Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#4681 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 styczeń 2017 - 23:33

Lekarstwo może tak, ale nie na tę przypadłość no chyba, że reset polega na czymś innym niż ten, który można wybrać z menu.



#4682 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:08

A może powodem jest to, że licznik jest już jakby zarejestrowany na innym komputerze?

 

Nie, urządzenia garmina można dodawać (i synchronizować) do dowolnej ilości instalacji express'a. Byleby tylko każdy był podpięty pod właściwe konto. No ale to jest, więc diabli wiedzą gdzie jest problem. Może w tej jednak wersji (grudzień zeszłego roku) coś skopali z synchronizacją nowo dodawanego edge 500? Spróbuj może jakiejś starej wersji? (do pobrania np. stąd)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4683 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:10

Koledzy dobrze ci podpowiadają, zrob tak. Ja osobiście miałem podobne problemy i możesz spróbować następujących rzeczy

- ponowna istalacja Garmin Express, poniewaz Garminowskie oprogramowanie do stabilnych nie nalezy
- podlacz garmina do innego portu USB
- usuń i ponownie dodaj Garmina z Garmin Express
- brak przesyłania danych to też czesto problem serwerów Garmina Connect, czesto bywalo tak, ze przez pare dni nic nie dalo sie przesłać, a potem działało wszystko ok.
Using Tapatalk

#4684 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:26

Zainstalowałem wersje 3 i 4 - ciągle to samo, zmiana portu USB nie pomogła. Nie mam co usuwać, bo nic nie jest dodane :D

Napisałem na fejsie do Garmina PL, ale na razie mnie zlewają :( Przyjdzie chyba zadzwonić pytanie jednak, co oni mogą?

 

czarusblitz, tu nie chodzi o niemożność przesłania danych z licznika, to można dokonać ręcznie przez G. Connect. Problem stanowi np. zmiana stref i innych wartości w liczniku, tego bez Expressu nie zrobisz.



#4685 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:41

Miałem też kiedyś takie objawy...  Przypuszczałem, że to na serwerze Garmina mogą być jakieś zastopowania... Nie znam się na tym, ale następnego dnia to już działało. Może cierpliwość jest lekiem na całe zło ;)



#4686 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:25

2 tygodnie? :)

#4687 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:27

Faktycznie, dość przewlekle...

To spróbuj w Trigarze - to bardzo fajne chłopaki. Kupiłem u nich wszystkie moje Garminy: 

www.trigar.pl

tel: 500 521 500


#4688 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 12 styczeń 2017 - 12:00

 

 

Leszek,

 

zastanawiam się nad zamianą swoich dwóch Garminów (edka 510 i FR230) na jednego Fenixa 3. Są teraz w dobrej cenie. I chciałem Cię prosić o pomoc, bo nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości w necie. 

 

1. Czy do Fenixa 3 można wgrywać treningi biegowe z poziomu Garmin Connect? Pewnie można. 

2. Czy można wgrywać treningi kolarskie? Tego nie wiem. Nie używam pomiaru mocy - tylko treningi na tętnie i kadencji (trenażer manualny, najprostszy). 

3. Ile realnie wytrzymuje na rowerze bateria z gpsem, HR, kadencja? Chodzi mi o jazdy ok. 10 godz+ i czy można w trakcie zapisu aktywności podłączyć go pod power bank i dalej śledzić i prowadzić zapis?

4. Czy można wgrać ścieżkę i poruszać się po niej tak jak w edku 500/510? Zdaję sobie sprawę z niewielkich wymiarów ekranu. 

5. Czy w trakcie zapisu aktywności Fenix pokazuje przychodzące połączenia - numer telefonu lub identyfikacje odbiorcy? To jest dla mnie ważne, bo ja jestem człowiekiem, który ma dużo wolnego czasu, ale musi odbierać konkretne telefony....

 

Chciałbym mieć jedno urządzenie, a nie dwa. Przy okazji Fenix 3 to ładny zegarek (szczególnie ze skórzanym paskiem)

Inne sporty, które czasem rejestruję, to narciarstwo biegowe, zjazdowe, wędrówki górskie. Pewnie na to jest odpowiedź w necie - ale skoro mi pomagasz, to:

6. Czy Fenix 3 ma czujniki temperatury i barometryczny wysokościomierz? 

 

z góry dziękuję za odpowiedzi. 

adam



#4689 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:24

Z mojego punktu widzenia:

 

@1 - Tak.

@2 - Też tak; w zasadzie niczym się to nie różni od biegania.

