Skocz do zawartości


Zdjęcie

VELO CARPATHICA


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2010 - 06:23

czy ktoś wie może jak wyglądać będzie sprawa z zakończeniem (oficjalnym) maratonu? Dokładnie chodzi mi o to, że przyjechałbym w piątek ale nie za bardzo mi się uśmiecha zostawać do niedzieli...jeżeli oficjalne zakończenie jest w niedzielę to wtedy mam mały problem (który da się obejść pewnie ;-) )...na stronce co podał plamowski za dużo informacji to nie ma jak dotąd.


Zakończenie będzie w niedzielę rano. Związane jest to z faktem, że niektórzy maratończycy planują przejazd trasy w 11 godz. i zakończą jazdę pewnie około godz. 19 - 20. A wypadałoby, żeby na zakończeniu byli wszyscy uczestnicy.
W niedzielę, po śniadanku - zakończenie, a potem można zwiedzić sanocki skansen lub muzeum z pięknym zbiorem ikon oraz galerią Beksińskiego.
Do domu się zdąży.

#22 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 02 wrzesień 2010 - 08:25

UWIELBIAM BEKSIŃSKIEGO!!!

#23 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 02 wrzesień 2010 - 10:13

[quote]:[/quote]


Co do startu "dziewczynek" i "chłopców", to po ustaleniach ze Słowakami start tych grup odbędzie się w Medzilaborcach. Dowóz na miejsce startu - w rękach organizatorów. Pewnie specjalne autobusiki podstawimy, żeby nie było pustych przebiegów na rowerach ;-))).
Do organizacji włączył się Marcin Karczyński, wielokrotny medalista MŚ w MTB i olimpijczyk. Myślę, że wniesie swoje doświadczenie ze startów w imprezach międzynarodowych, co pomoże nam utrzymać poziom organizacyjny imprezy.
Wszystkie nowości dotyczące maratonu staram się umieszczać na bieżąco na stronie www.bieszczady-online. Można również co nieco wyczytać na Facebook-u Bieszczadzkiego Towarzystwa Cyklistów.
Na razie podtrzymuję zaproszenie do udziału w maratonie i proszę o uwagi, pytania, informacje, które mogą się przydać w organizacji. Przyjmujemy wszystko dzielnie i będziemy starali się sprostać Waszym życzeniom. Na razie noclegi w warunkach komfortowych załatwione. Wyżywienie również.
Pozdrawiam[/quote]

hmm z tym dowozem do może być średni pomysł. Luda pewnie będzie ok 300 .... z czego 250 nei pozwoli rzucić roweru na "pakę"
Pomyślcie nad startem w sanoku. Atrakcyjnie byłoby przejechać przez centrum miasta w peletonie a potem ostry start.
Jeśli trzeba skrócić trase panią to może poprostu metę im zrobić wcześniej?
daleko te medzilaborce?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#24 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2010 - 15:38

:


hmm z tym dowozem do może być średni pomysł. Luda pewnie będzie ok 300 .... z czego 250 nei pozwoli rzucić roweru na "pakę"
Pomyślcie nad startem w sanoku. Atrakcyjnie byłoby przejechać przez centrum miasta w peletonie a potem ostry start.
Jeśli trzeba skrócić trase panią to może poprostu metę im zrobić wcześniej?
daleko te medzilaborce?


A jak "towarzystwo" zabierze sobie sprzęcicho do autobusu i będzie trzymało na kolankach owinięte w pieluszki to może się nic nie stanie.
Nad startem w Sanoku myśleliśmy i dalej myślimy. Rozwiązałoby to pewne problemy. Prosimy o więcej sugestii.
Medzilaborce od Sanoka są 48 km.
Z przeniesiem mety są problemy dotyczące pomiaru czasu. Mata stała - start różny jest to najlepsza opcja przy naszych warunkach terenowych i wymogach projektowych. Inaczej ani papu, ani spania nie będzie za friko

#25 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2010 - 15:44

:

hmm z tym dowozem do może być średni pomysł. Luda pewnie będzie ok 300 .... z czego 250 nei pozwoli rzucić roweru na "pakę"


A tak poza tym co wcześniej, to czy ja napisałem, że wszyscy mają startować w Medzilaborcach???

