Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk - Budowa


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 30 październik 2017 - 08:27

Planuję kupić dysk, ponieważ potrzebuję na zawody w przyszłym roku. Ostatnio trochę czasu spędziłem na poszukiwaniach i jedna kwestia mnie bardzo zaciekawiła. Cóż takiego znajduje się w środku tych dysków? Czy w środku zawsze jest wypełnienie?  

 

O ile zdjęć kół połamanych można znaleźć bardzo dużo, o tyle zdjęć pękniętych dysków już niekoniecznie. Wtedy można by zobaczyć co jest w środku. Czy producenci kół, którzy budują dyski oparte na szprychach wypełniają je czymś w środku? Wiem, że FLO to nic innego jak zwykłe koło z coverami (ładnie wykończone), a środek jest pusty. Czy podobnie sprawa wygląda w przypadku innych dysków, np. RON? Poza wzrostem wagi (czego nie chcemy) tak naprawdę coś zyskujemy jeżeli środek będzie "czymś" wypleniony?

 

Dyski Zippa, mające prostopadłe płaszczyzny do osi są wypełnione jakąś pianką. Zakładam, że konstrukcja oparta jest na trzech ramionach lub pięciu i środek jest dodatkowo czymś wypełniony. Na aerodynamikę to nie ma żadnego wpływu, a jednak jest to zabieg, który inni producenci także wykonują (FFWD, Mavic).



#2 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 30 październik 2017 - 19:54

wiem ze dobra firma to dobra firma . która zrobiła parę testów tego i owego, wiec ja stawiam ... 

B) 



#3 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 30 październik 2017 - 23:38

Dyski Zipp mają wypełnienie z Nomexu o strukturze plastra miodu (lekko, sztywno i solidnie). Całkiem popularny materiał



#4 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 31 październik 2017 - 08:59

Dzięki za informacje! :) Swoją drogą, interesujący materiał tam zastosowali.



#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 październik 2017 - 09:51

DuPont, wiadomo ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź