Skocz do zawartości


Zdjęcie

Look 566


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:18

Witam, 

 

Jestem nowy na forum, sporo już poczytałem, czas się też przedstawić ze sprzętem. 

 

Dwa miechy temu powrót na szose, po 6 latach przerwy, a wcześniej Weltour na xenonie. 

 

Teraz zdecydowałem się budżetowo na Scott'a speedstera 30 2016r. ( alu, tiagra 2x10) bo był w dobrej cenie 3900zł. 

 

Na szczęscie, tuż po zakupie minimalnie zaczął lakier odchodzić, lekko się przecierać. Scott nie chciał ramy wymienić na nową karbonową, i posłął mi speedstera 10, ale kolory nie spasowały. 

 

Po małej wojnie postanowili oddać kase. W tym czasie trafił mi się bardzo ciekawy rowerek. 

 

Zamieniłem speedstera na rower Look. 

 

Kupiłem za 4500 zł karbonowego Look'a 566, cały na osprzęcie Ultegry. Rowerek z niemiec ściągany, nie używany napęd, ale widać z osprzętem ktoś się nie pieścił. 

 

Komponenty :

Siodło Fizik

Sztyca Ritchey WCS 

Mostek Ritchey 4axis Pro

Kierownica Ritchey Pro Logic 2 ( jutro zamieniam na Cinelli Ram 2 carbon) 

Rower stoi na kołach mavic'a 

Dodatkowo tylne koło "zabudowane" własnoręcznie na dysk. 

 

Sukcesywnie będę schodził z wagi roweru i wymieniał części. 

Fotka z przymiarki kierownicy, jutro uzupełnię

 

 

Jeśli macie jakieś porady, to chętnie poczytam...



#2 YamaY

YamaY
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądPodhale

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:31

Porady ... może lepsze zdjęcie. Pochwal się maszyną!



#3 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:25

3900 za aluminiowy rower na tiagrze bez tarcz na ramie która już ma swoje lata to nie taka okazja.



#4 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 17:32

3900 za aluminiowy rower na tiagrze bez tarcz na ramie która już ma swoje lata to nie taka okazja.

 

Hmm, wcześniej stał za 4400, i był to jedyny okaz na tiagrze w tej cenie, rama 2016 ale nowa. Poszukaj proszę ramę alu na tiagrze w tej cenie, nie koniecznie scott. 



#5 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 17:39

Up!

 

Kierownica Cinelli Ram 2 Bianca Carbon

Owijka Cinelli

Mostek do testowania Zoom 90mm, wskoczy jednak Pro Plt 80 mm alu-carbon ( Ritchey Pro 110mm do sprzedania)

Koło zabudowane własnoręcznie, sam wszystko robiłem. 

Czekam na dniach na Sigme Rox 10.0 Gps

 

 



#6 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 17:54

Hmm, wcześniej stał za 4400, i był to jedyny okaz na tiagrze w tej cenie, rama 2016 ale nowa. Poszukaj proszę ramę alu na tiagrze w tej cenie, nie koniecznie scott. 

Wiem, że nowa tylko chodzi mi o to że ta rama jest juz na rynku od kilku lat i wymaga aktualizacji, wiem bo miałem speedstera 2015, pierwsze lepsze co mi przychodzi do głowy giant contend na tiagrze disc widziałem w intersporcie za 3,6 albo 3,8 nie pamietam dokładnie



#7 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:01

Wiem, że nowa tylko chodzi mi o to że ta rama jest juz na rynku od kilku lat i wymaga aktualizacji, wiem bo miałem speedstera 2015, pierwsze lepsze co mi przychodzi do głowy giant contend na tiagrze disc widziałem w intersporcie za 3,6 albo 3,8 nie pamietam dokładnie

 

Całkiem możliwe, że gdzieś "coś" widziałeś. Ja na dzień kupowania i tydzień kupowania szukałem i nie znalazłem nic, a w tej cenie to była dla mnie okazja. Ten giant dwa tygodnie później mogłem kupić za 3500;) 

 

Dzisiaj w cenie 4500 mam full karbon na ultegrze, także scott z perspektywy czasu nie był super okazją. 



#8 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:30

chciałes przykład to napisałem i tyle, widze, że po samochodach teraz czas na rowery po niemcach dojeżdzać xd



#9 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:11

chciałes przykład to napisałem i tyle, widze, że po samochodach teraz czas na rowery po niemcach dojeżdzać xd

 

Haha, raczej nie dojeżdżać. 

Nowa ultegra to jednak nowa;) Na napędzie nie było śladów użytkowania. Kaseta i korba łańcucha nie widziały. Hamulce nówki. 

 

Teraz mam okazje kupić za 4300 zł Focusa cayo na Ultegrze, full carbon, pod Di2 rama. 

I tak kombinuje, czy mojego nie sprzedac;)



#10 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 09:20

Słabiutko wygląda ten dysk. Ogólnie i kiera Cinelli do mnie nie trafia. 

 

Jak masz okazję, to zmień na Focusa. 



#11 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 10:56

Rama całkiem spoko ale po co tam jest ten dysk z tyłu?


  • KAEM lubi to

#12 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 12:09

Przedstawiając swój rower na tym forum, to trzeba mieć znacznie więcej odwagi, niż wychodząc do ringu w pojedynku bokserskim...



#13 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2017 - 13:56

Przedstawiając swój rower na tym forum, to trzeba mieć znacznie więcej odwagi, niż wychodząc do ringu w pojedynku bokserskim...

 

Jak się jeździ z dyskiem po ulicach, to trzeba ;-)



#14 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 18:36

Słabiutko wygląda ten dysk. Ogólnie i kiera Cinelli do mnie nie trafia. 