@3 - Spokojnie kilkanaście godzin - ja ładuję raz na tydzień, przy czym używam go na co dzień, włączony bluetooth i wszystkie bajery, średnio 10h treningów/tydzień (rower/bieg/pływanie). O ile pamiętam, 7h biegu zjadło ok. 40% baterii, można ładować podczas aktywności z powerbanka.

@4 - Tak; nie wiem na pewno czy działa jak w Edgu pokazywanie zakrętów itp. - natomiast inne rzeczy (profil wysokości, breadcrumb itp.) - jak najbardziej.

@5 - Tak. Jest identyfikacja odbiorcy (musisz tylko dać Garmin Connect/zegarkowi uprawnienia do czytania z książki telefonicznej, bez tego sam numer). Do tego maile i SMS-y (aczkolwiek ja zawsze zapominam, którym klawiszem otwiera się toto podczas aktywności).

@6 - Tak / tak. Z tym że na ręku temperatura jest bez sensu - w weekend miałem go na rękawie bluzy, temperatura ok. -20 a on i tak pokazał max. +14 stopni. Na kierownicy jest OK.

 

A co do sensowności - ja zanim kupiłem Edga, jeździłem z poprzednim Fenixem; fakt - jest mniejszy, ale jak dla mnie był do rozczytania. Biorąc poprawkę na czytelność cyfr na sporo mniejszym wyświetlaczu - wg mnie da się używać go jako jedyny zegarek. Zresztą sporo triathlonowych znajomych ma tylko zegarek - i jakoś dają radę.

 

Z rzeczy które nie działają - sterowanie FE-C i różnymi innymi typowo rowerowymi rzeczami po ANT+ (światełka, radary itp.). Chyba któreś typowo rowerowe metryki z Edga (jest rowerowe VO2Max, nie ma FTP - oczywiście jeśli masz pomiar mocy).


  • parmenides lubi to

#4690 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:30

dzięki!

 



#4691 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:53

Mucher prawie wyczerpał temat ;)

Dodam:

3. Właściwie tu nie ma znaczenia, czy to bieg czy kajak czy rower... W trybie normalnym niby do 20h, realnie bardzo blisko tej wartości. Można przełączyć GPS w tryb Ultra i kosztem mniej dokładnego śladu będzie bardzo dużo czasu do dyspozycji (do 50h)... Podłączanie pod powerbank to raczej średni pomysł, bo uchwyt do ładowania trzeba wozić (to taka kołyska, nie sam klips), a przy kilkunastu do kilkudziesięciu godzinach (w trybie Ultra) pracy raczej nie ma takiej potrzeby.

4. Kwestia nawigacji - goultra. Ładnie opisane co i jak.

5. Telefony: po ostatnich aktualizacjach jak ktoś dzwoni (widać kto) to jest możliwość Odbierz / Odrzuć. Jak się ma słuchawkę BT to wystarczy wcisnąć odbierz i gadać, bez słuchawki też, ale gadać trzeba do telefonu, a nie do F3  ;). Jak telefon na ramieniu i włączony na stałe tryb głośnomówiący to można i tak to obsługiwać ;). Poprzednio było zamiast Odrzuć Wycisz i nie wiem, czy to nie było praktyczniejsze, czasami odrzucanie źle jest przez innych odbierane...

6. Czujnik temperatury: można podłączyć Tempe i wtedy będzie ok, bo inaczej to nie wiem po co ten czujnik temperatury jest. O - podczas pływania w wodach otwartych rejestruje temperaturę wody. Pod warunkiem, że F3 będzie zapięty na piance ;).

 

Właśnie - co do wielkości: F5 mają mieć 3 wielkości, największy (i jedyny z mapą) ma mieć średnicę obecnego F3. Patrząc na ekran zastanawiam się czy ja ślepak jeden chciałbym mieć mniejszy ekran i dochodzę do wniosku, że zdecydowanie nie. Dlaczego? Bo dla mnie najwygodniejsze jest w trakcie aktywności mieć wszystkie sensowne dane na jednym ekranie, bez zabawy w przełączanie. Do biegania genialny Flexirunner i mam wszystko co chcę mieć. Ale wielkość pól danych ma już wartość minimalną do percepcji. Normalne pola danych są dość duże i podział ekranu na 4 jest czytelny, co z tego jak trzeba się przełączać z ekranami ;).

