Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#4641 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 06:54

Do czujników EDGE 1000 trzeba kupować jakieś specjalne markowe baterie czy obojętnie jakieś guzikowe mogą być

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#4642 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 07:08

Ja włożyłem do kadencji i prędkości baterie z Allegro za 1,00zł.

Działają już długi czas bezproblemowo :)



#4643 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:18

Kolego, jest wiele sposobów na zmierzenie koła, jeden z latwiejszych:

1) Ustaw koło aby wentyl był na samym dole
2)zaznacz punkt w którym znajduje sie wentyl (kreda,ołówkiem na podłodze)
3) przesuń rower tak aby koło zrobiło pełen obrót, a wentyl znajdował sie w tym samym położeniu
4) Ponownie zaznacz punkt
5) Odległość pomiędzy wyznaczonymi punktami to twoj obwód koła, który wpisujesz w liczniku
Using Tapatalk

#4644 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 styczeń 2017 - 11:00

Chyba wydzielę wątek o pomiarze obwodu opony, bo temat powraca jak grzybica u prostytytutki (może się do Łapu-Capu załapię ;)).

 


  • Majcher lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4645 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:11

zawsze można 2 x 3.14 x R ;-)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



#4646 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 styczeń 2017 - 09:31

Piekło zamarzło - Garmin w nowych Fenixach 5 wprowadził możliwość parowania czujników (na razie tylko HR, ale docelowo ma być cały zakres) BTLE. Czy aktualne (520, 820, 1000) Edge dostaną możliwość korzystania z czujników BT tego póki co nie wiadomo, technicznie możliwość taka istnieje od samego początku, tyko oprogramowanie nie wspierało konkurencyjnych wobec ANT czujników BT. Być może Garmin zdecyduje się na aktualizację oprogramowania Edge (x20, 1000), tak aby była możliwość korzystania z czujników BT.

Wprowadzenie korzystania z czujników BT w Fenix 5 najprawdopodobniej oznacza, że przyszłe modele Edge będą mogły również z nich korzystać, co jest dobrą wiadomością biorąc pod uwagę fakt, że czujniki BT są po prostu tańsze. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4647 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:09

Byle tylko nie zaczęli rezygnować ze wsparcia ANT+. A co do zmian w FW - ja np. pytałem DCR czy jest szansa, by F3 dostał niektóre nowe funkcje F5 - głównie związane z treningiem - okazuje się, że nie - więc tym bardziej nie spodziewałbym się tego w Edgach.



#4648 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 styczeń 2017 - 21:26

A których funkcji treningowych brakuje Ci w F3? Porównywałem F3 i F5 i dużego skoku nie widzę, biegowe funkcje treningowe identyczne, rowerowe wzbogacone o segmenty stravy (ale na rowerze i tak w tym celu używam edge 520), pływackie też identyczne. A to co się pytałeś, czyli wyliczanie FTP jest w Edge (zresztą co za problem zrobić to ręcznie, w końcu po to robi się testy, a nawet oszacowanie z wyścigu jest dość proste po NP...), funkcja Training Load to pewno odpowiednik Cogganowskiego ;) ATL/CTL/TSB (czy podobnej funkcji dostępnej w Stravie) i jest miłym dodatkiem (warunek: miernik mocy, no chyba, że będzie oparta na HR czyli będzie odpowiednikiem TRIMP?), podział efektu treningowego na część aerobową i anaerobową - to też można bez problemu oszacować nawet na podstawie stref tętna czy też mocy (dotychczasowe wykresy/zestawienia). Chyba największe znaczenie będzie mieć zwiększona ilość pamięci dla aplikacji IQ.

