Skocz do zawartości


Zdjęcie

VELO CARPATHICA


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 06 wrzesień 2010 - 07:19

właśnie apropo listy startujących to jest gdzieś ?
W sumie się zgłosiłem ale nei wiem czy dotarło :)

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#42 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 06 wrzesień 2010 - 07:41

Pomysł startu grupami ale w kategoriach jest dobry, bo jak nie ma na początku "naprawdę" ostrej górki, to maraton rozjeżdża się na i tak za duże grupy i kończy się kołami w górze jak w Rajczy. Jazda kategoriami wyklucza wątpliwości, czy wszyscy przejechali całość trasy- po Rajczy jest mała wątpliwość, którą teraz trzeba weryfikować.
Nie zmienia to faktu że organizacja była wzorowa i wszystko super :-)

#43 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2010 - 09:11

właśnie apropo listy startujących to jest gdzieś ?
W sumie się zgłosiłem ale nei wiem czy dotarło :)


Pewnie dotarło. A na listę startową czekam. Pomiar czasu miał dostarczyć, ale coś mu się opóźnia. Na pewno zostanie umieszczona na stronie przed startem

#44 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 wrzesień 2010 - 12:33

UWAGA!!!
Jest już dostęp do listy startowej.
Nie mogę znaleźć nigdzie na stronie orga godziny startu... i w ogóle jakiś rozkład jazdy imprezy. Może ktoś wie, gdzie jest?
Dziękuję

#45 szalony¶limak 2

szalony¶limak 2
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądBytom

Napisano 07 wrzesień 2010 - 20:32

a jakaś ulgowa trasa dla średnio wytrenowanych się znajdzie? tak z 80 km?

#46 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 06:36

UWAGA!!!
Jest już dostęp do listy startowej.
Nie mogę znaleźć nigdzie na stronie orga godziny startu... i w ogóle jakiś rozkład jazdy imprezy. Może ktoś wie, gdzie jest?
Dziękuję

Pewnie jedyny, który to wie, to sam org ;-)))
Wczoraj robiłem jeszcze ostatnie ustalenia z Policją. Dyskutowaliśmy nad wariantami startu, również tymi proponowanymi przez potencjalnych uczestników.
Z powodów bezpieczeństwa i utrzymania płynności ruchu drogowego start został ustalony na godz. 9,00 i to zarówno w Sanoku jak i w Medzilaborcach.
Miejsce startu Sanok MOSiR Hala Arena. Jest tam duży parking, miejsce na imprezy towarzyszące dla dzieci oraz zaplecze sanitarne.
W Medzialborcach ustalono start w centrum miasta przy hotelu.
Start w Sanoku w grupach 10-cio osobowych, co minutę.
Nie spowoduje to utrudnień w ruchu tranzytowym przez Sanok i nie zablokuje miasta (warunek Policji).
Przy okazji chciałbym przypomnieć, że poruszamy się po drogach publicznych zgodnie z przepisami "Prawa o ruchu drogowym", nie zmieniamy zasad korzystania z dróg, jak również nie wyłączamy dróg z ich normalnej eksploatacji.

#47 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 06:45

a jakaś ulgowa trasa dla średnio wytrenowanych się znajdzie? tak z 80 km?


Ciężko wszystkim dogodzić :-(
Wymóg regulaminowy spełniliśmy, warunki projektu też. Nagród nazbieraliśmy :-) (szczegóły przy okazji, jak już będę miał w łapie). Noclegi i wyżywienie załatwione (za free). Przyjazne odruchy w Policji też ;-)
A tu jeszcze nowy dystans dla Śzalonego Ślimaka ;-) !!! Niestety z powodu wyczerpania limitów na robienie cudów, ograniczonych możliwości geograficznych (przez projekt) szczupłości personelu nie damy tym razem rady. Beskid się rozciągnął. Pętla między przejściami granicznymi ma około 100 km - czyli już za dużo.
Jak będziemy robili tylko na terenie Polski to możemy zrobić pętelki dowolnej długości. Nawet 15 km - dla tych najsłabiej wytrenowanych :->
W tej edycji pozostaje jak jest.
Pewnie dasz radę. Trzeba tylko trochę wiary w siebie :-D

#48 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 08 wrzesień 2010 - 06:48

Lista jest trochę krótka (ilu jest potrzebnych zawodników by impreza się odbyła?).
Może faktycznie trzeba zrobić dwie trasy o ile to możliwe.
Na przykład długa ta co jest 176 km i ta skrócona dla pań 118 km z możliwością startu też innych zawodników (kat.A,B,C,D). Ja oczywiście chce jechać 176 ale inni pewnie by skorzystali z ułatwień ;-) .

