Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Producenci Mogą Bezczelnie Kłamać Na Temat Wagi Rowerów


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 16 październik 2017 - 08:20


Waga deklarowana przez producenta 7,95 kg +- 5% (a więc między a 7,55 kg 8,35 kg) dla rozmiaru 57.

 

Przy masie rzędu 8kg i dokładności pomiaru 5% nie ma żadnego sensu podawanie wagi z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku :)))



#22 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 16 październik 2017 - 08:27

No ok, waga ramy i widelca też się przydaje, ale problem jest zaniżanie wagi roweru, wagę ramy i widelca też by mogli zaniżać, jeśli będzie tak jak teraz i ludzie będą to akceptować "bo wszyscy tak robią".

#23 Gosc_mexy_*

Gosc_mexy_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2017 - 09:52

Producenci już przestają podawać wagi.



#24 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 16 październik 2017 - 09:54

Lepsze to niż kłamanie, moim zdaniem.

#25 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2017 - 12:23

@szosowykolarz

Mmi również podoba się Merida Scultura, jednak nie miałem najmniejszego problemu z ustaleniem jej rzeczywistej wagi. Dla przykładu oprę się na Mridzie Scultura 300 z 2017 roku, w barwach Bahrain Merida, której waga katalogowa wynosi 9 kg, natomiast katalogowa waga dokładnie takiego samego roweru na rok 2018, wynosi 9,1 kg (nie wiem z czego wynika rozbieżność 100g). Poprosiłem w sklepie o zważenie rozmiaru L/56, jaki mnie interesował. Akurat jest to dosyć duży rower, bo na wzrost jakieś 183-188 cm, który bez pedałów ważył poniżej 9,1 kg. Jeśli chcesz znać dokładną wagę ramy i wagę widelca, to jest ona podana w katalogu dla branży, jaki posiada każdy sprzedawca tej marki. Wystarczy tylko zadzwonić lub pójść do dowolnego sklepu i zapytać o wagę. Według katalogu Meridy na 2018 rok (jaki posiadam), to aluminiowa rama Meridy Scultura waży 1,48 kg, a karbonowy widelec 0,42 kg.

 

@PiKa

Masz skłonność do używania niepotrzebnie wielkich i przejaskrawionych słów w stylu:

 

- Jak producenci mogą bezczelnie kłamać.

- I dlaczego uchodzi im to na sucho.

- Mnie osobiście bardzo to denerwuje.

- Czy ci producenci nie mają wstydu?

- Jak mogą tak bezczelnie kłamać...

- Jak dla mnie taki producent nie jest poważny...

- Raz skłamał w jednej sprawie, wiadomo gdzie jeszcze skłamał?

- W ten lżejszy rozmiar XL niż L naprawdę ciężko uwierzyć.

- Nie chce mi się wierzyć w taki duży rozrzut wagowy.

- Gdy producent podaje wagę bez rozmiaru, to też się zastanawiam czy on mnie traktuje poważnie.

- Nie jest to argument za tym, że producent Tribana kłamie.

- Ale problem jest zaniżanie wagi roweru, wagę ramy i widelca też by mogli zaniżać, jeśli będzie tak jak teraz i ludzie będą to akceptować.

- Lepsze to niż kłamanie, moim zdaniem.

 

Nie wydaje mi się, aby problem był aż tak poważny, jakim niesłychanie barwnie go opisujesz...



#26 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 16 październik 2017 - 12:33

@Kobretti a czy napisałem gdzieś nieprawdę?

Opisuję jak ja to widzę i odbieram. Masz oczywiście prawo do własnego zdania.

Co do zdania o tribanie, które zacytowałeś, to żeby nie było niejasności: nigdzie nie twierdziłem, że btwin/decathlon kłamie w kwestii wagi. A tak można by to odczytać, patrząc na twój cytat.

#27 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 16 październik 2017 - 14:07

Ja dziękuje za informację dotyczącej wagi Meridy :) Jednak nie do końca o to mi chodziło, źle mnie zrozumiałeś.

Chodzi mi o łatwość pozyskania takich informacji. Przykładowo chciałbym porównać 15 szosówek, ile by mi to czasu zajęło zanim zdobył bym informacje nt. wagi każdej ramy i widelca? Bardzo dużo.

 

Każdy rower ma podane zastosowane podzespoły i wymiary.

Jest 'tabelka' a w niej:- od materiału ramy po rozmiar sztycy, a nie ma wg. mnie najważniejszego - Waga ramy i widelca.



#28 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2017 - 14:10

To prawda.



#29 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 16 październik 2017 - 14:47

rowerowawaga.pl ;)



#30 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2017 - 15:40

Oj zdziwiłbyś się ile rowerów klepie choćby taki Giant.

No to nawet jakby. Przecież przechodzi to przez jakąś kontrolę jakości więc oni mogli by to ważyć.



#31 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 16 październik 2017 - 15:42

Pytanie tylko po co ? Rynek tego nie wymaga a I wyniki mogłyby być kontrowersyjne 😉

#32 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 09:42

Dwa rowery:

 

mechaniczny Dura Ace - waga deklarowana 7,4 kg

https://www.canyon.c...x-disc-9-0.html

 

elektryczny Dura Ace, który zdaje się jest cięższy, poza tym identyczne wyposażenie - 6,9 kg.

https://www.canyon.c...sc-9-0-di2.html

 

Więc gdzieś jest "błąd".



#33 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 10:04

Pytanie tylko po co ? Rynek tego nie wymaga a I wyniki mogłyby być kontrowersyjne 😉

 

Wymaga, wymaga... Dla Niemców Giant jest bardziej łaskawy, u nich Ordnung muss sein, zatem na niemieckiej wersji strony Gianta są podane wagi rowerów. A na polskiej typowa ściema typu "wagi nie możemy podać, bo rozmiary i wersje wyposażenia się się różnią" - aż mózg boli od tych bredni, przecież wagę podaje się do konkretnego modelu z konkretnym wyposażeniem, a ważony rozmiar mogą też przecież podać.


  • cauchy lubi to

#34 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 10:09

coś się zmienia w polityce Gianta, niektóre modele już z podaną wagą.





Dodaj odpowiedź