 

Szacowanie FTP w Edge jest, pozostałe prawdopodobnie również zostaną wprowadzone - przynajmniej do modeli 520/820 (bo 1000 wkrótce powinien zostać zastąpiony nowszym modelem). O ile Training Load będzie odpowiednikiem CTL to i tak będzie wykorzystywany tylko z pomiarem mocy (tak jak szacowanie FTP), a podział efektu treningowego na część tlenową i beztlenową jest równie prosty do uzyskania tak przy pomiarze mocy (dokładniej) jak i bez niego (tylko tętno), zresztą TE w Edge jeszcze nie występuje, co mnie osobiście trochę dziwi. No chyba, że przyjęli założenie, że podstawą oceny treningu jest TTS, co ma sens dla każdego, kto dysponuje pomiarem mocy. A dla pozostałych? Jednak TE by się przydał, zresztą F3 po zarejstrowanym treningu podaje mi i TTS i TE no i jakoś to nie gryzie się z sobą, zresztą TE raczej jest opierany na ilości wysiłku na i powyżej granicy LT...

 

Techniczna możliwość zastosowania czujników BT istnieje na dobą sprawę od pierwszego modelu z BT, ale po prostu była sztucznie ignorowana w oprogramowaniu Garmina, który dość agresywnie promował swój standard ANT+. Może już stwierdził, że ANT ma na tyle mocną pozycję, że nie ma co się obawiać BT? Polar ograniczając się tylko do BT dość mocno zawęził grupę odbiorców swoich urządzeń i akurat on na tym sporo stracił. 

 

Z drugiej strony danie możliwości podpięcia póki co na razie tylko czujników HR jest mało sensowne, bo i tak podstawowy pomiar tętna jest wykonywany za pomocą czujnika w samym Fenixie (5 wersja występuje tylko z czujnikiem optycznym HR), a bardziej zaawansowane opaski np. HRM4-Run czy HRM-TRI i tak komunikują się po ANT ;). Czyli bardziej wygląda to na "proszę bardzo, możecie stosować również opaski BT, tylko po co ;)".

Może zmienię zdanie jeśli wprowadzą możliwość użycia innych czujników np. prędkości. Do tego czasu raczej możliwość użycia opasek BT to tak trochę kwiatek do kożucha... 

 

Nowy model bardziej mi wygląda na porządny facelifting niż rewolucję sugerowaną przeskokiem numeracji z 3 na 5 (no chyba, że faktycznie ma znaczenie chińska "4" ;)). Model z mapą zastępujący Epixa będzie ciekawą opcją dla kogoś, kto faktycznie potrzebuje naręcznej mapy, aczkolwiek cena $700 jest "lekko" przegięta... Z drugiej strony podoba mi się funkcja proponowania trasy biegowej o określonej długości ;)

Choć szczerze mówiąc może wreszcie doczekamy się tego typu możliwości w mobilnym connect - wtedy wystarczyłoby zlecić wyznaczenie trasy o odpowiedniej długości i parametrach i wysłać do urządzenia... No cóż, póki co Garmin nie potrafi zaimplementować wyznaczania kursów w apce mobilnej, a robienie tego za każdym razem w PC jest trochę bez sensu, zwłaszcza na wyjeździe (wybiegu ;))...

 

Tak czy siak póki co nie widzę najmniejszej potrzeby wymiany F3 na F5. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4649 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:33

Gadżeciarstwo to gadżeciarstwo. Ale zgadzam się, z F3 nie ma sensu się przesiadać; w porównaniu z F2 to ewolucja nie rewolucja, do tego cena.

 

TTS - to literówka i TSS, czy o co innego chodziło? TE - tak mi się właśnie wydaje; generalnie jest on chyba bardziej oparty na wpływie na Vo2max niż inne parametry. 

 

Swoją drogą zdziwiłem się - bo okazuje się, że by Garmin Connect pokazywał np. czas w strefie tętna, trening musi być zgrany z zegarka, który obsługuje tą funkcję (innymi słowy -działa dla F3, a dla 310 XT nie).

 

A w międzyczasie Suunto zaprezentowało swój zegarek z optycznym HR (ciekawe że czujnik Valencell - podobno jedna z lepszych technologii).



