Skocz do zawartości


Kto Z Was Używa Specialized Allez Sprint Dsw ?


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:52

Witam

 

Szukam nowej ramy i padło już na 99% na alu. Topowe aluminium od jednego z 3-ch producentów.

 

1. CAAD 12

2. ALLEZ DSW

3. ALLEZ SPRINT

4. BOWMAN Palace R

 

Tak, tak wiem...alu, alu w 2017 roku? :) Masz tyle caaaaaarbonów od Authora, Meridy, Kellysa, Gianta za kasę tej ramy alu.... ale sorry " to nie dla mnie" raz, a dwa pier$%&ć carbon :) Ma być rama alu i teraz pytanie. BARDZO poważnie myślę o Allez SPRINT i czy ktokolwiek z Was jeździ na tej ramie? Lub znacie kogoś kto jeździ ? Oponie o pozostałych ramach znam lub macałem ale nie o Sprincie.

 

Opinie w prasie w necie zagranicznym są kolosalnie wybitne na temat tej ramy. Poza tym wersje kolorystyczne w limitowanych edycjach są rozwalajaće moją psychikę :) Ale miło było by usłyszeć polskie zdanie. Wiem, że frameset jest wybitnie rzadko spotykany ale może nóż widelec któś, coś? 

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie po kilku latach nieobecności na forum ! :) 

 

PS. Pomijając jej wybitne właściwości ( ponoć) techniczne to ta rama jest tak brzydka, że aż piękna czyli mój styl :)



#2 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:07

Panowie nikt nic ? a Nic ? 



#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2017 - 11:13

Nie wypowiem się w kwestii żadnej z tych ram, skoro na nich nie jeździłem, ale zapytam czemu nie bierzesz pod uwagę Ridley'a Helium SLA? Tym bardziej, że w kraju np. CAAD nowej, tylko ramy a nie całego roweru nie kupisz.



#4 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2017 - 20:30

Ridley Helium sla nie leży mi z paru powodów. Raz, że nie jest to rama o racingowych wlaściwościach dwa nie ma tak wybitnych opinii jak wspomniane przeze mnie w pierwszym poście trzy nie podoba mi się wizualnie. W chwili obecnej po przewertowaniu wielu, wielu tron, for itp wymienione przeze mnie ramy to wg wielu najlepsze aluminiowe konstrukcje na rynku. Cięzko nawet o odpowiedniki. Chwilę myślałem o Treku ALR ale to nie ta geometria, jest ona mniej racingowa to bardziej endurance. Mimo wszystko dziękuję za propozycję. Sprint jak dla mnie ma tylko jedną wadę... nie jest kompatybilny z DI2 ani z EPS. Zostaje ew. Sram etap. 



#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2017 - 20:58

Hm, nie wiem co masz na myśli mówiąc o racingowych właściwościach - o opiniach czy stronie wizualnej nie ma sensu dyskutować, bo to kwestie indywidualne. Ale biorąc pod uwagę geometrię tego Ridleya, to bez podkładek na rurze sterowej trzeba by się jednak trochę pochylić nad kierownicą. Z kolei dość szeroka jak na alu rura suportowa wskazuje na dużą sztywność, tym bardziej że w tej ramie jak dawniej łożyska są chyba na zewnątrz ramy.



#6 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2017 - 13:45

Decyzja podjęta. Prawdopodobnie będzie to jedyna rama w Polsce. Ponieważ Spec ściągnął w tym malowaniu ostatni egzeplarz na Europę w rozmiarze 58 cm... Foty nie moje ponieważ moja " idzie" . Zdjęcie na www speca nie obrazuje koloru tej ramy. Jaram się jak dziecko chyba bardziej niż na moje byłe kobiety :) Jak tylko zbuduję rower na niej nie omieszkam wrzucić go z opisie do odpowiedniego działu. 

 

https://www.speciali...-edition/134249

 

a550a330.jpg

0962e5a2.jpg68291565.jpg

 

18646332_818978368277237_798242580028666



#7 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 11 październik 2017 - 14:02

Spawy wyglądają na solidne...



#8 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2017 - 18:13

Chyba aż za bardzo. Ale to nowa technologia spawania właśnie. Wygląda ta technologia BARDZO ORDYNARNIE ale podoba mnie sie taki styl. 



#9 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 11 październik 2017 - 18:18

Przez krótki moment myślalem o tej ramie, szukając elementów do budowy roweru. Całkeim nieźle wyglądała w specjalnej edycji Sagan Superstar, ale zdecydowałem się jednak w końcu na wyrób Treka odrzucając uprzednio CAAD 12.



#10 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2017 - 18:37

Emonda alr czy cośinnego? Pytanie jakiej ramy szukales, jak allroundowej to CAAD12 ponoć miazga, wszedzie same zachwyty na świecie zresztą znam ludzi którzy jej uzywają i są bardzo zadowoleni. Allez Sprint czy Bowman to typowe ściganty na płaskie, na krótkie rundy.

