Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fulcrum Racing 3... Czy Campagnolo Zonda... ?

fulcrum Zonda

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 27 październik 2017 - 22:38

Dzięki.... dałem się skusić ;)... nowe FR3 już są....
W rękach trochę cicho chodzą... mam nadzieję, że się rozkręcą....

#22 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 październik 2017 - 07:37

Za mało w rękach kręciłeś ;-) ja wpadłem w trans zaraz po rozpakowaniu i kręciłem kilkanaście minut słuchając jak brzęczą coraz głośniej ;-) Też się skusiłem na Wertykal i promo cenę. Co prawda taniej od czasu do czasu można dostać za granicą ale z Wertykalem nigdy nie miałem problemu z serwisem oraz z gwarancją kół. Pierwsze jazdy dopiero na wiosnę ale sporo znajomych ma ten model i nikt z nimi większych problemów nie miał.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#23 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 październik 2017 - 13:26

Za mało w rękach kręciłeś ;-) ja wpadłem w trans zaraz po rozpakowaniu i kręciłem kilkanaście minut słuchając jak brzęczą coraz głośniej ;-) Też się skusiłem na Wertykal i promo cenę. Co prawda taniej od czasu do czasu można dostać za granicą ale z Wertykalem nigdy nie miałem problemu z serwisem oraz z gwarancją kół. Pierwsze jazdy dopiero na wiosnę ale sporo znajomych ma ten model i nikt z nimi większych problemów nie miał.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

:)) Napisz proszę jaki kolor masz bębenka ?

A druga rzecz... czy rozkręcając w ręce bez ogumienia czujesz lekkie bicie w pionie ?

....mam nadzieję, że to celowe....



#24 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 październik 2017 - 14:07

Bicie w pionie nie jest celowe, ale normalne niestety. Trzeba nakleić kawałek przeciwwagi i będą kręciły się idealnie nie szarpiąc rowerem czy rękoma. 

Jak to zrobić? Prosta sprawa, 5cm czarnej taśmy izolacyjnej, a pod nią przyklejamy ołowianą taśmę wędkarską. Całość naklejamy gdzieś na rancie pomiędzy szprychami. Ok. 5/10g takiej przeciwwagi wystarczy najprawdopodobniej choć w jednych kołach potrzebowałem bodaj 13g.

Taka najprostszą, ale niestety mało skuteczną metodą, jest przykręcenie magnesu licznika na odpowiedniej szprysze. Niestety magnesy są z reguły za lekkie i efekt jest jeszcze słaby.



#25 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 październik 2017 - 15:28

Bębenek mam ciemny sh11. Stalowy. Koła ważą 1532 g. bez zacisków. Lekkie bicie zauważyłem ale po założeniu opony jak by mniej wyczuwalne. Koła po wsadzeniu w widełki idealnie proste w pionie i poziomie. Nie wiem jak to będzie wyglądać w czasie jazdy bo rower mam rozłożony i mam zamiar go wyprowadzić z domu na wiosnę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#26 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 październik 2017 - 16:03

A czy w tych kołach z Wertykala potrzebna jest opaska na obręcz? W najnowszych FR3 nie jest, a jak jest w tych? Z góry dzięki za odpowiedź :)

#27 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 październik 2017 - 16:19

A czy w tych kołach z Wertykala potrzebna jest opaska na obręcz? W najnowszych FR3 nie jest, a jak jest w tych? Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Obręcze bez opasek



#28 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 październik 2017 - 16:23

Bicie w pionie nie jest celowe, ale normalne niestety. Trzeba nakleić kawałek przeciwwagi i będą kręciły się idealnie nie szarpiąc rowerem czy rękoma. 

Jak to zrobić? Prosta sprawa, 5cm czarnej taśmy izolacyjnej, a pod nią przyklejamy ołowianą taśmę wędkarską. Całość naklejamy gdzieś na rancie pomiędzy szprychami. Ok. 5/10g takiej przeciwwagi wystarczy najprawdopodobniej choć w jednych kołach potrzebowałem bodaj 13g.

Taka najprostszą, ale niestety mało skuteczną metodą, jest przykręcenie magnesu licznika na odpowiedniej szprysze. Niestety magnesy są z reguły za lekkie i efekt jest jeszcze słaby.

 

Dzięki Arni za podpowiedź jak zaradzić...

choć zastanawiam się czy tego nie reklamować w Wertykalu... bez przesady żeby nowe koła "wyważać"...



