Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2018] Wspólne Zamówienie Ubrań Kolarskich


855 odpowiedzi w tym temacie

#41 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 22 październik 2017 - 19:00

Komplet - min. jeden (spodenki z szelkami, koszulka, bluza) jeśli podejdzie kolorystyka

#42 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Skądśląsk

Napisano 22 październik 2017 - 19:09

Ja jestem chętny na komplet koszulka i spodenki, być może jeszcze bluza lub kamizelka, ale to zależy od ceny i wzoru.



#43 twin86

twin86
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 22 październik 2017 - 19:21

a jaka była by cena za komplet: koszulka+spodenki?



#44 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 październik 2017 - 19:56

Ja bym się pisał najchętniej na coś zagranicznego (Santini lub Sportful, ci drudzy mają genialne spodenki). Niestety obawiam się, że tanio to już było.



#45 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 22 październik 2017 - 20:44

Raso - Byłem sceptyczny ale zamówiłem w tym roku komplet i byłem pozytywnie zaskoczony. Bardziej "pro" od Vitesse pod względem materiałów, kroju i ogólnego wrażenia. Koszulka w dotyku bardziej zbliżona do Santini niż Vitesse, choć do Santini jednak brakuje. Fajne ściągacze i szelki w spodenkach.

Piszesz o Raso Custom czy Raso Store?
Bo to jest różnica.

Aczkolwiek chłopaki nie są firmą z sztywnym katalogiem produktów i można trochę pożąglować użytymi materiałami w ramach zamówienia custom.

Najważniejszy materiał, czyli wkładka DrPads, jest taka sama we wszystkich spodenkach Raso. (chyba)

 

[o Raso] Dziwna rozmiarówka trochę.

W sensie, że duże rozmiary (M,L,XL) nagle nie są duże?
Dla mnie jest to plus. np. Craft, Pearl Izumi, Kallisto robią rozmiarówkę na przeciętnego Kowalskiego i jak ktoś jest wycieniowany, to musi brać S-ki, które mu się kończą na pępku.
Kallisto mogło się poprawić, Craft i PI - wątpię.
 

Jeśli skończy się na zmianie producenta to z rozmiarami będą poważne problemy.

ostatnio nie było zmiany producenta, za to producent (Vitesse) zmienił rozmiarówkę i był płacz i zgrzytanie zębów.
 

Kiedyś z raso chciałem zamówić wszystkie rozmiary żeby je porównać i zmierzyć ale skończyło się na tym, że dostałem 3 komplety nie od pary :P

A podkreślałeś, że za wszystkie wpłacisz zastaw?
Ale to już trzeba by było się zdecydować na konkretny model koszulki, żeby wziąć wszystkie rozmiary na pomierzenie.

Z nimi kontakt mailowy jest słaby, ale jak zadzwonisz to sporo pozałatwiasz.
 

 

Producent Vitesse, głównie ze względu na niską cenę i możliwości przedłużania/skracania.

 
cena: Raso chyba jest najtańsze, potem Vitesse i Kallisto, ale jest to b. mała różnica w porównaniu do Raso i pomiędzy tymi trzema ceną bym się nie kierował. Verge już ok. 20% drożej.
skracanie: To ma każdy producent.

 

 

 

Czemu lobbuję Raso?

Bo mają dobrą wkładkę. Ponoć dużo lepszą od Vitesse.

 

Żeby nie było tak kolorowo, to ponoć grafika mają takiego sobie.

Aczkolwiek taki Gobik jest mega prostym wzorem i nie da się go zepsuć.



#46 wierzba

wierzba
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 22 październik 2017 - 20:46

Raso tańsze niż vitesse?

#47 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 październik 2017 - 21:07

Piszesz o Raso Custom czy Raso Store?
Bo to jest różnica.

 

 

W sensie, że duże rozmiary (M,L,XL) nagle nie są duże?
Dla mnie jest to plus. np. Craft, Pearl Izumi, Kallisto robią rozmiarówkę na przeciętnego Kowalskiego i jak ktoś jest wycieniowany, to musi brać S-ki, które mu się kończą na pępku.
Kallisto mogło się poprawić, Craft i PI - wątpię.
 

 

 

Na dobrą sprawę to nie wiem o jakim modelu piszę - kupiłem zestaw w barwach drużyny Hurom robiony przez Raso, ale nie ma tam napisane który to jest model (sam jestem ciekawy).

 

Co do rozmiaru - mówiłem bardziej o drugiej stronie rozmiarówki czyli tych małych rozmiarach. Z tabelek koszulki wychodziło mi idealnie sam środek "S", natomiast jak przyszła S'ka to nie do końca ją dałem radę założyć bo była tak malutka. Wymieniłem w ciemno na M'kę i ta była już super. Spodenki zupełnie w ciemno "M" i miałem szczęście, że utrafiłem bo tabelka była fatalna i nic mi z niej nie wyszło. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#48 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 22 październik 2017 - 21:56

Też dodam coś co do rozmiarówki Raso. Koszulka L - idealnie pasująca. Bluza L - mega obcisła. Potówka jesienna (długi rękaw) - też L - worek prawie po kolana.



