Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano Ew-Wu111 - Nieudana Aktualizacja Firmware

ew-wu111 di2 firmware

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xanadu

Xanadu
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:26

Wydawało mi się, że potrafię już wszystko…

 

Próbowałem zaktualizować firmware w bezprzewodowym module Shimano EW-WU111 z poziomu mobilnej wersji aplikacji eTube. Podczas transmisji danych wystąpił błąd. Ponowna próba aktualizacji oprogramowania także była nieudana.

 

Podłączyłem więc moduł EW-WU111 z komputerem za pomocą urządzenia diagnostycznego SM-PCE1. Moduł został rozpoznany, ale jednocześnie została wyświetlona informacja, że jego firmware może działać niewłaściwie i zostanie przywrócony. Z nadzieją kliknąłem przycisk „Next”, lecz zamiast spodziewanej aktualizacji, został wyświetlony komunikat informujący, że znaleziono nową wersję oprogramowania, ale ponieważ wersja Bluetooth LE nie jest obsługiwana, aktualizacja nie może być wykonana i należy skorzystać z wersji mobilnej. Jak to się kończy w wersji mobilnej, napisałem na początku. Tam kółko się zamyka :(

 

Jest nawet gorzej, bo po każdej nieudanej próbie aktualizacji software’u z poziomu mobilnej wersji aplikacji eTube, cały system Di2 przestaje działać i muszę go „resetować” poprzez chwilowe odłączenie zasilania.

 

Poszperałem trochę w necie, ale znalazłem jedynie opis przypadku, gdy po nieudanej aktualizacji oprogramowania, EW-WU111 uparcie „twierdził”, że ma zainstalowaną właściwą wersję. W takiej sytuacji można „oszukać” aplikację eTube, zmieniając nazwę pliku. Niestety w moim przypadku to nie działa.

 

Macie może jakieś sugestie?

Załączone pliki


u6040y2018v3.gif


#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:39

Skrobnij pw do użytkownika radomir82.



#3 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 08 styczeń 2018 - 22:21

Tu coś piszą na ten temat:

http://forums.roadbi...ion-362640.html


50.png


#4 Xanadu

Xanadu
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 styczeń 2018 - 06:30

Problem opisany przez użytkowników IvanK- oraz VIE_VICCRD na forums.roadbikereview.com wygląda podobnie, ale tylko w tym aspekcie, który dotyczy braku działania systemu Di2 po nieudanej próbie aktualizacji firmware w module EW-WU111. Podobnie jak ja, oni także odłączyli na chwilę wszystkie komponenty Di2, a po ponownym podłączeniu całość działała normalnie. Różnica polega na tym, że im udało się w końcu zaktualizować firmware EW-WU111, a w moim przypadku jest to niemożliwe.

 

Póki co wszystko wskazuje więc na to, że czeka mnie naprawa (wymiana) modułu na gwarancji. 

 

 


u6040y2018v3.gif


#5 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 09 styczeń 2018 - 06:57

Kilka dni temu też aktualizowałem EW-WU111. Obyło się bez problemu. Zdziwiłem się że nie można tego wykonać za pomocą PC. Jest jeszcze aplikacja na tablety która w porównaniu do smartfonowej pokazuję błędy.Nie wiem jak ona działa bo nie posiadam tableta.Może za jej pomocą coś szło by zdziałać.

50.png


#6 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 09 styczeń 2018 - 12:11

Spróbuj podłączyć WU111 bezpośrednio do baterii ( bez żadnych innych komponentów) i ponów próbę aktualizacji przez urządzenie mobilne, jeżeli problem pozostanie to nie widzę innej możliwości jak reklamowanie modułu w SSC albo u sprzedawcy.

#7 Xanadu

Xanadu
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 styczeń 2018 - 12:39

Tak również próbowałem. Połączyłem jedynie baterię, moduł EW-WU111 oraz EW-RS910, który włączał transmisję Bluetooth. To nie dało żadnego efektu, a nawet gorzej, bo po nieudanej próbie aktualizacji firmware, poszczególne komponenty stawały się "martwe" i musiałem je fizycznie rozłączać. Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak reklamacja.

 


u6040y2018v3.gif


#8 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 09 styczeń 2018 - 15:18

WU111 możesz połączyć bezpośrednio do baterii, RS910 nie jest potrzebny do zainicjowania BT, ale i tak obstawiam że WU111 jest wadliwy.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ew-wu111, di2, firmware