Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lektura


53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 13 styczeń 2008 - 18:09

Może zrobimy taki spis książek o tematyce kolarsko-treningowej, aby każdy amator mógł sobie ją kupić i coś ciekawego przeczytać?

Ja znalazłem takie:
- "Dogonić mistrza" Chris Carmichael
- "Kolarstwo - Teoria i Praktyka Treningu" Dimitri A. Poliszczuk.


Niestety są trudno dostępne, ta druga to już w ogóle. Jutro dzwonię do biblioteki AWF'u w Katowicach i pytam się, czy mają i pożyczą. :-)

Chciałbym, aby były zamieszczane tutaj również internetowe publikacje na temat treningu, oczywiście kolarskiego. Wchodzicie w to? :-P

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 styczeń 2008 - 18:58

No to książka z której korzystam:)

"Kolarstwo przewodnik dla początkujących" Oliver Roberts dom wydawniczy Belllona


#3 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2008 - 19:09

Polecam ilustrowaną kronikę wyścigu TOUR DE FRANCE. Znalazłem ją pod choinką i okazała się wspaniałą lekturą z unikatowymi zdjęciami i szczegółową statystyką.

Załączone pliki



#4 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 13 styczeń 2008 - 19:10

Ja mogę polecić które już przeczytałem to :
"Wszystko albo nic "-Jan Ullrich,Hagen Bossdorf
"Mój powrót do życia" Sally Jenkins , Lance Armstrong
"Program mistrza w siedem tygodni do doskonałości" Lance Armstrong i Chris Carmichael
"Kolarstwo "Trening,technika,taktyka-Karol Madaj książka głównie dla trenerów ale można z niej dużo skorzystać.

#5 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:34

Ja wszystkim fanom kolarstwa polecam L. Armstronga "Liczy się każda sekunda". Pozdro!

#6 maciek_xc

maciek_xc
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Skądgórny śląsk

Napisano 20 styczeń 2008 - 17:06

to ja polecę coś bardziej kontrowersyjnego, czyli o dopingu w peletonie :
Willy Voet "Przerwany łańcuch"

link do książki : http://www.kmg.gbn.pl/1.pdf

#7 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 20 styczeń 2008 - 17:28

Obecnie kończę "Wojna Lance'a Armstronga" Daniela Coyle.
Sporo ciekawych informacji na temat "życia" zawodników z zawodowych grup kolarskich. Oczywiście z L. Armstrongiem w roli głównej.
To właśnie w tej książce wyczytałem:

W ciągu 13 miesięcy od rozpoczęcia sezonu kolarskiego w 2004 roku siedmiu kolarzy zmarło na atak serca. ... Można sobie wyobrazić reakcję publiczności gdyby np siedmiu koszykarzy NCAA i NBA zmarło na atak serca w ciagu jedego roku

:shock: Teraz wcale nie dziwię sie tak zaostrzonej walki z dopingiem właśnie w tej dyscyplinie sportu.

pozdro horny

#8 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:05

To naprawde dużo biorąc pod uwage ilość zawodowych kolarzy!!!


#9 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:17

Nie byli to sami zawodowcy. Podane są ich nazwiska i wiek (16-35lat). Dalej autor pisze

Jedni jeździli zawodowo, drudzy niedawno wycofali się ze sportu, inni byli obiecującymi amatorami



#10 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:21

16lat? no ładnie...

#11 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 styczeń 2008 - 19:04

Pewnie "epopiryna", albo inne badziewie...


#12 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2008 - 22:09

Niestety...wzrost hematokrytu to wzrost lepkości krwii a tym samym większa tendencja do powstawania zakrzepów - zawał gwarantowany. Także nie ma co się dziwić że nawet niektórzy piłkarze w czasie gry padają i umierają na zawał serca.

#13 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2008 - 20:45

u piłkarzy to nawet jest częstsze, pamiętam jak na boisko upadł Marc Vivien Foe... a jakoś o dopingu w piłce się nie mówi...


#14 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2008 - 16:41

mam pytanko czy ktoś próbował metody treningu z ksążki Lanc Armstrong program mistrza w siedem tygodni do doskonałości. I co sądzicie o tej książce? 8-)

#15 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 17 luty 2008 - 17:23

Kilka opinii na ten temat znajdziesz szudri tu: http://forumszosowe....?t=120&start=15

#16 montez

montez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądBiłgoraj

Napisano 17 luty 2008 - 21:20

polecam książkę "Tajemnice L.A. Co ukrywa Lance Armstrong?", bardzo ciekawa

#17 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2008 - 21:42

Chciałbym polecić ciekawą książkę pt."ROWEREM DO EUROPY".
Są to wspomnienia Ryszarda Szurkowskiego z unikatowymi fotografiami.
Jako ciekawostkę dodam że książkę nabyłem 5 lat temu za kwotę 2,75 zł.
:mrgreen: Myślałem ,że to jakieś nieporozumienie jednak taka była cena.

Załączone pliki



#18 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2008 - 22:01

Nie wiesz gdzie możnaby obecnie dostać tę książkę?

#19 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2008 - 22:10

Nie wiesz gdzie możnaby obecnie dostać tę książkę?

No niestety w tym to Ci nie pomogę . Ja kupiłem ją akurat będąc w Zakopanem w księgarni na Krupówkach. Od tego czasu nigdzie jej nie spotkałem nawet w necie.

#20 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 luty 2008 - 11:15

maciek_xc dzięki za propozycje lekturki. "Przerwany łańcuch" Williego Voet'a przeczytałem w jeden wieczór. Polecam ją każdemu, kto się interesuje kolarstwem. Jak dla mnie książka nie jest kontrowersyjna. Autor podaje suche fakty dotyczące ciemnej strony kolarstwa. Kiedyś jak byłem młodszy i bardziej wierzyłem w czyste intencje kolarzy takie doniesienia mnie szokowały. Można powiedzieć, że nawet się wstydziłem. Teraz nie robi to już na mnie już większego wrażenia. Mam też bardzo duży dystans do osiągnięć kolarzy. Zacząłem się natomiast nieco więcej interesować tymi, którzy nie robią spektakularnych wyników. Szacunek dla Charliego Mottet'a i Gillesa Delion'a.

[ Dodano: 2008-02-21, 11:45 ]
Przepraszam, że umieszczam wpis po wpisie, ale chciałem jeszcze dodać tylko mały cytat z w/w książki: "Kiedy zawodnicy na starcie są tak samo „uzbrojeni”,wygrywa najlepszy. Przed San Sebastian, trzej kolarze Festiny: Brochard, Virenque i Hervé przeszli to samo przygotowanie: hematokryt minimalnie powyżej 49 procent – siedem miesięcy po wprowadzeniu limitu 50 procent, kiedy już nie można było zbytnio szarżować – trzy zastrzyki po dwie jednostki hormonu wzrostu na tydzień przed mistrzostwami świata;
zwyczajowe kortykoserydy, 10 mg Diprostenu w piątek i 20 mg na godzinę przed startem. Nie ma się czym podniecać."



Dodaj odpowiedź