Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cykajacy Lancuch


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ramones

ramones
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 14 październik 2017 - 06:55

Czesc!Mam problem z lancuchem ktore cyka na ostatnich 4 najmniejszych koronkach.Rower jest nowy,przejechane ma niewiecej niz 500 moze 600km.Nie wiem czym to moze byc spowodowane.Ten lancuch bardzo ladnie i plynnie chodzi na wyzszych koronkach,natomiast na 4ostatnich,blizej widelca delikatnie cyka,nie ociera,ale wlasnie cyka.Probowalem to ustawic na barylce ale nie wiele to pomoglo,tzn.problem ustapil ale tylko na chwile.Wymienilem nawet linke na nowa i dalej to samo,zerknalem na hak i tez jest ok,wydaje mi sie ze przerzutka jest delikatnie wygieta ku wewnatrz czyli w str kola.Byc moze to jest przyczyna takiego stanu rzeczy.Bylem tez w serwisie i powiedzieli mi to samo,z tym ze kazali mi tez wyprostowac hak,ale nie zrobia mi tego sami bo nie maja takich narzedzi:D.Kasowalem tez ostatnio luz na lozyskach,czy ten luz ktory sie pojawil moze tez miec wplyw na to ze lancuch pracuje w taki a nie inny sposob?Co proponujecie?Aha!Lancuch to 11rz.ultegra tak samo jak przerzutka



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 październik 2017 - 17:57

Widocznie masz delikatnie skrzywiony hak i wcale nie jest to dziwne w nowym rowerze, tez tak miałem. Można to zrobić "na oko" starą ośką (taką na nakrętki jeszcze) od tylnego koła, gwinty pasują. Sposób prosty, tani i w zupełności wystarczający jak się okazuje. Wymaga jednak delikatności, także ręce kowala niewskazane.

Hak najlepiej wyprostować z zapiętym kołem, widełki delikatnie się naddają/rozszerzają bez koła, a więc czynność może być niedokładna.

 

Pamiętaj też, że nowe linki się rozciągną zawsze z czasem. Trwa to kilka/naście dni i dla tego z nową linka mógł problem się powtórzyć. Poczekaj, popraw naciąg ponownie, jeździj i za jakiś czas ponowie podreguluj baryłką, powinno być dobrze.



#3 ramones

ramones
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 17 październik 2017 - 17:33

Tak tez uczynilem,podciagnalem linke i podregulowalem barylka i jest ok:)Zdarza sie ze cos tam raz na jakis czas deliktanie"cyknie" ale jest to duuuuuzo ciszej anizeli ostatnio.Pojezdze jeszcze i powtorze zabieg tak jak sugerowales.Dzieki za odpowiedz





Dodaj odpowiedź