Skocz do zawartości


Zdjęcie

Montaż Pomiaru Mocy Power2Max Fsa

pomiar mocy korba shimano power2max

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystiangw

krystiangw
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 październik 2017 - 09:02

Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem pomiaru mocy power2max fsa gossamer.

Chciałbym go zamontować do szosy w której aktualnie posiadam korbe Shimano 105. 

Czy montaż pomiary wymaga specjalnych narzedzi czy jestem w stanie wykonać go samodzielnie?

Czy ten pomiar mocy będzie kompatybilny z moim wkładem supportu / blatami ?

Czy będę musiał ponieść jakieś dodatkowe koszty na kompatybilne elementy?

 

W załączniku zdjęcia korby i pomiaru mocy.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  korba1.jpg   147,95 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  korba2.jpg   75,81 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  moc1.jpeg   67,52 KB   31 Ilość pobrań
  • Załączony plik  moc2.jpeg   83,42 KB   31 Ilość pobrań


#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 30 październik 2017 - 09:36

Chyba korbę z tego co widzę, masz compact czyli rozstaw śrub 110mm, a pomiar Power2max 130mm, czyli blaty nie będą pasować do "przekładki" :/

Oprócz kluczy imbusowych i ewentualnie klucza dynamometrycznego nic więcej nie potrzebujesz



#3 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 październik 2017 - 10:17

Też mam korbę shimano 105 ale 4 ramienną.

Zakupiłem p2m NGeco fsa gossamer megaexo, oś 24 mm, wersja do blatów shimano kompakt 110 mm.

Mam suport  pressfit shimano. Bez problemu zmontowałem pomiar. Blaty ze 105 pasują idealnie.

Przy montażu korby fsa musiałem pomóc trochę gumowym młotkiem, bo ciężko wchodziła w suport.



#4 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 11 listopad 2017 - 15:26

Podepnę się pod temat. Jakieś dwa tygodnie temu zamontowałem podobny zestaw, czyli Gossamera do suportu press fit Shimano. Ja także pomagałem sobie młotkiem przez kapcia, niezbyt mocne postukiwanie żeby to wlazło do środka. Niestety z powodu mojego debilizmu potrzebuję to na chwilę zdjąć.

 

I tu zaczyna się problem. Oś korby dość ciasno wchodziła, natomiast wyjść w ogóle nie chce. Poklepywanie (już mocniejsze) młotkiem osi korby w rowerze wpiętym do trenażera powoduje tylko chodzenie całego zestawu po pokoju. Boję się walić całkiem mocno, chociaż rama nie takie rzeczy powinna wytrzymać.

 

Jest jakiś smart sposób / sprzęt do tego, czy trzeba po prostu usztywnić czymś / przytrzymać okolice suportu żeby nie odbijał i użyć dużej ilości brutalnej siły?



#5 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 21 październik 2018 - 16:02

Trochę odkop ale nie chcę zakładać nowego tematu :)

Mam korbę shimano FC RS500 (BCD 110, tarcze 52/36), wkład suportu BB RS500.

Chciałbym na przyszły sezon założyć pomiar mocy, myślałem o P2M, dokładnie Type S Road FSA Gossamer Megaexo.

Czy coś dodatkowo potrzebuję? Czy będzie pasować plug&play?



#6 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 22 październik 2018 - 19:41

mikr, będzie pasować, mam taki sam zestaw i śmiga bezproblemowo - fsa na supporcie shimano pasuje, ale wchodzi ciasno. 



#7 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 22 październik 2018 - 20:01

Dzięki!



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomiar mocy, korba, shimano, power2max