Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam Martombike Opinia


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 04 styczeń 2018 - 08:39

Witam szukam opinii na temat ciuchów z ww firmy chciałbym sobie zamówić u nich komplet.Używa ktoś od ich spodenek.Jak pampers.



#2 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 04 styczeń 2018 - 10:15

Używałem cały sezon 2017. Jakoś wykonania jest super, nic się nie pruje, nic nie odbarwia mimo, że piorę w automacie.

Wkładka jest w porządku, zrobiłem kilkanaście tras powyżej 100km, i nie odczuwałem dyskomfortu. Również podczas całodniowych wypadów w góry zdał egzamin.

Koszulka też jest fajna, rozpinana po całości. Szkoda tylko, że ubrudziłem sobie ją BANANEM i za cholerę nie mogę tego doprać.

Warto dodać, że nie ma tutaj już takich starych silikonowych ściągaczy na rękawach i nogawkach. Dzięki temu zakładanie, ściąganie ciuchów jest łatwiejsze. Wygląda to też dużo lepiej, bo jest gładkie w tych miejscach i się nie marszczy. Całość po prostu dobrze się dopasowuje do ciała i nie przemieszcza się podczas jazdy (przy czym w ogóle nie jest ciasna, generalnie nie czujesz że ją masz).

 



#3 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:13

Ja mam nieco inne zdanie na temat strojów z Martombike. Stroje były zamówione dla teamu i stosujemy od około 3 lat. Wybraliśmy linie pro (z najwyższej półki), co do jakości materiałów nie ma co się przyczepić, natomiast wkładka spodenek na szwach po roku uzytkowania sie rozprula u większości zawodników, co skończyło wizytą u krawcowej. Co do tych wykończeń gumowych na nogawkach i rękawach to mam odmienne zdanie, ich brak powoduje to że rękawki podczas jazdy sie podwijaja, w nogawkach ich brak aż tak nie przeszkadza. Takie wykonczenia gumowe posiadam w stroju firmy Vitesse i dużo lepiej sie pod tym wzgledem to sprawdza.
Co do reszty, jakość materiałów, elastyczność, przepuszczalność potu i oddychalnosc materiałów to śmiało można polecić.
Using Tapatalk

#4 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 04 styczeń 2018 - 14:50

Co do jakości to ok. Obsługa klienta TRAGICZNA. Zamawiałem dwukrotnie standardowe modele sprzedawane na stronie, za pierwszym razem czekałem ze 2 miesiace, po niezliczonych interwencjach telefonicznych ( o e-mailu nawet nie ma co myśleć) w końcu otrzymałem zamówienie. Za drugim razem było podobnie z tym, że nie doczekałem się wysyłki i zrezygnowałem z zamówienia, o zwrot pieniędzy musiałem się prosić chyba ze 20 razy i trwało to pół roku. Nigdy więcej Martombike.



#5 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:31

Potwierdzam, jak kolega wyżej opisał, dlugi czas oczekiwania, ale z tego co wiem u konkurencji jest podobnie, przynajmniej jeśli chodzi o ciuchy teamowe wraz z projektem. Trudno mi sie wypowiedzieć o czasie dostawy gotowych kompletów dostępnych w sklepie.
Using Tapatalk

#6 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 04 styczeń 2018 - 20:10

Dzięki wszystkim za odp daje do myślenia aczkolwiek podoba mi się jeden strój i kusi mnie

#7 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 styczeń 2018 - 20:54

Co do tych wykończeń gumowych na nogawkach i rękawach to mam odmienne zdanie, ich brak powoduje to że rękawki podczas jazdy sie podwijaja, w nogawkach ich brak aż tak nie przeszkadza. Takie wykonczenia gumowe posiadam w stroju firmy Vitesse i dużo lepiej sie pod tym wzgledem to sprawdza.

 

W Vitesse przecież spodenki mają takie samo wykończenie - szeroka, podgumowana taśma, a nie wąski uciskający pasek silikonu.

 

Co do wykończenia koszulki to mam odmienne zdanie. U mnie się nic nie podwija (może to kwestia rozmiaru?), a samo rozwiązanie jest najlepsze z możliwych pod względem komfortu. Nic nie uciska, bezproblemowo się zakłada. Osobiście wolę trochę krótsze rękawy, ale ponoć obecnie panuje taka moda.

 

Koszulka dla mnie 8/10 (minusy za zbyt długie rękawy i zbyt płytkie kieszonki), spodenki 6/10 (średnia wkładka, gorsza lycra niż u konkurencji).



#8 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:39

Jak może być zła rozmiarowka skoro przed zamawia sie wg ich tabelki z wymiarami. Właśnie o to mi chodzi, żeby wprowadzili cokolwiek na zakonczeniu rękawów; gumowa taśmę lub cienka warstwa siliconu. W każdym razie ta są moje odczucia, podobnie z lipnym obszyciem wkładki zelowej, ktore nie wytrzymały nawet roku czasu. Rozumiem gdybym używał jednego kompletu cały rok, ale uzytkuje 3 komplety naprzemiennie. Mam jeszcze kilka innych strojów kolarskich "no name" i w nich nic sie z takich rzeczy nie działo. Podsumowując z lini PRO Martombike jakość wykonania nieco rozczarowuje. Napewno Vitesse czy Danielo wypadają dużo lepiej.
Using Tapatalk

#9 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:31

Mam dwa komplety krótkie + do jednego bluza, oraz jeden komplet długi. Wszystko kupowane z linii PRO

Jeden komplet użytkuję już 3 sezony - w tym bardzo dużo na MTB - gdzie wiadomo bardziej się brudzi i jest bardziej podatny na uszkodzenia.

