Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2018] Wspólne Zamówienie Ubrań Kolarskich


855 odpowiedzi w tym temacie

#61 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 23 październik 2017 - 14:00

Wstępnie:

koszulka x  1

bluza x 1

spodenki x 1

kamizelka x 1

 

Co do producenta to moim faworytem jest Vitesse, mam sprawdzone ich ciuchy, jesli chodzi o Santini i ich zestaw sprzed 2óch lat, który tutaj zamawialiśmy to koszulka faktycznie świetna, najlepsza jaką mam, natomiast spodenki jak dla mnie tragedia, fatalne ściągacze, które w ogóle się nie trzymają ciała i fatalna wkładka, w której po prostu nie da się jeździć na dłuższe dystanse. Raso nie znam.



#62 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 październik 2017 - 14:11

Na chwilę obecną z listy wynika, że są chętni na komplety w ilościach 30+ a to już wystarczy żeby była dobra cena. 
 

Co do Santini, model Sleek z tego roku ma dość długie rekawki, przynajmniej do połowy bicepsa i faktura materiału z przodu jest "gęsta". [...] Całe czarne spodenki nigdy bym nie powiedział, że są nie od kompletu czegokolwiek, wprost przeciwnie, pasują do wszystkiego

 
"Dość długie" to pojęcie względne. Jak dla mnie są za krótkie a nie ma możliwości przedłużania i skracania w indywidualnych kompletach. Można jedynie zamówić wszystkie przedłużone lub skrócone. 
 
O vitesse można powiedzieć z czystym sumieniem, że ma długie rękawki i nogawki, a mimo to ja biorę dla siebie koszulkę 3 z rękawami + 3 cm. 
 
Całe czarne pasują własnie do wszystkiego a jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do ... :)
 

Galeria z pierwszej strony nie działa (404)

 
Jeszcze ktoś ma problemy z otworzeniem tego linka? Sprawdzałem na 2 komputerach i u mnie działa. 
 

@uraz, być może w przypadku zamówienia u Vitesse i ponad 5 chętnych na tę opcję można będzie dopisać do zamówienia dodatkowo całe czarne spodenki? Do kiedy trwa ankieta/zostanie podjęta decyzja co do producenta?

 
Jest taka opcja ale zapłacisz wtedy jak na 5 szt. a nie jak za 30 :) Ankieta trwa do odwołania, nie jest decyzyjna. Myślę że początek listopada to czas na taką decyzję 
 

Czy jest możliwość wymiany ubrania na inny rozmiar jeśli się okaże, że nie pasuje?

 
Uroki zamówień indywidualnych - brak możliwości zwrotu/wymiany. 
 

Pytanie: czy wszyscy wybieramy model spodenek i wkładkę taka sama czy każdy wybiera?

 
Zależy od producenta. W Vitesse jest wybór, w Santini nie ma, w Raso itp. nie mam pojęcia. 
 

a jaka była by cena za komplet: koszulka+spodenki?

 
Vitesse w okolicach 350 zł, Santini 450+ (z naciskiem na +), Raso jeszcze nie wiem. 
 

Raso tańsze niż vitesse?

 
Wątpię. Przynajmniej 2 lata temu nie było tańsze. Dodatkowo w Vitesse szybko spadały ceny wraz ze wzrostem wielkości zamówienia a w Raso nie bardzo. Między np 5 kompletów a 30 kompletów była różnica dosłownie kilka zł (może teraz jest inaczej - zobaczymy)
 

Jak dla mnie najlepsza wkładka ever to Santini NAT (nie testowałem tej nowej wkładki C3)


NAT jest bardzo fajna. C3 to taki "gruby pampers" jak w vitesse (miałem w domu nawet jak dobrze pamiętam wrzucałem na forum zdjęcia)
 

[...] jesli chodzi o Santini i ich zestaw sprzed 2óch lat, który tutaj zamawialiśmy to koszulka faktycznie świetna, najlepsza jaką mam, natomiast spodenki jak dla mnie tragedia, fatalne ściągacze, które w ogóle się nie trzymają ciała i fatalna wkładka, w której po prostu nie da się jeździć na dłuższe dystanse.


W pierwszym zamówieniu z Santini ściągacze były faktycznie nienadające się do użycia, w drugim zamówieniu (Sleek 2) ściągacze były ok. Wkładki to sprawa indywidualna. NAT są cienkie ale jak dla mnie nie ma problemu żeby ich używać na trasach nawet 200 km bez zsiadania z roweru. Powiem nawet, że dla mnie są wygodniejsze niż pampersy z Vitesse.


