Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Kół Do Roweru Rose


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 15:45

Cześć,

 

Przymierzam się właśnie do kupna szosy Rose X-Lite, gdzie mam możliwość wyboru kół do roweru. Domyślną opcją jest DT Swiss R22, inne opcje które u mnie wchodzą w grę to:

 

 

Beztytuluf57b3.md.png

 

Z tego co czytałem tym DT Swiss nic raczej nie dolega i są to dosyć dobre, uniwersalne koła. Z drugiej strony wszędzie można przeczytać komentarze, że na upgradzie kół można najwięcej zyskać - a że Rose ma teraz promocje to zostało trochę budżetu do potencjalnego wykorzystania na koła

 

Prosiłbym bardziej doświadczonych użytkowników o komentarze i odpowiedzi na przynajmniej część z moich pytań  :)

 

1. DT Swiss - czy to są koła, które są domyślnie w rowerze rzeczywiście warto ulepszać czy mogę nie poczuć różnicy?

 

2. Mavic Ksyrium Pro - na moje laickie oko różnią się w zasadzie tylko tym, że mają dodany karbonowy stożek, który jest trochę wyższy. Czy warto za to dopłacać? Czy raczej będzie tak, że wydam więcej kasy i ani nie będę mieć kół lekkich ani aero i za rok i tak będę myśleć o czymś nowym?

 

3. Mavic R-Sys - tutaj widzę 200g oszczędności na wadze i są to chyba jedne z lżejszych kół. Czy to będą dobre, w miarę uniwersalne koła do użytku całorocznego czy raczej delikatne, do wyjazdów w góry a na co dzień i tak będę potrzebować czegoś innego? Czy przy takich parametrach cena za nie jest ok czy w tym budżecie można mieć coś lepszego?

 

4. Ritchey Apex - te koła z całej listy wydają mi się najlepiej pasować, dodatkowe 100g to chyba nie tak dużo, 38mm wysokości też powinienem raczej poczuć a z tego co czytałem nie jest to na tyle dużo żebym miał mieć problemy. Wątpliwość, którą mam to dosyć mało opinii w internecie o tym modelu czy w ogóle o kołach Ritchey - czy ktoś miał z nimi jakąś styczność?

 

Będę wdzięczny za pomoc i komentarze

 

P.S. Parę słów o mnie - jeździć będę głównie po płaskim Mazowszu przy okazjonalnych weekendowych wypadach, waga 82kg przy 180cm wzrostu. Do tej pory jeździłem tylko na stockowych kołach Orbei



#2 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 18:36

Zostałbym przy DT Swissach. Mają szerszą obręcz niż Mavic R-Sys (18 mm vs 15 mm), który jest lżejszy ale też znacząco droższy. Mavic Ksyrium Pro nie ma karbonowej obręczy ale są na pewno ciekawą opcją, bo mają "Superior braking".



#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopad 2017 - 22:27

Ja bym wybrał najtańsza opcje jako koła do jazdy codzienne , zrobił dodatkowo  komplet kól na karbonach pod szytki do wyścigów jeśli startujesz amatorsko, albo do "jazdy na wyższym poziomie".

Karbony pod oponke to nieporozumienie i pare firm wycofało się z takich pomysłów jako niebezpieczne, a karbon alu jest ciężki. .

Warto rozważyć tę opcję, bo co z tego że kupisz super koła jeśli serwis ich np, wymiana obręczy kosztuje tyle co połowe ceny kół ? a dziury są wszedzie  . .. . . . . 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź