Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Defy Advanced 2 - Długość Sztycy

rozmiar sztyca defy

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ogut

Ogut
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 24 październik 2017 - 20:45

Witam,

Poszukuję informacji o długości sztycy w rowerze Giant Defy Advanced 2 rozmiar L i XL. Zastanawiam się nad rozmiarem tego roweru. Mam 190cm wzrostu, przekrok 92cm. Od środka suportu do górnej krawędzi siodła potrzebuję 84cm. Według strony Gianta powinienem brać rozmiar XL, ale ramy Gianta są dla mnie zwykle za długie i dlatego skłaniam się ku L-ce, ale tu z kolei jest tylko 53cm rury podsiodłowej, stąd moje pytanie o długość sztycy. Z uwagi na to, że jest to ich wynalazek (D-Fuse), to wymiana na dłuższą jest niemożliwa.

Czy ma ktoś dostęp do tego modelu i mógłby ktoś zmierzyć sztycę?

Z góry dziękuję i pozdrawiam



#2 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 24 październik 2017 - 22:32

tak na szybko co udało się znaleźć to 380mm, na stronie przyjaciół zza wielkiej wody jest ta informacja podana.

Nie prościej jest zadzwonić/napisać maila do dystrybutora ?

 

Pozdrawiam



#3 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 24 październik 2017 - 23:22

Nie wiem jak to się ma do Propela ale też mam 190 cm i mam L pasuje idealnie



#4 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 październik 2017 - 20:06

W Giantach są dosyć długie sztyce. U mnie w tcr adv. M/L mam siodło na wysokości około 79 cm, a mam jeszcze zapas około 5 cm. Więc tcr pasowałby Ci nawet M/L pod względem długości sztycy.



#5 Ogut

Ogut
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 31 październik 2017 - 17:32

Długość sztycy to 350mm niezależnie od rozmiaru. Zamontowanie dłuższej może skutkować utratą gwarancji. Taką informację dostałem od Gianta. Prawdę mówiąc będąc na granicy rozmiarów wolałbym mniejszą ramę i dłuższą sztycę, niż dłuższą ramę "poprawianą" krótszym mostkiem.



#6 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 październik 2017 - 19:49

Biorąc pod uwagę, że od jarzma sztycy do powierzchni siodełka jest ok. 4 cm (zależy od siodełka, ale giantowskie ma 4 cm), sztyca musi być wysunięta około 26,5 cm (53,5 + 26,5 + 4 = 84). Jeśli sztyca ma 35 cm, to będzie wsunięta do rury posiodłowej na 8,5 cm. Musisz więc sprawdzić, jakie jest minimum, które musi być wsunięte w podsiodłówkę, czy 8,5 cm wystarczy. Nie wiem, czy zrozumiale napisałem. 😉
PS Piszę oczywiście o L-ce.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmiar, sztyca, defy