#49 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 23 październik 2017 - 07:25

A która z tych firm ma najlepszą wkładkę bo nie ukrywam, że jak dla mnie to jest najważniejszy element ubrania kolarskiego.

#50 SZYMSZEL

SZYMSZEL
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 23 październik 2017 - 07:49

Jak dla mnie najlepsza wkładka ever to Santini NAT (nie testowałem tej nowej wkładki C3)

Mam BARDZO ALE TO BARDZO wrażliwy tyłek

Potem RASO DrPads

 

Vitesse i danielo nie potrafią zrobić ciuchów idealnie przylegających i żeby nie furkotały....a jak włożę do tylnej kieszonki pomkę i 2 banany to wyglądam jakbym miał wiszący wrzód na dupie.

Nawet te linie profesjonalne są za bardzo rozciągliwe.

 

BGSSport (dawna któraś odmiana Verge - bo jest kilka) - fajne ciuchy ale po kilkudziesięciu praniach wkładka się potrafi odkleić a z kleju robią się twarde grudki.

Wrażenie jest takie jakbyś ktoś wsypał żwiru do spodenek....dobrze jeśli to się zauważy przed wyjściem na rower a nie np 100km od domu :-)



#51 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 23 październik 2017 - 08:14

Chętny na spodenki+koszulka+bluza



#52 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 23 październik 2017 - 08:22

Na dobrą sprawę to nie wiem o jakim modelu piszę - kupiłem zestaw w barwach drużyny Hurom robiony przez Raso, ale nie ma tam napisane który to jest model (sam jestem ciekawy).

 

To niestety nie jest podawane.

Najprościej popatrzeć gdzie masz szwy i na tej podstawie rozpoznać model.
W przypadku koszulki jest to łatwe, w przypadku spodenek niezawsze, ale oni często polecają Race Bibshorts.

 

 

Co do rozmiaru - mówiłem bardziej o drugiej stronie rozmiarówki czyli tych małych rozmiarach. Z tabelek koszulki wychodziło mi idealnie sam środek "S", natomiast jak przyszła S'ka to nie do końca ją dałem radę założyć bo była tak malutka.

 

Właśnie o tym pisałem.



#53 Sloan

Sloan
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 październik 2017 - 08:26

Byłbym zainteresowany conajmniej jednym zestawem spodenki + koszulka. Jeśli uzbiera się wystarczająco dużo osób chętnych na bluzę to ja też wziąłbym jedną.



#54 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 23 październik 2017 - 08:40

Nikt nie chce ich kurtek? Szukam czegoś cieplejszego i mniej przewiewnego niż bluzy (koszulki z długimi rękawami). 



#55 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 23 październik 2017 - 08:45

Witam na razie myślę tylko o koszulce. Jeśli jednak komplet nie będzie za drogi, to zdecyduje się i na spodenki :)



#56 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 październik 2017 - 09:01

Koszulka i spodenki, ale warunkowo jeśli projekt będzie w moim guście.
Po czerni sprzed dwóch lat, ubiegłorocznym pomarańczu stawiam na coś jasnego, uniwersalnego, biel z czernią, jakieś pastele, choć granat też mógłby być ok.

Niezależnie od tego - dzięki za zorganizowanie akcji kolejny raz.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka



#57 billy kid

billy kid
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 23 październik 2017 - 09:28

Spodenki chętnie, nad resztą się jeszcze zastanowie. Ps. ostatnio były mniej wygodne jakby szelki były skrócone. Mam nadzieje że tym razem będzie ok.



#58 andkul2

andkul2
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 październik 2017 - 10:09

koszulka x  1

bluza x 1

zależy od koloru



#59 Rrr16

Rrr16
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 23 październik 2017 - 10:39

Jestem chetny na 2xspodenki + 1 koszulka. Czy moze ktos podac ceny jakie mw wyjda (jesli sie da okreslic tetaz).
Nie mam doswiadczenia z tymi firmami, z martombike biore zawsze rozmiar L, jak w tych dwoch?

#60 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 23 październik 2017 - 11:25

To niestety nie jest podawane.

Najprościej popatrzeć gdzie masz szwy i na tej podstawie rozpoznać model.
W przypadku koszulki jest to łatwe, w przypadku spodenek niezawsze, ale oni często polecają Race Bibshorts.

 

 

Okazało się, że wystarczyło koszulkę przeszukać - na kołnierzyku jest napisane "Aero Race Jersey" :) 

Co do spodenek - porównując modele z linka wychodzi mi, że to "Race Bibshorts" ale nie mam 100% pewności. 

 

Tak czy siak - zestaw naprawdę zacny i dużo lepiej skrojony niż Vitesse. Podczas jazdy nic nie fruwa i nie odstaje. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png




Dodaj odpowiedź