→→→→ pozdrawiam

#49 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 08:12

Lista jest trochę krótka (ilu jest potrzebnych zawodników by impreza się odbyła?).
Może faktycznie trzeba zrobić dwie trasy o ile to możliwe.
Na przykład długa ta co jest 176 km i ta skrócona dla pań 118 km z możliwością startu też innych zawodników (kat.A,B,C,D). Ja oczywiście chce jechać 176 ale inni pewnie by skorzystali z ułatwień ;-) .

→→→→ pozdrawiam


Impreza się odbędzie przy każdej ilości zawodników. Nie ma wymogu regulaminowego ilości startujących zawodników, natomiast jest ustalony regulaminem dystans i nie chcę naginać regulaminu w żadną stronę. Ta impreza jest dla wszystkich, którzy chcą wystartować.

#50 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 08:38

Start w Sanoku w grupach 10-cio osobowych, co minutę.
Nie spowoduje to utrudnień w ruchu tranzytowym przez Sanok i nie zablokuje miasta (warunek Policji).

Sanok dobrze znam. Argument, że peleton zrobi utrudnienia w ruchu tranzytowym, mnie nie przekonuję. Droga tranzytowa do Zagórza jest tylko 7 km szeroka z poboczem.
Wszystko też zależy od frekwencji, ale już sporo osób z tej listy co znam nie wybiera się.
Policja w Karpaczu jakoś mogła zablokować miasto. A my nie blokujemy, tylko jedziemy w ramach startu honorowego. 8-)
http://www.supermara...-wspolnego.html

szalonyślimak 2, to jest maraton. Dystanse są zgodnie z regulaminem.

#51 Rahim

Rahim
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWyżne

Napisano 08 wrzesień 2010 - 09:08

Moim zdaniem nie ma sie co czepiać startu w małych grupkach. Dystans trzeba pokonac tak czy inaczej. Jest to pierwszy taki wyscig na tym terenie stad to dla policji też nowe doświadczenie. Może z czasem stanie sie to cykliczna impreza, a wówczas doczekamy sie starty wspólnego. Jak na razie ciesze sie, że na moim rodzimym podkarpaciu coś w ogole ruszyło z maratonów szosowych za co wielkie dzieki dla Orgów!

#52 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 09:14

[quote name="orbea29er"][quote]
Start w Sanoku w grupach 10-cio osobowych, co minutę.
Nie spowoduje to utrudnień w ruchu tranzytowym przez Sanok i nie zablokuje miasta (warunek Policji).[/quote]
Sanok dobrze znam. Argument, że peleton zrobi utrudnienia w ruchu tranzytowym, mnie nie przekonuję. Droga tranzytowa do Zagórza jest tylko 7 km szeroka z poboczem.
Wszystko też zależy od frekwencji, ale już sporo osób z tej listy co znam nie wybiera się.
Policja w Karpaczu jakoś mogła zablokować miasto. A my nie blokujemy, tylko jedziemy w ramach startu honorowego. 8-)
http://www.supermara...-wspolnego.html

