Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samodzielnie Wykonany Dysk Tt


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 sierpień 2017 - 12:07

Prozor zasugerował żeby przenieść kilka postów z jednego tematu z Giełdy, żeby nie zaginęły, bo to dość ciekawe rzeczy.

 

S.

 

 

Jak ma być tanio to może aerojacket?

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2 pavel202

pavel202
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 05:54

Całkiem fajny pomysł. Można to gdzieś w Polsce kupić?



#3 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 07:52

W pl niebardzo. Na ebay jest troche, cena 450. Jak sam wykonasz to koszt okolo 100 zl, przy 3 probach wycinania kola.

Ja zrobilem za 3ecim razem.
Wg mnie, podczas samej jazdy robi robote.

#4 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 08:36

Adamsoon, podeślij jakieś linki, tutoriale jak to wykonać.

#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 wrzesień 2017 - 09:15

W pl niebardzo. Na ebay jest troche, cena 450. Jak sam wykonasz to koszt okolo 100 zl, przy 3 probach wycinania kola.

Ja zrobilem za 3ecim razem.
Wg mnie, podczas samej jazdy robi robote.


Jak nie bardzo? kiedyś to marka sport miała i jeszcze ktoś, a teraz widzę na allegro są też.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:47

Nie bardzo, bo to jest model pod te dane kolo, które musisz miec. Tylko pod zippa. Na ebayu sa aukcje z nakladkami na rozne kola. Ta nakladka na zippa tez jest od czasu do czasu u nas, tak kak teraz.

Ja to wycinalem z polipropylenu kupionego w sklepie co robia reklamy. Najlepszy rozmiar jak dotad to 1,5 mm ale PP spieniony miekki. Twardy peka. 2mm jsst za grube juz. Mam w planach jeszcze 1mm, oraz 0,7 mm prubowac.

A jak?
Wzor zrobilem pierwszy z kartonu i lapalem kat naciecia okregu. Jak mniej wiecej spasowalo to wycinalem cyrklem (listewka, sruba na srodku u ostrze noza na boku) potem sie rozcina promien i dziure od strony kasety, aby to przeszło. Odrysowuje ilosc srubek plastikowych 6 cm od krawedzi, ja mam 6 szt. I robie dziurki. Potem naciecie kleje tasma szara i trzema kawalkami sklejam ze szprychami. Drugie kolo wycinam, otwor na piaste mniejszy. Rozcinam i scinam tak, aby kat ciecia po zlaczeniu zrobil stozek z tego kola, bo kolo wypukle. Sklejam laczenie. Sruby mierze tak aby spasowaly dziurki. Całość skrecam srubeczkami chyba M3.
Wczesniej mozna kola pomalowac.
Roboty tak na 2-3 h. Kat nie od razu zlapiesz.

Pp trzyma, nie lamie sie. Koszt 20zl ma dwa kola. Montaz i demontaz gotowego to jakies 4 minuty.

Filmik z yt jak robic.

Calosc wazy okolo 410 gram.
Z gps i licznika na tej samej trasie i podobnych warunkach po zamontowaniu ze sredniej w granicach 28 robie okolo 31/32, natomiast przy innej trasie ze sredniej 33/34 uzyskalem 40km/h. Dane po 3 probach.

Jak jest ta zabudowa to tez odczuwalnie sie lepiej plynie, a podczas wiatru jest z tym bardziej przyjemnie i mnoej klopotliwie niz jak jade bez.
  • superfrog i Adamsoon lubią to

#7 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 12:37

Wzrost średniej prędkości zaskakujący. Liczyłem bardziej na 1kmh przy średniej 38.

Zakładasz na oba koła?

410gr całość czyli 2 strony na jedno koło?

#8 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 13:11

Wzrost średniej prędkości zaskakujący. Liczyłem bardziej na 1kmh przy średniej 38.

Zakładasz na oba koła?

410gr całość czyli 2 strony na jedno koło?