 

Jak masz okazję, to zmień na Focusa. 

 

NIe wiem co w tym widzisz słabiutkiego? Rozumiem, że masz coś lepszego w swoim? To nie dysk, to zabudowa;]

 

Kierownica jak kierownica, lekka, ładnie się prezentuje, no i to cinelli ;)) czego chcesz więcej? Co jest wyżej? Lepiej? 

 

A w czym focus Twoim zdaniem lepszy?

 

Rama całkiem spoko ale po co tam jest ten dysk z tyłu?

 

Mnie się z tym dobrze kręci. Jak tego nie mam, zauważalnie gorsza jazda. 

 

 

Jak się jeździ z dyskiem po ulicach, to trzeba ;-)

 

Jak się ma, jak się lubi, to się jeździ;]. Ja na nim oblatuję inne szosy. 

 

Najwięcej zawsze dyskusji jest o ten element;]. Zasłonisz koło i jedni podziwiają, inni się dziwią. Temu wygląda słabo, ten się zachwyca. 

Ale o to chodzi, każdy ma rower Wyjątkowy, mam i ja ;)



#15 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 19:39

NIe wiem co w tym widzisz słabiutkiego? Rozumiem, że masz coś lepszego w swoim? To nie dysk, to zabudowa;]

Ok. Słabiutko wygląda ta zabudowa. 

 

Kierownica jak kierownica, lekka, ładnie się prezentuje, no i to cinelli  ;)) czego chcesz więcej? Co jest wyżej? Lepiej? 

Aaa, o to chodzi. Trzeba było od razu napisać. Po prostu takie kiery mi się nie podobają. W dodatku biały kokpit do białego roweru...

 

A w czym focus Twoim zdaniem lepszy?

Przede wszystkim lepiej wygląda. 

 

Ale ogólnie widzę, że idziesz w argumenty, co masz lepszego lub co jest lepszego, luzik. 



#16 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 19:54

Ok. Słabiutko wygląda ta zabudowa. 

 

Aaa, o to chodzi. Trzeba było od razu napisać. Po prostu takie kiery mi się nie podobają. W dodatku biały kokpit do białego roweru...

 

Przede wszystkim lepiej wygląda. 

 

Ale ogólnie widzę, że idziesz w argumenty, co masz lepszego lub co jest lepszego, luzik. 

 

Masz prawo mieć własne zdanie i dobrze. I tego się trzymaj.. lubię krytykę;)

Zabudowa za 120zł a nie za 450 z ebaya więc słaba ;))

 

Ja mam mały chwyt w standardowych z owijką, ta jest grubsza u góry i lepiej mi leży. 

Kolorystycznie wpadła mi w oko, wagowo też, nazwa mówi sama za siebie. Miałem czarny kokpit, ale właśnie jakoś był "jak inne" wiec chciałem personalizować :)

Zauważ ze cayo ma czarny kokpit do czarnego roweru. i większosć czarnych rowerów tak ma ;) tylko jakoś biały nie może... haha

 

To szosa, pewnie, ze idę w argumenty co jest lepszego, lżejszego, bardziej aero, co budzi kontrowersje. 

NIe pisał bym tutaj o tiagrze, czy nawet 105, choć to też dobry osprzęt dla niektórych. 

 

Ale idę tokiem rozumowania, ok mam carbon na ultegrze, to mogę odchudzać i mieć coś lepszego. Przecież nie zamienię kiery na alu, jak mam okazję dać cinelli.  

 

Ty piszesz, że koło słabiutkie (haha),a ja mam 3 zapytania ile by takie coś kosztowało... 

 

Ty widzisz lepszego cayo,  ja wiem, że mam rower co każdy na trasie zapamięta ( w razie kradzieży) ;]



#17 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 20:16

Ok. Słabiutko wygląda ta zabudowa. 

 

Aaa, o to chodzi. Trzeba było od razu napisać. Po prostu takie kiery mi się nie podobają. W dodatku biały kokpit do białego roweru...

 

Ale ogólnie widzę, że idziesz w argumenty, co masz lepszego lub co jest lepszego, luzik. 

 

Ale powiedz tak szczerze, kogo to obchodzi, co Ci się podoba, a co nie? Nie Tobie ma się podobać ten rower, ale właścicielowi!

Chłopak pokazał swój rower i na pewno bardzo się nim cieszy, a ponadto zapłacił za niego niemałe jak dla wielu osób pieniądze, ale zawsze znajdzie się ktoś, aby tą radość zohydzić. Jeśli piszesz takie rzeczy, to można wnioskować, że uważasz się za kogoś lepszego lub zamożniejszego i że Twoim zdaniem masz znacznie lepszy/ładniejszy/droższy rower. Zauważyłem, że w ostatnim czasie kilka nowych osób na forum, ze sporym entuzjazmem zaprezentowało swoje rowery, ale spotkały się z podobnie bezpardonową i wręcz niegrzeczną krytyką. Dodam, że recenzentami najczęściej są te same osoby...

 

Nie uważasz, że komuś może być tak zwyczajnie po ludzku przykro?


  • mess lubi to

#18 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 09 wrzesień 2017 - 20:47

Akwafan

 

Dlaczego stajesz się obrońcą w beznadziejnej sprawie. Adamson wystawiając rower na forum musi się też liczyć z negatywnymi opiniami, tak samo jak z tymi pozytywnymi. 

 

Też uważam że ta osłona jest słaba.



#19 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 20:49

Ocena, czy opinia też powinna mieć znamiona dobrego smaku.



#20 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:23

Focus Cayo na 105 nowy z 2017r chodzi na grupach za ok 4tys zł albo i mniej.