Nie bardzo widzę możliwość przekonywania pozytywnie nastawionych policjantów do idei jednego z maratończyków. Słyszałem wiele głosów za startem w grupach, a niewiele za startem wspólnym.
Ale postaram się cierpliwie przedstawić parę argumentów.
Sanok leży na trasie tranzytowej - Karpacz zaś nie. Z Sanoka wyjeżdża się w kierunku na Przemyśl, Krościenko (przejście graniczne z Ukrainą) oraz na Radoszyce (kierunek Słowacja). Wstrzymanie ruchu na przejazd honorowy peletonu zablokowałoby ruch na każdym z tych kierunków. Droga tranzytowa do Zagórza ma 7 km, ale dochodzi do tego jeszcze zablokowanie miasta, w tym obwodnicy, przy której znajduje się Ośrodek MOSiR. Co do pobocza, to przy starcie honorowym nie ma ono znaczenia, poza tym jest szerokie na około 1 metr. Kolarze oczywiście jadą i nie blokują. Blokuje Policja żeby zapewnić bezpieczeństwo kolarzom. I ta blokada wg Policji utrudniłaby ruch i spowodowała jego zakłócenia na kilka godzin w całym mieście. Poza tym liczy się bezpieczeństwo uczestników imprezy
W naszym kraju w dalszym ciągu, zgodnie z hasłem "duży może więcej" - to czołg ma "najpierwszeństwo", a kolarz jest gdzieś na szarym końcu jako uczestnik ruchu drogowego.

#53 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2010 - 09:52

Myślę, ze nie ma co kruszyć kopii o rodzaj startu. Mnie też spodobał sie start wspólny w Rajczy, ale to zupełnie inny ciężar gatunkowy jeśli chodzi o "przelotowość" miasta. Byłem w Sanoku, kupowałem tam rower, i rzeczywiście zaobserwowałem spory ruch.
Zaufajmy Orgowi, tym bardziej, ze oferuje wiele innych plusów: noclegi i jedzenie za free.
Pozwólmy przeprowadzić imprezę, tak jak zaplanował, wtedy unikniemy rozmieniania się na drobne. Zbierze doświadczenia, Policja zobaczy jak to hula i może w przyszłym roku będzie inaczej.
Uświadommy sobie, że w tym kraju kolarz znaczy na razie o wiele mniej, niż przeciętny kierowca, nawet jeśli ten ostatni popełnia wykroczenia drogowe.
Rozmawiałem z Wieśkiem na temat organizacji maratonów. Powiedział, że najtrudniejsze są właśnie uzgodnienia z Policją. Reszta to betka.
Może nastawienie zmieni się, gdy któryś z komendantów będzie zapalonym kolarzem...

Z innej beczki - ponieważ nie jestem jeszcze pewien jak do Sanoka dojadę, wstępnie szukam miejsca z Krakowa z rowerem ( własny bagażnik) na piątek popołudniu.

#54 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 10:35

[quote name="Przem59"]Myślę, ze nie ma co kruszyć kopii o rodzaj startu. Mnie też spodobał sie start wspólny w Rajczy, ale to zupełnie inny ciężar gatunkowy jeśli chodzi o "przelotowość" miasta. Byłem w Sanoku, kupowałem tam rower, i rzeczywiście zaobserwowałem spory ruch.
Zaufajmy Orgowi, tym bardziej, ze oferuje wiele innych plusów: noclegi i jedzenie za free.
Pozwólmy przeprowadzić imprezę, tak jak zaplanował, wtedy unikniemy rozmieniania się na drobne. Zbierze doświadczenia, Policja zobaczy jak to hula i może w przyszłym roku będzie inaczej.
Uświadommy sobie, że w tym kraju kolarz znaczy na razie o wiele mniej, niż przeciętny kierowca, nawet jeśli ten ostatni popełnia wykroczenia drogowe.
Rozmawiałem z Wieśkiem na temat organizacji maratonów. Powiedział, że najtrudniejsze są właśnie uzgodnienia z Policją. Reszta to betka.
Może nastawienie zmieni się, gdy któryś z komendantów będzie zapalonym kolarzem...

Dzięki za wsparcie. Naprawdę nie jest łatwo.
A co do liczby uczestników, to jeszcze nie zarejestrowali się Słowacy, a z obietnic wynika, że ma ich być spora grupka.

#55 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 08 wrzesień 2010 - 11:17

Zaufajmy Orgowi, tym bardziej, ze oferuje wiele innych plusów: noclegi i jedzenie za free.