KOBIETY I NAJSTARSZA I NAJMŁODSZA GRUPA MĘŻCZYZN - tylko.
Reszta - start i meta w Sanoku - 178 km

#26 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 09:15

Na stronie http://bieszczady-online.pl/ umieściłem dokładny zapis GPS tegorocznej trasy maratonu Velo Carpathica. Zapis można sobie ściągnąć do swojego urządzenia GPS. W razie pytań - proszę się nie krępować.
Zapis trasy jest podzielony na odcinki, gdyż tak mi zapisało urządzenie GPS, a niestety nie potrafię tego przerobić na całość. Ale zapis jest prowadzony co 1 sek, co bardzo dokładnie odwzorowuje trasę. ;-)

#27 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 03 wrzesień 2010 - 09:31

aaa no to ok jeśli większość startuje w sanoku to dobre rozwiązanie!
start w grupkach 15 osób?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#28 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 wrzesień 2010 - 09:35

Jak widać z track'a przejechałeś całą drogę :-D .

Czy możesz powiedzieć jaki jest stan dróg. Wiem z ubiegłego roku że po polskiej stronie asfalcik był najwyższej klasy. W tym roku jeździmy w trochę innych rejonach. Jak tam wyglądają drogi, jaki jest ruch na poszczególnych odcinkach. Wszystko będzie pewno na odprawie, ale... jak się wcześniej wie to się utrwali :lol:

#29 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 10:56

Zapis trasy jest podzielony na odcinki, gdyż tak mi zapisało urządzenie GPS, a niestety nie potrafię tego przerobić na całość. Ale zapis jest prowadzony co 1 sek, co bardzo dokładnie odwzorowuje trasę. ;-)

Przerobiłem na całość

http://connect.garmi...tivity/47350523 118 km
http://connect.garmi...tivity/47350206 176 km

#30 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:03

Jak widać z track'a przejechałeś całą drogę :-D .

Czy możesz powiedzieć jaki jest stan dróg. Wiem z ubiegłego roku że po polskiej stronie asfalcik był najwyższej klasy. W tym roku jeździmy w trochę innych rejonach. Jak tam wyglądają drogi, jaki jest ruch na poszczególnych odcinkach. Wszystko będzie pewno na odprawie, ale... jak się wcześniej wie to się utrwali :lol:


Po naszej stronie asfalt jest bardzo dobry i dobry. Nie ma zastrzeżeń. Natomiast po stronie słowackiej, mniej więcej od 87,5 kilometra do 89,0 nawierzchnia przypomina nawierzchnię z Zieleńca (przynajmniej z zeszłego roku, bo taką pamięta Marcin Karczyński ze swojego uczestnictwa w maratonie).



Dodatkowo na 88 kilometrze, jeszcze wczoraj, były dwa poprzeczne rowki szerokości ok 0,5 metra wysypane żwirem i tłuczniem (odległość między nimi około 200 m). Efekt niezakończenia prac po przeprowadzeniu "czegoś" w poprzek drogi. Wszystko to pomiędzy miejscowością Mirola a Bodrużal.

Ruch samochodowy po stronie słowackiej bardzo mały. Spotkaliśmy na odcinku od naszej granicy do Krajnej Polany jedynie kilka samochodów. No może parę więcej w Medzilabocach, ale to większa miejscowość. Na odcinku między Krajną Polaną a Tylawą poruszamy się po drodze międzynarodowej i można spodziewać się na trasie kilku TIR-ów. Wczoraj w godzinach południowych w stronę Polski nie było ruchu. Od Tylawy do Komańczy bardzo spokojna droga o dobrej asfaltowej nawierzchni.



Najgorszy odcinek, ze względu na ruch samochodowy to trasa od startu, przez Sanok do Zagórza. Dalej, po skręcie w prawo, jest już luźno.
W Sanoku Policja pomoże nam uspokoić ruch samochodowy na czas przejazdu uczestników maratonu. Na powrocie od Zagórza do Sanoka również liczymy na pomoc Policji

#31 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:05

Zapis trasy jest podzielony na odcinki, gdyż tak mi zapisało urządzenie GPS, a niestety nie potrafię tego przerobić na całość. Ale zapis jest prowadzony co 1 sek, co bardzo dokładnie odwzorowuje trasę. ;-)

Przerobiłem na całość

http://connect.garmi...tivity/47350523 118 km
http://connect.garmi...tivity/47350206 176 km


proszę o podpowiedź jak to zrobić :->

#32 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:05

Witam
Biuro zawodów jest otwarte w pt.o 17 nie wiem czy dam rade przyjechać do tej godz.
I dlatego mam pytanie do której możemy się zgłaszać?
A i jeszcze jedno.
Nie znam Sanoka. I dlatego prosiłbym o podanie adresu biura zawodów (ul. i nr) w nawigacjach mile widziany jest adres :)

#33 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:19

Witam
Biuro zawodów jest otwarte w pt.o 17 nie wiem czy dam rade przyjechać do tej godz.
I dlatego mam pytanie do której możemy się zgłaszać?
A i jeszcze jedno.
Nie znam Sanoka. I dlatego prosiłbym o podanie adresu biura zawodów (ul. i nr) w nawigacjach mile widziany jest adres :)


