeżdżam 95% rowerem - jakieś 700km miesięcznie do samej roboty, a to już niezła sumka zaoszczędzona na paliwie - kiedyś 100% dojazdów to był samochód.

 

Także ten, trzymaj się roweru ( a najlepiej szosy) wszystkimi kończynami niezależnie zawodu i dyscypliny jaką będziesz uprawiał.

Rower to najwspanialsza rzecz jaką wynaleziono :)

 

 

 



#6 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 21:14

Podsumowując: zawsze możesz dojeżdżać rowerem na treningi piłkarskie ;)

Sam w tym sezonie postanowiłem wziąć udział w kilkunastu amatorskich maratonach MTB. I cóż mogę powiedzieć... Treningi to jednak nie jest jazda dla przyjemności - trzeba cisnąć, żeby potem na zawodach osiągnąć jakieś wyniki i być na pudle. Trochę mi to odebrało fanu z jazdy i nie wiem czy w przyszłym roku będę startował. Chyba,że znajdzie się sponsor ;)





Dodaj odpowiedź