Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Emonda Sl5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 10:59

Koszyki pasują idealnie 😋.

#42 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 20 listopad 2017 - 14:18

Jeśli chodzi o koszyki to są zwykle aluminiowe, kolorystycznie pasują idealnie. Najważniejsze jednak ze nie gubią bidonów, miałem kiedyś wynalazki jak wyżej pokazywaliście to na treningu pół biedy ale na wyścigu zgubić bidon to tragedia.

Siodło dałem trochę do tylu.
  • Senninho lubi to

#43 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 20 listopad 2017 - 16:59

Na wyścigu przy przejeździe przez tory peleton dzieli się na kilka mniejszych grup. Cześć po prostu jedzie, cześć gubi bidony i jedzie smutniejsza o pół czy litr picia. Następna grupa stara się uniknąć gleby na torach i bidonach. Na końcu jadą ludzie z drogimi kołami oraz Ci na chińskim karbonie z chińskimi koszyczkami. Cali i szczęśliwi przejeżdżają przez tory i jadą spokojnie dalej po medal na mecie. Z tego co czytam to ta Emonda ścigać się będzie dość często więc nie ma co oszczędzać wagi na koszykach. Z troski o własne nawodnienie i zdrowie kolegów z peletonu/grupy.
A rower baja. Emonda Emonda szybsza niż wygląda. Oby to co spotkało Scott-a omijało Emonde szerokim łukiem.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#44 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 11:13

Wspomniane wcześniej koszyki Bontagera są również w wersji czarny mat, więc elegancko by pasowały.

Poza tym, generalnie te koszyki są dobre - trwałe i dobrze trzymające bidony. 



#45 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 23 listopad 2017 - 18:57

userimages,20171123,206327,207666,orig.j

 

 

Dzisiaj pierwsza jazda na szosie moim trekiem. Jestem zadowolony z niego. Sztywność wydaje mi się porównywalna ze Scottem...nie wiem czy widzę różnicę, ale zbiera się bardzo dobrze. Myślę, że to też zasługa nowych i lepszych pedałów (105) a nie jakiś niby stopięć ale z innym gwintem etc...

 

Na razie nic nie przycinam, jest wygodnie, nic nie boli. Zobaczymy jak jeszcze więcej pojeżdżę :)

 

http://kris91.bikest...Emonda-SL5.html


  • ROZMIAR lubi to

#46 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 20:30

Kris
A ważyłeś go może w oryginale... bez dodatków ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka



#47 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 24 listopad 2017 - 09:10

B. ładny rower.

Czym go podparłeś na ulicy ? :))



#48 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 24 listopad 2017 - 09:34

B. ładny rower.

Czym go podparłeś na ulicy ? :))

 

Pewnie Photoshop'em ;-)


  • System lubi to

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#49 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 listopad 2017 - 09:58

Stawiam na sztuczkę z pomocnikiem, który na bardzo krótki moment puszcza trzymany rower, wystarczający na zrobnienie zdjęcia.


  • System lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#50 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 24 listopad 2017 - 10:20

No dobra powiem Wam, a raczej pokaże. Potrzeba pomocnika albo statywu i samowyzwalaczem :)

http://pokazywarka.pl/63na2a/
  • System i parmenides lubią to

#51 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 24 listopad 2017 - 11:12

To ja stawiałem na Photoshop'a... :-/


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#52 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 24 listopad 2017 - 12:15

Podoba mi się malowanie tej ramy. Szkoda, że moje "amelinium" ma chromowane wstawki.



#53 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 15:26

Kris powiedz czy słyszysz linkę tylnego hamulca ? Czy tylko u mnie ociera wewnątrz rury...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka



#54 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2017 - 22:45

Moja rada - przeserwisuj przed pierwszym użyciem łożyska suportu. Te co są fabrycznie są denne.