Biuro będzie otwarte od 15,00 do 20,00
Odprawa techniczna o 20,00
Biuro i odprawa na terenie MOSiR Sanok
Sanok ul. Królowej Bony 4

Zakwaterowanie na terenie Sanoka i okolic (w promieniu ok. 20 km) ze względu na liczne konferencje, wesela oraz ekipę filmową, która w tym terminie kręci coś w okolicy. Ale miejsc dla nikogo nie zabraknie

#34 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 12:04

proszę o podpowiedź jak to zrobić :->

Nie ma sprawy. Otwierasz dwa razy program Mapsource.
Do pierwszego ładujesz część 1, do drugiego część 2.
W zakładce ślady (część 2) dajesz kopiuj. potem wklej do pierwszego programu mapsource.
Zaznaczasz dwa ślady i wybierasz połącz wybrane ślady.

Start będzie wspólny, czy grupami? Na których kilometrach bufety? 8-)

#35 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 13:23

proszę o podpowiedź jak to zrobić :->

Nie ma sprawy. Otwierasz dwa razy program Mapsource.
Do pierwszego ładujesz część 1, do drugiego część 2.
W zakładce ślady (część 2) dajesz kopiuj. potem wklej do pierwszego programu mapsource.
Zaznaczasz dwa ślady i wybierasz połącz wybrane ślady.

Dziękuję.
Mam problemy z przerzuceniem do Garmin Connect śladów składanych w MatSorce z kilku różnych odcinków. A tak normalnie to nie chce się zapisać. Może coś poradzisz. :cry:

Start będzie wspólny, czy grupami? Na których kilometrach bufety? 8-)


Start w grupach po 10 osób (warunki bezpieczeństwa) co 1 minutę.
Bufet w Komańczy (2 x tam i z powrotem oraz w Tylawie) :-)

#36 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 14:29

Start w grupach po 10 osób (warunki bezpieczeństwa) co 1 minutę.

Trzeba brać przykład od Wieśka, ze startem wspólnym.
Przez centrum Sanoka kilka kilometrów może peleton w asyście samochodu policji i organizatora w formie rundy honorowej. Od Tarnawy Dolnej do Brzozowiec, to już mocno sami się podzielimy w małe grupki.
Proszę to rozważyć. Wspólny start, to świetna promocja by była.

#37 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2010 - 15:12

Proszę to rozważyć. Wspólny start, to świetna promocja by była.[/quote]

Rozważymy wszystkie za i przeciw. Po uzgodnieniach m.in. z Policją dam znać.

#38 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:47

Rozważymy wszystkie za i przeciw. Po uzgodnieniach m.in. z Policją dam znać.

Tylko, niech policja wie, że my amatorzy. I żadnego peletonu po rundzie honorowej nie będzie, bo różny jest poziom zawodników. Wspólny start powinien być tam gdzie jest teren pagórkowaty lub górzysty. Na płaskim maratonie, to rozumiem, że trzeba grupami.
Po Rajczy i inne u Wieśka, poprzeczka postawiona jest wysoko. Oczekuję równie wysokiego poziomu w bieszczadach. 8-)

#39 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:53

Po Rajczy i inne u Wieśka, poprzeczka postawiona jest wysoko. Oczekuję równie wysokiego poziomu w bieszczadach. 8-)[/quote]


Oczekiwać jest łatwo :-P . Ale postaramy się spełnić oczekiwania, choć jak wiem to chochlik płata mi figla zawsze w ostatniej chwili. Tym razem staram się czuwać nad wszystkim.

Co do startu honorowego i ostrego - to postaramy się sprawę rozstrzygnąć jeszcze w tym tygodniu. Dużo zależy też od ilości startujących.

A tak przy okazji - Sanok, niestety to już nie Bieszczady! Trasa prowadzi wokół Beskidu Niskiego - tez mu się należy promocja!!!

#40 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 06 wrzesień 2010 - 06:32

A tak przy okazji - Sanok, niestety to już nie Bieszczady! Trasa prowadzi wokół Beskidu Niskiego - tez mu się należy promocja!!!


A podobno Rajcza miała być ostatnia w Beskidach :lol:

cytat=Wiesiek Legierski "Wychodzi na to, że TOUR w Rajczy to takie półoficjalne zakończenie szosowego ścigania w samych Beskidach. Trza to jakoś zakończyć " :-D

Faktycznie ostatnich kilka maratonów było ze startu wspólnego.
Może jeżeli się to nie uda to zrobić start grupami ale w kategoriach.
Jest wtedy większa rywalizacja :)