 

Ja zdecydowałem się na Allez Sprint ponieważ mam już jeden rower allroundowy tj BMC slr02 karbonowa rama. BArdzo ,myślałem o CAAD 12, abrdzo ale... bez sensu posiadać coś niemal podonego. Allez Sprint jest całkowicie innym typem framesetu jak wsponiany BMC czy CAAD12 poza tym design jest nietuzinkowy, całkowicie inny jak wszystko co jest na rynku. A dwa... rama ponoć jest wybitna w swojej kategorii.

 

Jeśli kupiłeś Emonde tj. też to typowa rama allroundowa dobra do wszystkiego. Aczkolwiek z lekką namiastką endrance z tego co wyczytałem w testach, opiniach i z tego jak na niej siedziałem. Pozycja nie jest tak "zadziorna". Dlaczego odrzuciłes CAAD-a? Nie jeździłem ale przeczytalem masę wszystkiego i ponoć jest to lepsza rama jak trek alr. Ponoć. 

 

Masz już ją czy jeszcze czekasz ? 

 

 



#11 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 11 październik 2017 - 18:54

Planując skladanie nowego roweru chciałem, żeby był zbudowany na aluminiowej jak najlżejszej ramie. Rozważałem różne opcje, ale moja jazda to głównie endurance dlatego kupiłem Emondę ALR. Powoli składam rower http://szosa.org/top...lr-2018-custom/

Nie zdecydowałem się CAAD 12 bo:

  • obawiałem się zbyt sportowej geometrii - roweru potrzebuję do ultramaratonów, niska rura sterowa studziła moje zapędy
  • mala dostępność sztyc w rozmiarze pod tą ramę,
  • praktycznie zerowy wybór zamienników łożysk support pod Shimano. Zależało mi na możliwości montażu łożysk ze skręcanymi do kupy miskami, żeby wykluczyć trzaski, skrzypienia i inne przypadłości łożysk press fit.
  • rzeczywista waga framesetu była wyższa o prawie 100 gramów
  • wyższa cena niż w przypadku framesetu Treka


#12 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2017 - 22:30

ok rozumiem, czyli Allez Sprint na wstępie już odpadał tak naprawdę :) i DSW raczej też. Pisząc, że ALR jest trochę enduracowa, a, że CAAD 12 bardziej sportowa to potwierdzileś to co napiałem  wyżej. Faktcyznie ALR jest lekka ale mi na lekkości nie zależało. Mialem juz szosy po 6 kg. Wyleczyłem się z tego. To samo w MTB. Szosa 7-7,5 kg na wysokim stożku w zupełności wysatrczy przynajmniej mi kiedy ważę ok 90 kg.

 

Poczytam sobie wpis o Twoim sprzęcie w wolnej chwili.

 

co do pre fit. Pre fit to nie bb30. Typowy presfit lipa ale typowe bb30 już lepiej. Ok rame kupiłes lżejszą ale... suport masz cieższy od bb30 i tutaj tracisz hehe. co do sztycy. Jeśli nie składasz ultra lightbika to sztyca SAVE od cannondale jest GENIALNA. Całkiem lekka i bardzo wygodna. Nie widzę sensu jej wymiany. A co do ograniczonych sztyc... to ograniczony wybór jest dopiero w Allez Sprint :( 



#13 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2017 - 08:50

Finalnie nie jest dobrze.... Rama okazała się niedostępna w malowaniu Peter Sagan Super Star na Polski rynek i co ciekawe nie ma fizycznie takiej ramy nigdzie w Europie w rozmiarze  58 cm.... Naprawdę ręce opadają....  Zamówiłem ramę w malowaniu  GLOSS CHAMELEON PURPLE/SATIN BLACK i ta jest już dla mnie do odbioru u deleara :)



#14 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 30 październik 2017 - 21:38

Finalnie nie jest dobrze.... Rama okazała się niedostępna w malowaniu Peter Sagan Super Star na Polski rynek i co ciekawe nie ma fizycznie takiej ramy nigdzie w Europie w rozmiarze 58 cm.... Naprawdę ręce opadają.... Zamówiłem ramę w malowaniu

GLOSS CHAMELEON PURPLE/SATIN BLACK

i ta jest już dla mnie do odbioru u deleara :)


Piekny jest ten chameleon, do tego czarny carbonowy widelec :)

#15 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2017 - 10:12

Jest to prawda.



#16 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:29

Finalnie nie jest dobrze.... Rama okazała się niedostępna w malowaniu Peter Sagan Super Star na Polski rynek i co ciekawe nie ma fizycznie takiej ramy nigdzie w Europie w rozmiarze 58 cm.... Naprawdę ręce opadają.... Zamówiłem ramę w malowaniu

GLOSS CHAMELEON PURPLE/SATIN BLACK

i ta jest już dla mnie do odbioru u deleara :)


Zawisza, jakies newsy w budowie Alleza? Bo tez mysle... :)



Dodaj odpowiedź