 

Mnie też średnia zdziwiła, też liczyłem na mniejsze osiągi. Ale mniejsze są przy pradkosciach np. 25km/h, wtedy wzrasta do 27... przy czym to już tak mała predość, że nie potrafię 100% stwierdzić, że to od tego. 

To są oczywiście dane z licznika i gps, i w zasadzie może tu być czynnik "placebo" czy psychika " mam zabudowane koło, cisne wiecej". Ale tak to realnie wygląda. 

Czytałem kiedyś art, że średnia może wzrosnąć nawet do 5ciu km/h. 

Im szyciej jedziesz, tym opór rośnie dwukrotnie. 

 

 

Nie, ja zakładam tylko z tyłu. 

 

tak, 410 całosć konstrukcji na ten moment. 

 

Jest jeszcze do tego dobry taki materiał co robią te błotniki rowerowe, zgina się ale nie łamie. Ale to już mniej stabilne i lepiej przykleic do koła. 



#9 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 16:31

Widziałem filmy na YT z budowy tych dysków - ciekawa sprawa.

#10 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 20:03

Widziałem filmy na YT z budowy tych dysków - ciekawa sprawa.

 

Każdy dysk, to tak naprawde felga odziana w takie kołpaki. Jest to klejone itd. 



#11 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 wrzesień 2017 - 07:35

Jakich śrubek użyłeś do połączenia dysków, daj jakieś foto. Ja myślałem, by w okolicy piasty (pod kasetą najlepiej) przymocować je na 4 zupy, a po obwodzie do obręczy tylko taśmą izolacyjną.

Wczoraj rozmawiałem z chłopakiem i mówił mi, że realnie dysk daje ok. 1 do 1,5km/h przy prędkościach z czasówki rzędu 45. Gorzej gdy wieje z boku.

To chyba taka płyta by musiała być?
http://allegro.pl/pl...6746106620.html

#12 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:50

Srubki dlugo szukalem, wszedzie gdzie pytalem to po 1000 szt. W koncu znalazlem w specjalistycznym sklepie szosowym... Obi. W dziale srubek sa w pudelku pakowane po 8 szt, M4 i M5.

Co do predkosci to tak jak mowilem, ja mam efekt jaki chce miec, moze sie oszukuje, moze dziala. Dzisiaj rano do pracy 5:45 lekko zimno bezwietrznie srednia na 3.5 km wyszła mi 31 km/h z dyskiem, a zazwyczaj mam 28 z rana, bo to rano. Wczoraj po robocie ta sama trasa jak normalnie walcze 35km/h srednia, to mialem 38.7 z dyskiem. A wiec mi cos dziala.

#13 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:53

Ta plyta to twarde pcw. Ja uzywalem miekkiego 1.5mm, lub polipropylen. 2mm sie nie nadawalo, bo peka. Dzisiaj lub jutro kupie 1mm lub 0.7 mm i zobacze.

#14 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:23

Arni, jakim rowerem Twój chłopak jeździ? Szosa czy TT/tri?

#15 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 wrzesień 2017 - 19:41

TT

 

Adamson, a masz linka jakiegoś do tych miękkich płyt? Nie wiem jak to szukać.



#16 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 21:44

Na allegro trochę tego jest: płyta spienione pcv. Mało jest czarnych.

Chyba najlepiej napisać do sprzedawcy i zapytać o konkretny rozmiar i grubość.



#17 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 21:52

Adamsoon, następnym razem porównaj też tętno, nie tylko prędkość.

#18 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:44

Czarnych nie ma praktycznie;) Albo oklejasz carbonem ;) za 15zł za m2, albo za 22 zł puszka czarnego matu i malujesz;)



#19 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:09

Przy wietrznej pogodzie jazda jest mocno niebezpieczna?

Czy śmiało można opanować boczne podmuchy?



#20 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 08:25

Czarnych nie ma praktycznie;) Albo oklejasz carbonem ;) za 15zł za m2, albo za 22 zł puszka czarnego matu i malujesz;)

Dlaczego matu, połysk jest bardziej aero ;)





Dodaj odpowiedź