A kto tu napisał że nie ufamy org. :-)
Myślę że forum to dobre miejsce na wyrażenie swojej opinii.
Byłem w zeszłym roku w Polańczyku i impreza była super. Więc myśl że w tym roku też taka będzie :-).
Chodzi o to że start w grupach często wypacza wyniki. Dlatego pomyślałem o starcie w grupach wiekowych. :lol: :).
A jeżeli chodzi o dystans to ja już w tym roku jechałem Istebną 180 km, Radków 200 czy Radlin 474 km to się nie obawiam, jednak patrząc na to co było rok temu i kilku śmiałków co przeliczyło się z siłami i zrezygnowali po 1 lub 2 okrążeniach miałbym pewne obawy od strony organizacyjnej. :-P
Oczywiście to były tylko moje propozycje i wszystko jest w rękach organizatora :)

#56 Gosc_plamowski_*

Gosc_plamowski_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 11:30

Zaufajmy Orgowi, tym bardziej, ze oferuje wiele innych plusów: noclegi i jedzenie za free.

A kto tu napisał że nie ufamy org. :-)
Myślę że forum to dobre miejsce na wyrażenie swojej opinii.
Byłem w zeszłym roku w Polańczyku i impreza była super. Więc myśl że w tym roku też taka będzie :-).
Chodzi o to że start w grupach często wypacza wyniki. Dlatego pomyślałem o starcie w grupach wiekowych. :lol: :).
A jeżeli chodzi o dystans to ja już w tym roku jechałem Istebną 180 km, Radków 200 czy Radlin 474 km to się nie obawiam, jednak patrząc na to co było rok temu i kilku śmiałków co przeliczyło się z siłami i zrezygnowali po 1 lub 2 okrążeniach miałbym pewne obawy od strony organizacyjnej. :-P
Oczywiście to były tylko moje propozycje i wszystko jest w rękach organizatora :)


Dzięki za docenienia naszych starań zeszłorocznych.

"Myślę że forum to dobre miejsce na wyrażenie swojej opinii." - tez tak uważam i dlatego siedzę i czytam. Staram się odpowiadać na bieżąco z bardzo dobra wolą usatysfakcjonowania zadających pytania, zgłaszających uwagi, itp. Jednocześnie uwagi (rzeczowe, a nie marzenia) mogące przyczynić się do podniesienia poziomu imprezy oraz podniesienia poziomu satysfakcji uczestników natychmiast wprowadzamy do realizacji.

" jednak patrząc na to co było rok temu i kilku śmiałków co przeliczyło się z siłami i zrezygnowali po 1 lub 2 okrążeniach miałbym pewne obawy od strony organizacyjnej. :-P " - na koniec puszczamy pojazd z napisem "Koniec wyścigu" i będziemy zgarniać "niedobitków" zapewniając im gorący napój, kocyk i poduszeczkę :-P
Mam nadzieję, że nie powinno być źle :-)

#57 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2010 - 11:54

To może w sferze marzeń - proszę ulokować jakąś sympatyczna hostessę :) w tym autobusiku...zamiast poduszeczki.

#58 Ulka

Ulka
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 wrzesień 2010 - 12:02

Witajcie, również szukam kogoś, kto jechałby samochodem z Krakowa. W zasadzie byłabym już bardzo wdzięczna choćby za zabranie roweru, bo sama mogę dojechać autobusem (ale z rowerem i rzeczami to trudniejsza sprawa..).

Pozdrawiam :)
U.

#59 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 08 wrzesień 2010 - 12:39

Przem59 czyli masz sympatyczną może nie hostessę ale koleżankę Ulkę w autobusiku do Sanoka :-)

#60 Marek Zdanowicz

Marek Zdanowicz
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądGliwice

Napisano 08 wrzesień 2010 - 13:54

Mam prośbę do Orgów.
Ułóżcie grupy startowe wg regulaminu RM. Tz kategoriami i z uczestnikami wg zajmowanych miejsc w klasyfikacji RM (najlepsi na końcu).
Nie patrzcie na Kluczbork bo tam ułożyli grupy tak, że wypaczyły sportową rywalizację.