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#63 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 październik 2017 - 14:51

"Dość długie" to pojęcie względne. Jak dla mnie są za krótkie a nie ma możliwości przedłużania i skracania w indywidualnych kompletach. Można jedynie zamówić wszystkie przedłużone lub skrócone. 

 
O vitesse można powiedzieć z czystym sumieniem, że ma długie rękawki i nogawki, a mimo to ja biorę dla siebie koszulkę 3 z rękawami + 3 cm. 
 

Miałeś coś z serii Sleek na ten rok?

"Dość długie" rękawki, to znaczy zakrywają praktycznie cały biceps, kończą  się jakieś 3-5 cm nad stawem łokciowym, czyli takie "trendy" teraz ;)

 

 

Całe czarne pasują własnie do wszystkiego a jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do ... :)
 

To powiedzenie bardziej pasuje do kwestii jakościowych produktów, tutaj to tylko efekt wizualny nie mający wpływu na użytkowanie, za to bardziej uniwersalny, biorac pod uwagę ilość zamawiających i ich gusta. No ale...kto co lubi...o gustach się nie dyskutuje :P



#64 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 23 październik 2017 - 15:05

Jak dla mnie najlepsza wkładka ever to Santini NAT (nie testowałem tej nowej wkładki C3)

Mam BARDZO ALE TO BARDZO wrażliwy tyłek

Potem RASO DrPads

 

Vitesse i danielo nie potrafią zrobić ciuchów idealnie przylegających i żeby nie furkotały....a jak włożę do tylnej kieszonki pomkę i 2 banany to wyglądam jakbym miał wiszący wrzód na dupie.

Nawet te linie profesjonalne są za bardzo rozciągliwe.

 

BGSSport (dawna któraś odmiana Verge - bo jest kilka) - fajne ciuchy ale po kilkudziesięciu praniach wkładka się potrafi odkleić a z kleju robią się twarde grudki.

Wrażenie jest takie jakbyś ktoś wsypał żwiru do spodenek....dobrze jeśli to się zauważy przed wyjściem na rower a nie np 100km od domu :-)

 

jaka była wkładka Santini na grupowym zamówieniu 2 lata temu?



#65 SZYMSZEL

SZYMSZEL
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 23 październik 2017 - 15:22

jaka była wkładka Santini na grupowym zamówieniu 2 lata temu?

 

w zamówieniu 2016 rok była wkładka NAT.....ale mam wrażenie że wkładka zamawiana w zamówieniu grupowym jest minimalnie cieńsza niż identyczna wkładka w spodenkach kupowanych komercyjnie.....ale to tylko moje subiektywne odczucie....albo inaczej szybciej się "ubiła"  :-)



#66 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 październik 2017 - 18:06

Jestem wstępnie chętny na komplet.

Co do wkładek to dla mnie Vitesse > Martombike > Raso. Jeśli chodzi o koszulki to Martombike najlepsze z rodzimych producentów. Dlatego ja skłaniałbym się ku Martomie :)



#67 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 październik 2017 - 18:13

Znalazłem idealną koszulkę do całych czarnych spodenek  :D 
Dodatkowy plus - wykluczymy potencjalny błąd grafika (no chyba że realizacją zajmie się Santini - wtedy wszystko jest możliwe). 
 
0b069ea44ff0d8d4f818bf59f16e6b30.jpg

Tak na serio to bym może zaproponował coś w tym stylu:
 
018c44ec8a0cbf731f5f1627a2abb395.jpg

0392f558fbb3ef8bab1dc54c80af64e5.jpg
  • piotrkol, shmoo i newjunior lubią to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#68 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 październik 2017 - 18:17

 
Z poprzedniego roku mam wręcz przeciwne wrażenia. Kontakt urwał się na amen po kilku mailach. Brak jakiegokolwiek wyraźnego powodu. Do tego na maile odpisywały ze 3 różne osoby które sprawiały wrażenie jakby nie miały ze sobą kontaktu bo pytały o te same rzeczy. 
 

 

Może coś poprawili, nie wiem. Ja miałem kontakt z Panią Pyrgies (22 maile) i wszystko było ok.

Teraz mnie czeka przeprawa z grafikiem więc zobaczymy.

 

Jedyne co mi utkwiło, to to że próbki rozmiarowe trzeba odsyłać na własny rachunek. Mogli by pobrać pieniądze i załatwiać to za klienta.