#29 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 październik 2017 - 16:32

Im koło (obręcz) jest lżejsze, to mniejsza różnica w wadze po obu stronach obręczy będzie powodowała bicie (wibracje w pionie) przy kręceniu kołem. Często w karbonowych kołach wystarczy ciężar wentyla, żeby spowodować bicie. Może w tych Fulcrumach specjalnie dociążyli stronę przeciwległą do wentyla, żeby właśnie wyeliminować to bicie? Sprawdzałeś, jak się kręci z dętką i oponą?

#30 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 październik 2017 - 16:53

Im koło (obręcz) jest lżejsze, to mniejsza różnica w wadze po obu stronach obręczy będzie powodowała bicie (wibracje w pionie) przy kręceniu kołem. Często w karbonowych kołach wystarczy ciężar wentyla, żeby spowodować bicie. Może w tych Fulcrumach specjalnie dociążyli stronę przeciwległą do wentyla, żeby właśnie wyeliminować to bicie? Sprawdzałeś, jak się kręci z dętką i oponą?

Muszę znaleźć chwilę i wrzucić... mam nadzieję, że to o to chodzi... Fulcrum chwali się takim systemem:

http://www.fulcrumwh...dynamic-balance

więc jeśli będą biły dalej to porażka... dam znać...

 

...a to jest Maitre temat braku nawierceń i co za tym idzie taśmy...:

http://www.fulcrumwh...hnologies/momag



#31 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 październik 2017 - 17:21

Bębenek mam ciemny sh11. Stalowy. Koła ważą 1532 g. bez zacisków. Lekkie bicie zauważyłem ale po założeniu opony jak by mniej wyczuwalne. Koła po wsadzeniu w widełki idealnie proste w pionie i poziomie. Nie wiem jak to będzie wyglądać w czasie jazdy bo rower mam rozłożony i mam zamiar go wyprowadzić z domu na wiosnę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki za info.u mnie przód 644g... tył 842 czyli razem...1486g.... hmm może mam wyjęte flaki...  ;)

 

Załączony plik  1508945192763.jpg   142,53 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  1508945174317.jpg   183,24 KB   25 Ilość pobrań

 

... a Ty swoje ważyłeś osobiście czy podałeś z jakiegoś opisu...?



#32 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 październik 2017 - 19:58

1532 razem. Wychodzi na to, że masz bębenek alu? Dołączona grafikaDołączona grafika

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#33 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 28 październik 2017 - 21:21

Czyli w zasadzie różnica jest tylko na tyle... ale parę dobrych gram... jedyna różnica to ważysz z zatyczkami... 

Alu....? Pytasz o korpus bębenka.... ?

Jeśli możesz to załącz proszę dokładniejsze zdjęcie bębenka...

...dla pewności mój to HG11

 

Załączony plik  1.jpg   82,19 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   73,92 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   118,14 KB   25 Ilość pobrań



#34 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 29 październik 2017 - 12:13

A no za brzęczenie odpowiedzialne jest takie coś. Dołączona grafika

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#35 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 29 październik 2017 - 16:58

:) bębenki bębnią.... zasadniczo... ale nie o tym... ;)

 

Wychodzi na to, że różne te bębenki... jeden i drugi chyba alu tak ?

Masz jakąś teorię na temat różnicy ?

Da się gdzieś odczytać... rozkodować rocznik prod. ?

 

... no i wróciła wiara w Fulcruma... po założeniu ogumienia... bicie zniknęło... :)



#36 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 29 październik 2017 - 18:49

Mój jest stalowy. Twój wychodzi na to, że alu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#37 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 30 październik 2017 - 12:02

Ok, popytam jeszcze

Pozdrawiam



#38 Wyrwiząb

Wyrwiząb
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 listopad 2017 - 00:18

:) bębenki bębnią.... zasadniczo... ale nie o tym... ;)

Wychodzi na to, że różne te bębenki... jeden i drugi chyba alu tak ?
Masz jakąś teorię na temat różnicy ?
Da się gdzieś odczytać... rozkodować rocznik prod. ?

... no i wróciła wiara w Fulcruma... po założeniu ogumienia... bicie zniknęło... :)


U mnie tak samo było, bez opony lekkie bicie. Koła mam prawie dwa lata, przebieg ciut ponad 10000, waze zwykle 82kg i się z nimi nie cyrtolę. Są pancerne, jak kiedyś je uszkodze to z pewnością kupię komplet tej firmy

#39 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 11:49

U mnie tak samo było, bez opony lekkie bicie. Koła mam prawie dwa lata, przebieg ciut ponad 10000, waze zwykle 82kg i się z nimi nie cyrtolę. Są pancerne, jak kiedyś je uszkodze to z pewnością kupię komplet tej firmy

 Dzieki za info.

Powiedz... rozbierałeś w nich kiedyś bębenek?





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fulcrum, Zonda