#4650 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 23:12

Byłem nastawiony na zakup, jednak to Fenix 3+ bardziej. Imo najwyżej Panie kupią wersję small i tyle w temacie 5tki

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#4651 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 06 styczeń 2017 - 09:02

Witam wszystkich w tym wątku. Jestem młodym posiadaczem 520 i jak na razie ogrom wiedzy z wątku mnie przeraża ;)
Będę się starał uzupełniać wiedzę jednak na ten moment chciałbym zapytać o 2 rzeczy (jeśli było to sorki)
1. Garmin sparowany z telefonem często go rozłącza... winy szukać w telefonie czy garminie?
2. Mam jeszcze takie małe coś VivoFit2 (samą opaskę) ale za stary system w tel żeby połączyć z moim GarminConnect ale już z telefonem żony się łączy. Da radę zrobić tak, żeby na 2 tel mieć to samo konto i przesyłać na www do jednego konta?
Nie chciałbym nic namieszać w ustawieniach ;)


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4652 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 09:41

Ad1
w telefonie tryb oszczędzania energii garmin connect i/lub to samo w BT
Ad2
Jeśli prześlesz na telefon to w każdym innym telefonie będziesz mieć te same dane jeśli będziesz miał GC zalogowany na jednym kącie.
Garmin connect nie zapisuje danych w telefonie. Dane są za każdym razem jak używasz aplikacji pobierane z chmury

#4653 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 14:43

Jak wygląda korzystanie z Garmina, konkretnie model 520 przy temperaturach -20 i niższych?



#4654 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 06 styczeń 2017 - 14:49

Ja w e1000 przy -8 wiem że to nie -20 ale nie zauważyłem problemów z dotykiem lecz baterię szybciej jadło.

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka



#4655 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 14:58

O baterię się nie martwię, bo długo jeździć nie planuję, ale to fakt - przy obecnych temperaturach mocno wyeksploatowane baterie z kamery sportowej trzymają z 3 razy krócej. Raczej nie chciałbym uszkodzić sprzętu, bo producent zaleca temperaturę od -20°C.



#4656 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 styczeń 2017 - 15:10

Jeździłem przy -15 z 510. Nie było żadnych problemów z licznikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

-- 

Marcin Trzaska


#4657 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:59

Jak wygląda korzystanie z Garmina, konkretnie model 520 przy temperaturach -20 i niższych?

dziś przy -14 działał nez zarzutu

Na zdjęciach u kolegów przy -16 też było ok.

To i tak poniżej nawiasu producenta więc nie sądzę żeby -20 robiło różnicę.... ale ja jestem świeży w tym wątku ;)


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4658 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:11

Kurcze, że Wam się chce przy -20 jeździć? Brrr... ;)

 

Gadżeciarstwo to gadżeciarstwo. Ale zgadzam się, z F3 nie ma sensu się przesiadać; w porównaniu z F2 to ewolucja nie rewolucja, do tego cena.

 

TTS - to literówka i TSS, czy o co innego chodziło? TE - tak mi się właśnie wydaje; generalnie jest on chyba bardziej oparty na wpływie na Vo2max niż inne parametry. 

 

Swoją drogą zdziwiłem się - bo okazuje się, że by Garmin Connect pokazywał np. czas w strefie tętna, trening musi być zgrany z zegarka, który obsługuje tą funkcję (innymi słowy -działa dla F3, a dla 310 XT nie).

 

A w międzyczasie Suunto zaprezentowało swój zegarek z optycznym HR (ciekawe że czujnik Valencell - podobno jedna z lepszych technologii).

 

Dokładnie, F3 jak na 2 letni model to ciągle klasa sama w sobie. Tak, literówka i myślałem o TSS bo Tacx Traning Software raczej nie ma nic z tym wspólnego ;).

No niestety, wykresy stref w Connect tylko z urządzeń które to rejestrują. Dziwne, bo co za problem to wyliczyć online, oszczędzają moc serwerów czy co? Może i tak...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4659 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 22:20

Czytałem w wielu wątkach, że Fenix 3 jest niedokładny. Jego uźytkownicy porównują do starych tel z Endomondo.
Czy potwierdzacie te opinie?
Sam chciałem go kupić ale się powstrzymalem.

Szurnięte po ekranie.



#4660 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 styczeń 2017 - 09:31

Mam i testowałem rownolegle z 1000 + czujnik prędkości różnice na 80km żadne bo zamykał się w 100 metrach


Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka


  • grzeSiuu lubi to



Dodaj odpowiedź