 

Jak ktoś będzie chciał coś więcej wiedzieć jak się zakończyło to priv. Nie będę tu nikomu reklamy, ani antyreklamy robił ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#69 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 23 październik 2017 - 18:19

Zainteresowany.
Spodenki + koszulka + bluza ( zastanawiam się)
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#70 szuwar8

szuwar8
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 23 październik 2017 - 18:46

Witam,

 

Także zainteresowany spodenki + koszulka. Głos w ankiecie oddałem na Vitesse, ponieważ ciekawi mnie firma, która dla indywidualnego klienta jest trochę jak Yeti - dużo się o niej mówi, a nikt z jej nie może skorzystać. W styczniu kontaktowałem się telefonicznie, zapewniali, że w marcu ruszają ze stroną internetową (aktywną) i indywidualnymi zamówieniami i ...wiadomo jak jest do dnia dzisiejszego. Najchętniej wybrałbym Santini, ale dostosuję się oczywiście do ogółu.

Pojawia się tutaj w dyskusji także Martombike - zamawiałem indywidualnie w tym roku (gdy się zorientowałem, że licząc na Vitesse skończę jeżdżąc w szortach i T-shircie) - mogę polecić bardzo, zarówno kontakt, jak i jakość. Wkładka jest faktycznie duża, taka pampersowa "poducha" (osobiście wolę cienkie typu NAT), ale wygodna, mogłem na niej przesiedzieć 3-4godz. i było jak najbardziej OK.



#71 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 23 październik 2017 - 18:49

Jestem chętny na koszulkę i spodenki

#72 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 październik 2017 - 18:53

@uraz, żeby się odnieść do tego co pisałem wczesniej, to rękawki w tegorocznych koszulkach Santini Sleek są na 100%  dłuższe niż w pokazanej koszulce MAAP ;)



#73 wierzba

wierzba
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 23 październik 2017 - 19:00

ja jeszcze takie pytanko odnośnie koszulki - czy będzie z tyłu kieszonka na zamek aby zmieścić np. telefon?

Odnośnie martombike to na minus ściągacze spodenek - słabo trzymają i wkładka dość szybko się ugniotła.

#74 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 23 październik 2017 - 19:28

Wstępnie chętny na komplet. Vitesse odpada. A czy byłoby możliwe aby oprócz czarnych spodenek zamówić w innym kolorze? Np. 30 bierze czarne a 1 granatowe?

#75 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 23 październik 2017 - 19:32

^Nie



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#76 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 23 październik 2017 - 19:45

A mi wkładka w Raso (kupowane z ich www) jakoś bardziej pasuje niż wkładka Santini (z zamówienia grupowego)

Materiały w obu są w dechę.

Co do koszulek to koszulka Santini nie ma sobie równych (wg mnie)

Najchętniej Santini/Raso

Ostatecznie Vitesse


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#77 SZYMSZEL

SZYMSZEL
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 24 październik 2017 - 06:41

co się tak uparliście na to Vitesse....przerobiłem w sensie używałem chyba wszystkich polskich producentów i uważam że szkoda kasy na Vitesse jeśli już to tylko Raso ...jeśli wygra Vitesse to wolę wtedy zaczekać na promo -50% w Santini (koniec sierpnia) i kupię tak jak w tym roku ciuchów na 2 lata....albo poczekam na promo w Raso zdarza się -20%

 

:-)



#78 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 październik 2017 - 07:34

 wolę wtedy zaczekać na promo -50% w Santini (koniec sierpnia) i kupię tak jak w tym roku ciuchów na 2 lata...

Też tak kupuję :P w tym roku było -40%, to i tak dobre ceny wychodziły, przynajmniej za koszulki, bo spodenki wciąż drogie(dla mnie). Koszulki z Vitesse są za długie, dopasowanie takie sobie, do tego były jakieś problemy z "falowaniem" zamka. Nawet jak ktoś nie ma porównania i doświadczenia, to jak ubierze koszulkę Santini, od razu czuć, że to zupełnie inna liga :) I nie mówię tu tylko o porównaniu do Vitesse ;)

Spodenki i wkładka to osobny temat, bo wiadomo, że każda d... jest inna ;) To tak jak z doborem siodełka, jeden chwali, drugi narzeka



#79 zennez

zennez
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 24 październik 2017 - 10:34

Jestem chętny na:
1 x koszulka, 1 x spodenki.

O jakiej bluzie mowa w zamówieniu? Takiej http://vitesse.pl/pl...rowa-proline-ts????

Myślałeś może żeby zamówić spodnie w wersji zimowej oraz 3/4? Ja byłbym chętny, nogawki też bym kupił


  • kadencjusz lubi to

#80 Grimst

Grimst
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 24 październik 2017 - 11:26

Jestem chętny na:
1 x spodenki,
1 x koszulka,

1 x bluza.


 

 




Dodaj odpowiedź