Skocz do zawartości


Zdjęcie

St-6400 ,fd-6400 I 8Rz Kaseta


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 yvk

yvk
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 00:27

W zakupionej szosie cała grupa shimano 600 ma oznaczenie 6400. Prawa klamkomanetka obsługuje ośmiorzędowa kasetę bo musi, ale lewa kiepsko sobie radzi z przednią przerzutką która oficjalnie pasuje do napędów 7rz. Wszędzie piszą (np parę postów niżej) że z kasetą ósemką też działa. Działa tak, że ociera o łańcuch na najwyższym lub najniższym przełożeniu . Początkowo myślałem że klamkomanetka z jakiegoś powodu nie chce przesunąć wodzika przedniej przerzutki o jeszcze jedną pozycję (tak jakby prosiło się o jeszcze jeden skok manetki). Klamkę rozebrałem, wyczyściłem, przesmarowałem i stwierdziłem że więcej pozycji wodzika nie będzie bo fabryka dała tylko 4 ząbki zapadce do przeskoczenia. Może ktoś używa takiego zestawienia : FD-6400 + 8rz kaseta + ST-6400, może istnieje jakiś dziwny sposób zamocowanie linki do przedniej przerzutki? Czy zakup FD-6401 rozwiązałby sprawę?
Na razie przykręciłem do haka z przodu  Daytonę 10rz i wrzystko hula jak marzenie. Miło by było gdby wszystko miało oznaczenia tego samego producenta bo fajnie mi się jeżdzi na biopacach ale Daytona nie za bardzo je lubi. Byłbym wdzięczny za pomoc bo od tygodnia spać w nocy nie mogę :-)

 





Dodaj odpowiedź