Ten jeden komplet - używany na MTB - już trochę został nadgryziony przez ząb czasu. Samo nic się nie pruje, ale spadając z roweru na gałęzie, ja lekko nadprułem spodenki.

Wkładka po 3 sezonach już się trochę "uklepała". Kolory się nie sprały pomimo prania w pralce. 

Drugi komplet krótki + bluza, kupiony i używany tylko na szosie. Po dwóch sezonach nadal jest jak nowy. Nic się nie pruje, nie mechaci - wkładka nadal OK

Ogólnie - bardzo polecam. Uważam że to dobra alternatywa jak ktoś nie chce wydawać worka pieniędzy na topowe marki

Aaaa  i nie zauważyłem żadnych cienkich pasków silikonu. Nogawki i rękawki mają zakończenie w postaci szerokiej jakby podgumowanej taśmy.


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#10 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:38

Ja nie pisze o samych nogawkach i rekawkach lecz samym wykończeniu kosszulki na rekawkach, tam nie ma nic, żadnej gumowej szerokiej taśmy, ani choćby siliconu, co powodowałoby, że rekawki podczas jazdy nie marszczyly sie i podsuwaly do góry. Jest to drazniace. Co do szwów przy wkladce, problem u mnie oraz w większości kolegów z teamu wystąpił we wszystkich 3 kompletach, więc to nie przypadek, lecz poprostu kiepskie wykonanie, bądź slabej jakości nici. Po wizycie u krawcowej na razie jest ok. Cześć osób także narzeka na żywotność wkładki, która po około roku uzytkowania poprostu sie wygniotla. Ja natomiast w moich kompletach tego nie zauważyłem, ale nie wiem jak pozostali koledzy temowi uzytkuja swoje komplety.
Using Tapatalk

#11 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 05 styczeń 2018 - 10:07

Kurcze dużo plusów i dużo minusów ale wszystkim dziękuję za odp mam jedną koszulkę od nich i jestem zadowolony.Szukałem ciuchów z barwami narodowymi a oni posiadają komplet który mi spasował.Tylko te dostawy nie lubię takich problemów.



#12 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 styczeń 2018 - 10:26

Ja nie miałem problemu z dostawą. Generalnie z niczym nie miałem problemu. Na prawdę, jak za tą cenę to dobry wybór - bo wiadomo, że są lepsze - ale kosztują prawie 3 razy tyle.



#13 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 05 styczeń 2018 - 11:11

Tak wiem ale 400 zł to też nie jest mało bynajmniej dla mnie.



#14 szprot

szprot
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skądkatzenfurt

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:09

piszecie ze kontakt z nimi kuleje.chcialem u nich wymienic wkladke ale teraz sie zastanawiam.wie ktos gdzie jeszcze mozna wkladke wymienic?



#15 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:25

Potwierdzam, jak kolega wyżej opisał, dlugi czas oczekiwania, ale z tego co wiem u konkurencji jest podobnie, przynajmniej jeśli chodzi o ciuchy teamowe wraz z projektem. Trudno mi sie wypowiedzieć o czasie dostawy gotowych kompletów dostępnych w sklepie.


Nie wiem, o jaką konkurencje chodzi, ale po ostatnich doświadczeniach z Verge muszę ich pochwalić za terminowości i podejście do klienta.

Było perfect w zamówieniu indywidualnym ze wzorem. Mogę powiedzieć, że chyba nawet jechali po kosztach, budując markę.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#16 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 21:25

Np Vitesse czyli około 2-3mies oczekiwania, jeśli chodzi o zamówienie zbiorowe około 10 kompletów, obecnie zamówienie poszło ponownie do Martombike w grudniu i otrzymaliśmy odpowiedź ze najwcześniej stroje będą gotowe pod koniec lutego. Nie narzekam z tego powodu, bo obecnie i tak w okresie zimowym stroje nie są potrzebne, a u konkurencji czas oczekiwania jest podobny. Skad to wiem? Przy pierwszym zamówieniu złożyliśmy zapytanie ofertowe do Danielo, Vitesse i Martombike. Czas oczekiwania był mniej więcej podobny, natomiast minimalne wymogi ilosciowe oraz ceny przeważały za Martombike. Dlatego póki co korzystamy z usług tej firmy. :-)
Using Tapatalk

#17 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:45

Verge zamówienie indywidualne na 1os. bez kosztów dodatkowych, zatwierdzone wzorem 25.10.2017.
Paczkę otrzymałem dzien lub 2 przed terminem 8.11.2017.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#18 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 16 maj 2018 - 10:37

Ma ktoś kamizelkę zero wind z matrombika?

Chciałem sobie kupić i szukam opinii bo w tej cenie znalazłem Sportful Hot Pack 5 Vest lub  Castelli Squadra Long.

Za duży wybór i się zgubiłem :)
 
 



#19 bialy1245

bialy1245
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2018 - 19:51

Ma ktoś kamizelkę zero wind z matrombika?

Chciałem sobie kupić i szukam opinii bo w tej cenie znalazłem Sportful Hot Pack 5 Vest lub  Castelli Squadra Long.

Za duży wybór i się zgubiłem  :)
 
 

 



#20 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 23 maj 2018 - 06:54

 

Zacytowałeś tylko mnie ale bez odpowiedzi ;)





Dodaj odpowiedź