 

Trek wcześniej używał łożysk Enduro Bearings które były kiepskie. Dobre do jazdy na rolkach albo w warunkach pustynnych. Były fabrycznie posmarowane kitem o konsystencji masła mrożonego i gniły w tempie ekspresowym, szczególnie jeśli złapały choć odrobinę wody.

W 2016 roku Trek zmienił dostawcę łożysk. Zmieniło się uszczelnienie - pokrywki łożysk osadzane w nacięciu łożyska. Myśleliśmy że jakość zmieni się na plus, jednak realnie jest na duży minus.

Możesz przedłużyć ich żywotność wymieniając i dorzucając smar - bardzo ważne jeśli rower nie jeździ w suchych warunkach.

Serwisowanie suportu jest ultra ważne dla żywotności ramy - zatarte łożyska potrafią kręcić się z osią niszcząc oś korby oraz demolując gniazda mufy. 

Jeśli przez okres zimy planujesz przestój roweru to absolutnie również przeserwisuj suport - bo po zimie będzie sztywno, z konsekwencją jak wyżej.

Suport to bardzo słaby punkt ram szosowych Treka - właściwie jedyny poważny. Ma to jeden plus - rama z rozbitymi gniazdami jest bez prychania wymieniana na nową :) Niektórzy co roku mieli dzięki temu nową szosę, w odmiennym malowaniu, niejednokrotnie wyższy model jeśli dystry nie miał na stanie zamiennika.

 

Może ktoś uznać że "jego Trek jest rewelacyjny i nigdy nie miał takich problemów i o nich nie słyszał" ja stykałem się z tym nienormalnie często.

 

Do tego posmarowałbym gwinty śrub mocujących przelotki przy główce ramy - potrafią złapać rdzę i ich wykręcenie staje się problematyczne. 

Dokręcaj regularnie śruby haka przerzutki. To małe i krótkie pierdółki które lubią być luźne fabrycznie.

Warto też regularnie serwisować dolne łożysko sterów - specyficzny rozmiar 51 mm, które może się okazać drogie w wymianie.

 

Jeśli generujesz duże moce szosy Treka nie są zalecane, z powodu genialnego patentu suportu - gniazda robią się jajowate :)

 

To tyle od strony serwisowej.


  • Siecky lubi to

#55 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2017 - 23:45

No dobra powiem Wam, a raczej pokaże. Potrzeba pomocnika albo statywu i samowyzwalaczem :)

http://pokazywarka.pl/63na2a/

A co by było, gdybyś nie zdążył złapać?



#56 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 25 listopad 2017 - 00:23

A co by było, gdybyś nie zdążył złapać?


Taka opcja nie istnieje. Refleks na dobrym poziomie ;)

#57 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 09:53

 

W 2016 roku Trek zmienił dostawcę łożysk. Zmieniło się uszczelnienie - pokrywki łożysk osadzane w nacięciu łożyska. Myśleliśmy że jakość zmieni się na plus, jednak realnie jest na duży minus.

...

 

Możesz przedłużyć ich żywotność wymieniając i dorzucając smar - bardzo ważne jeśli rower nie jeździ w suchych warunkach.

 

 

Tobo 2 pytania:

1. Jaki poleciłbyś smar na "podmianę" ?

2. Przy wymianie oryg. łożysk... jakie byś polecił ?



#58 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2017 - 18:31

Nie polecę nic ponieważ montowałem i używałem tego co było na stanie a o takich wyborach nie decyduję.
Poza tym jesteś skazany na dedykowane suporty z pseudo uszczelnieniem bo zamiennie można stosować te ze starszych Enduro Bearings. Te nowe łożyska mają podfrezowane wewnętrzne pierścienie żeby zatrzasnąć w nich dedykowane osłony.
  • Siecky lubi to

#59 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 listopad 2017 - 22:54

A co by było, gdybyś nie zdążył złapać?

 

Na szczęście nie był w zatrzaskach, więc zdążył złapać.


  • mikroos lubi to

#60 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 11:36

Myślę, że można też trzymać cieniutkim sznurkiem, łatwo to usunąć na komputerze.