Skocz do zawartości


Zdjęcie

Scott Foil 20


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 15 październik 2017 - 17:50

Cześć

 

Podoba mi się rower aero Scott Foil 20 (jest duża przecena), tylko potrzebuję opinii nt montażu tylnego hamulca - czy faktycznie jest tak, że są problemy z hamowaniem jak się zabrudzi, bo coś mi się nie chce wierzyć (ten rower startuje na TDF i już chyba 3 rok ma tą samą konstrukcję, nic nie zmieniają).

 

Dodatkowo na wzrost 185cm który rozmiar, bo wpadam dokładnie w w granicę między L i XL.

 

Aktualnie mam szosę Rose Pro sl 2000 rozmiar 57, wydaje mi się, że odpowiada to rozmiarowi M w zasięgu Scotta (Rose 389mm, Scott 388.9mm) a sprzedawca zaproponował mi rozmiar XL ... Może bardziej L? Zasięg L: 394mm, XL: 400mm.

 

https://www.rosebike...1326/aid:821333

https://www.scott.pl.../Rower-Foil-20/

 

195388_01_d.jpg



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 październik 2017 - 08:38

XL to ja bym bral, przy moich 188cm.
Identyczne wartosci reach i stack jak moj S5.

Przy podkladce, chyba zostalo 15mm, roznica pomiedzy wysokoscia siodla i kierownicy, to cos ok 11-12cm.
Nie jest super nisko ale i nie jest wysoko.
Pytanie jak to jest u ciebie?
Bo jak bedziesz potrzebowal wyzej niz nizej, to w L (56) bedziesz musial uzyc sporej ilosci podkladek.

Ja tez moglbym jezdzic na 56 ale z ok 40mm (zaraz po fittingu nawet z 50mm) podkladek, co w tego typu rowerze srednio to wyglada.



#3 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 16 październik 2017 - 17:48

U mnie kierownica jest na wysokości 93cm a linia siedziska to 103cm, wychodzi 10cm. Nie jest to chyba pozycja wyścigowa, wydaje mi się, że geometria pro sl 2000 jest łagodniejsza niż Scott. Myślę, że 11-12 będzie ok, rower ma być do ścigania także więc musi być pozycja aero ale nie do przesady (nie pro jak Sagan, który ma 183cm i mostek 15cm :))

 

Ciekawe ile ta różnica wyniosłaby w rozmiarze L a ile w XL..

 



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 październik 2017 - 20:59

Nie powinno byc zadnej roznicy. Jak masz swoja optymalna pozycje, to bedzie ona taka sama bez wzgledu na rozmiar ramy. Oczywiscie w obrebie tego na co moze pozwolic rama.


#5 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 16 październik 2017 - 22:01

Znajomemu po 3 latach katowania totalnie wyrobiło się gniazdo supportu w tej ramie, łożysko skakało w nim z 1mm luzem...  

Chyba mu wymeinili na nową (albo gniazdo naprawili, ale po zdjeciach sądzę że to nowa).


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."




Dodaj odpowiedź