Aha, GLONASS oczywiście żre więcej energii, zmniejsza dokładność śladu, za to szybciej w trudnych warunkach ustala pozycję. Standard. Przy aktualnym EPO można wyłączyć. To zresztą tyczy się również Edge ;)

 


  • parmenides lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4692 uve

uve
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:57

Witam, mój Edge 520 zaniża o jakieś 3-4 stopnie temperaturę. Czy jest jakaś możliwość kalibracji tej opcji? 



#4693 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 styczeń 2017 - 17:37

Nie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4694 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 12 styczeń 2017 - 17:47

Dziękuję, teraz wiem już wszystko. 



#4695 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:35

Pociesz się, że nie tylko twój :D



#4696 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:49

Witam, mój Edge 520 zaniża o jakieś 3-4 stopnie temperaturę. Czy jest jakaś możliwość kalibracji tej opcji? 

Irytuje, co? Mnie bardzo. Dziwię się, że nie zmienią tego w którejś aktualizacji, przecież nie byłby to jakiś duży problem, kwestia dopisania/zmiany formuły. 



#4697 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2017 - 07:45

No właśnie nie do końca tak, bo to nie tak, że hurtem we wszystkich egzemplarzach zaniżane są temperatury o 3-4 stopnie. U mnie pomiar jest w miarę dokładny (w pomieszczeniu ta sama temperatura co na termometrze pokojowym), tak więc jakby mieli zmienić u wszystkich, to o tylko i wyłącznie poprzez właśnie możliwość kalibracji, czyli po prostu podania temperatury odniesienia i po problemie. Pewno coś by robili, gdyby właściciele egzemplarzy z tym problemem pisaliby do nich bezpośrednio, na forum garminowskim w wątku: Edge 520 thermometer error jest co prawda trochę wpisów, no i we wpisie #21 (ostatnim póki co) jest odnośnik do miejsca, gdzie swoją sugestię dot. kalibracji temperatury można umieścić ;). Czym więcej tego typu sugestii, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś się nad tym pochyli...

 

Zawsze można sobie podłączyć Tempe ;)

ale o ile pamiętam, to w fit i tak rejestrowana będzie temperatura z wewnętrznego czujnika, a dane z Tempe byłyby wyświetlane jako pole danych IQ. W Fenix 3 jest możliwość użycia Tempe jako dodatkowego czujnika temperatury i sparowaniu będą traktowane jako bazowe i rejestrowane w fit. Ma to sens, bo jednak temperatura mierzona w samym Fenixie 3 nawet zapiętym na wierzchu odzieży nijak się ma do faktycznej temperatury (tu zawyża i to dość porządnie). Tutaj użycie czujnika Tempe ma sens, o ile faktycznie komuś jest to do czegoś potrzebne. Patrząc na wczorajszy zapis z biegania: temperatura 3*C, a mierzona (zapięcie na 2 warstwach odzieży: koszulka i cienka wiatrówka): 13*C (średnia ponad 15*C). Co prawda warto byłoby znać faktyczną temperaturę, ale czy warto wydawać na to ok. 130 złociszy?

 

A tak jako ciekawostkę podam, że wszystkie moje egzemplarze edge mierzyły temperaturę dość poprawnie, 500 ok, 810 chyba o stopień w dół. Za to u znajomego 500 zawyża o ładnych parę stopni...


  • Born Ready lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4698 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 13 styczeń 2017 - 10:21

Pytanie do Prozora. Garmin 810 w porównaniu do 1000 zawyza mi wskazania kalorii z miernika mocy pomimo tych samych ustawień. Widać to dokładnie w Wko po kJ. Co może być przyczyną? Czyżby były inne metody naliczania w tych dwóch licznikach ?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka



#4699 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 styczeń 2017 - 10:44

Drastyczne różnice?
Mi 810 w pewnym momencie zaczął niemalże liczyć z formuły "2x" w porównaniu do oczekiwanych wskazań.
Dopiero hard reset i wyczyszczenie wszystkich ustawień pomogło.

#4700 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2017 - 11:40

Niewielkie różnice mogą być, aczkolwiek praca w kJ powinna odpowiadać ilości kCal (niewielkie różnice mogą być, ale jest to maksymalnie kilka kCal różnicy w stosunku do kJ). Przeglądałem zapisy danych z okresu gdy jeszcze posiadałem e810 i to się potwierdza. Z tego co widzę nie ma różnicy w wyliczaniu kCal 810, czy 520 - oczywiście jeśli bazą jest pomiar mocy. Z tętna nie wiem, czy będą różnice, aczkolwiek algorytm chyba pozostał ten sam...

Dyskusja dot. wyliczania kCal e810 na forum Garmina.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź