Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty Szosowe Sidi Shot Niezależna Opinia - Road-Racing.pl

sidi sidi shot buty szosowe

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 14:20

Cześć ;-) od czasu do czasu na naszym forum podrzucam testy  z naszej strony Road-Racing.pl Testujemy to co używamy nie są to podarunki od dystrybutorów wiec słodkie mdłości wam nie grożą przy lekturze. Polecam serdecznie i zapraszam do ektury lhttp://road-racing.p...7-road-racingpl



#2 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:36

"Połówki  w SIDI nie odpowiadają za długość buta tylko jego szerokość i to nie szerokość podeszwy która jest taka sama jak  w regularnym bucie, a szerokość góry buta" - mógłby to ktoś potwierdzić?



#3 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:42

Mi potwierdziła to kobieta w Sidi Center we Wrocku, prawdziwie szeroka wersja to dopiero Mega.Jak pisałem  w teście przymierzałem inne Sidi  z podobnej półki przed zakupem. Były to Sidi Vernice Wire  w rozmiarze regularne 43 i były ciasnawe. 43,5 są idealne porównałbym je do regularnych butów Speca które uchodzą ze względu na pochodzenie (rynek amerykański) za nieco szersze od klasycznych butów Sidi w regularnym rozmiarze. (Porównuje bo poprzednie buty to były właśnie Specializedy,   ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maj 2019 - 19:56

Właśnie przyglądam się na Sidi Shot, na stronie sponsora forum kosztują obecnie 240EUR i zastanawiam się czy chcę tyle wydać na buty mimo promocji :) 

104_310_varianti_gallery_pop_Cshotmatt_M
 
Obecnie jeżdżę w Northwave Evolution SBS i po kilku latach są już trochę "zmęczone" (ale na moją stopę bardzo wygodne):

https://road.cc/cont...lution-sbs-shoe

Jakieś sugestie/opinie?

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 maj 2019 - 21:47

Pierwsza rzecz, czy styl Sidi ci odpowiada? Skoro piszesz o nich, to chyba tak. To juz jestes na dobrej drodze ;)
Kolejna rzecz, ci ci beda pasowac. Biorac pod uwage twoje obecne buty, Sidi beda mialy bardziej zdefiniowane dopasowanie i to chyba na calej dlugosci buta. Dla kogos kto lubi miec luz w przedniej czesci buta, Sidi moze nie sa najlepszym rozwiazaniem.
Ale jak ci spasuja, to bedziesz zadowolony. Buty na lata. A nawet po tych latach, jakosc materialow i wykonanie, powoduja, ze buty caly czas wygladaja.
Co mi w Shot nie przypasowalo, to ze byly bardzo podobne do Wire, ktore mialem i caly czas mam.
A tak powaznie, wydaje mi sie, ze przeniesienie zapiec na gore buta nieco uposledzilo latwosc mocniejszego dokrecenia zapiecia, szczegolnie tego gornego.
W sumie nie bylem zaskoczony, ze w wersji Wire 2, gorne zapiecie pozostalo z boku. Do tego specyficzny, niekoniecznie najlepszy system pokretel. Byloby duzo prosciej gdyby zaadaptowali np Boa. Ale czy to jest cos co powinno kogos zniechecic do zakupu tych butow? Napewno nie. Sa warte kazdego dienga.
Osobiscie juz bym nie kupil Sidi. Moje Wire, ktore glownie teraz sluza mi w domowym zaciszu, sa caly czas na tyle dobrze wygladajacymi butami, ze jak mnie lapie chec na Sidi, to je zakladam i wychodze do ludzi, bez zadnego obciachu :)
  • Marcin321 lubi to

#6 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 31 maj 2019 - 06:06

Mam takie w wersji mtb , niestety w moim przypadku żyłki po kilku miesiącach przecierały się. Jest dostępna cześć zamienna ale oczywiście całe pokrętło, a nie sama żyłka.

#7 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2019 - 10:10

Mi potwierdziła to kobieta w Sidi Center we Wrocku, prawdziwie szeroka wersja to dopiero Mega.J


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sorrki za odgrzanie kotleta, ale to totalny "bulszit", połówki w sidi nie odpowiadają za żadną szerokość, to po prostu rozmiary typowo dla stóp pomiędzy *(np. 27,5, 28,5 itp itd).

 

Używałem Sidi wiele lat, zanim kupiłem te buty spędziłem wiele czasu na mierzeniu ich, ostatecznie miałem wiele sezonów Sidi Wire. Po wejściu na rynek Giro Empire SLX nie wahałem się ani minuty, i teraz wiele sezonów już jeżdżę w Giro Empire SLX.

 

Przetestowałem buty od Fizika, Gaerne, Bont'a, Raphy, modele Giro Techlace, Shimano Sphyre, Lake, Mavic, z przykrością stwierdzam że gdyby nie Giro Empire, to jeździłbym dalej w Sidi, być może właśnie w Shot, są to najbrzydsze buty na rynku światowym, ale jednocześnie najbardziej niezawodne, i stworzone wprost perfekcyjnie do szosy.....



#8 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudzień 2019 - 11:55

@adazz - napisz proszę co takiego jest w tych sznurówkach? Powoli kończą mi się obecne buty i myślałem właśnie o Sidi Shot.

#9 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2019 - 14:09

@adazz - napisz proszę co takiego jest w tych sznurówkach? Powoli kończą mi się obecne buty i myślałem właśnie o Sidi Shot.

 

Sznurówki są po prostu mega wygodne, lekkie, i w przypadku Giro Empire odpowiednio sztywne żeby pojechać "szybciej", oczywiście mają swoje minusy, np. nie dopniesz buta/poluzujesz kiedy chcesz w trakcie jazdy, będąc upoconym latem wnerwiasz się na ściąganie/zakładanie z sznurowaniem, zamiast wsunąć stopę i przekręcić boa, niemniej, sznurówka się dopasuje do Twojej stopy *(tzw. efekt buta biegacza), i jak już taki but założysz to potem nie chcesz zmienić :] 

*(miałem równolegle i Sidi, i Giro, itd.) 

Jak ktoś naprawdę mocno ciśnie, i serio skupia się na treningu, wyścigu itd. chyba poleciłbym bardziej techniczne Sidi Shot, a jak ktoś ma czas na zabawę w sznurówkę, i ceni niebagatelną wygodę, wraz z dużą sztywnością podeszwy, to wskazałbym Giro :] 


  • Marcin321 lubi to

#10 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:23

Używałem Sidi wiele lat, zanim kupiłem te buty spędziłem wiele czasu na mierzeniu ich, ostatecznie miałem wiele sezonów Sidi Wire. Po wejściu na rynek Giro Empire SLX nie wahałem się ani minuty, i teraz wiele sezonów już jeżdżę w Giro Empire SLX.

Przetestowałem buty od Fizika, Gaerne, Bont'a, Raphy, modele Giro Techlace, Shimano Sphyre, Lake, Mavic, z przykrością stwierdzam że gdyby nie Giro Empire, to jeździłbym dalej w Sidi, być może właśnie w Shot, są to najbrzydsze buty na rynku światowym, ale jednocześnie najbardziej niezawodne, i stworzone wprost perfekcyjnie do szosy.....


@adazz - odgrzewam pytanie o buty Giro. Pisałeś że używałeś Giro Techlace i finalnie wylądowałeś z Giro Empire. Był jakiś konkretny powód? Akurat są na allegro te pierwsze w akceptowalnej cenie - dlatego pytam :)


GIRO FACTOR Techlace WYPRZEDAŻ 43.5 https://allegro.pl/o...43-5-9171961782

#11 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:35

@adazz - odgrzewam pytanie o buty Giro. Pisałeś że używałeś Giro Techlace i finalnie wylądowałeś z Giro Empire. Był jakiś konkretny powód? Akurat są na allegro te pierwsze w akceptowalnej cenie - dlatego pytam :)


GIRO FACTOR Techlace WYPRZEDAŻ 43.5 https://allegro.pl/o...43-5-9171961782

 

 

Hej, tak był. Jeden subiektywny, prywatny, a drugi nieco bardziej o charakterze technicznym.

 

Nie do końca Giro udało się dobrze zaprojektować te zapięcia w techlace, te rzepy nie trzymają jakoś dobrze, i zaczyna się kręcenie jednym boa, co też nie jest fajne kiedy na buta działają duże siły podczas jazdy - miałem wrażenie jakby ciągle but był nie zawiązany....bez sensu IMHO to było dla mnie.

 

O ile sznurowane empire slx to genialny wynalazek, choć już też moja cierpliwość się zakończyła - wieczne sznurowanie - i mam Fizik Infinito R1 obecnie, to Techlace jakoś nie podpasowały mi swoimi rozwiązaniami. 


  • Marcin321 lubi to

#12 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:51

Dziękuję za odpowiedź, coś tak czułem że coś jest przekombinowane w tych Techlice.

#13 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:55

Dziękuję za odpowiedź, coś tak czułem że coś jest przekombinowane w tych Techlice.

 

Nie tyle nawet przekombinowane, co nie docenili sił działających podczas jazdy rowerem - pomijam aspekty treningu, wyścigu itp. czego skutkiem było wyjście z tego rozwiązania po roku chyba. 



#14 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:56

Na Cycling Tips opisywali podobny model i tam zrobili "tuning" pozbywając się tych rzepów.

 

https://cyclingtips....ce-shoe-review/



#15 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:06

Ktoś podpowie jak wypada rozmiarówka GIRO Empire ?

 

W Sidi Wire Carbon Vernice (1 gen) noszę 45 1/2 .



#16 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 czerwiec 2020 - 12:13

Mam te same Wire i Empire slx, oba w 47. Sidi moze ciut krotsze ale moze te uczucie wynika z tego, ze Empire ma bardziej wyplaszczony po szerokosci czub buta. Roznica na tyle mala, ze przypuszczam, ze polowka wiecej byloby juz za duzo. Poza tym, bardzo szybko zapominam o tym odczuciu.
  • nonamed lubi to

#17 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2020 - 14:26

Giro Empire 43, Sidi Wire 43,5, Fizik R1 Infinito 42,5 , wszędzie ten sam rozmiar tylko co marka to folklor ;) *(27,5 cm)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sidi, sidi shot, buty szosowe