Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#4761 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 luty 2017 - 16:58

 

  1. Usuń połączenie connect->strava, a następnie zrób to ponownie

 

 

 

 

Niestety nic nie pomogło.

Odinstalowałem aplikacje GC, STrava z fona do tego e1000 do ustawień fabrycznych przywróciłem i cisza.

Nadal nie przesyła mi z automatu na stravę.

Na GC i Strava mam oczywiście zaznaczone przesyłanie z automatu czy jakoś tak się to nazywa ;) 



#4762 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 17 luty 2017 - 11:16

A to czemu? Standardowa procedura wymiany pogwarancyjnej. Z drugiej strony $89 (ok. 350 PLN) za fabrycznie odnowioną jednostkę warte jest rozważenia.

Ewentualnie możesz rozkręcić bebechy i spróbować poprawić przewodność styków wyświetlacza.

 Pomogło, styki przeczyszczone, posmarowane pastą i wszystko śmiga jak nowe :)



#4763 coma

coma
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 luty 2017 - 19:47

Prawdopodobnie od czasu wgrania aktualizacji mojego Edge 1000 do wersji 11.20 pojawił się problem z przesyłaniem aktywności przez WiFi. Wcześniej po włączeniu WiFi Garmin łączył się z moją siecią i po 1-2 min przesyłał jazdę do G Connect. Teraz łączy się przez WiFi tak samo szybko, ale jazdę przesyła dopiero po dłuższym czasie. Trwa to nieraz 15-20 minut. Podobnie się dzieje, kiedy łączę się przez komórkę ustawioną jako router WiFi. 

Ktoś ma podobne problemy?



#4764 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 luty 2017 - 15:49

Czy jest możliwość połączenia czujnika GSC 10 wraz z czujnikiem prędkości Garmina ver 2 tak by z czujnika GSC korzystać tylko z rytmu a prędkość by była nie aktywna ?
 Tak by na edge pokazywało prędkość i rytm z tych dwóvh czujników :)
Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka
 



#4765 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 21 luty 2017 - 17:56

GSC 10 można było przynajmniej na edku 510 odczytać tylko jako prędkość albo jako rytm. Nie wiem jak to jest w nowszych licznikach. 

Pytanie tylko po co mnożyć byty?

 



#4766 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 luty 2017 - 18:04

Na e1000 nie mogę właśnie połączyć GSC 10 z tym nowym od prędkości.
Jeden albo drugi .
Wiec pozostaje mi tylko GSC .

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka



#4767 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2017 - 08:32

GSC 10 można było przynajmniej na edku 510 odczytać tylko jako prędkość albo jako rytm. Nie wiem jak to jest w nowszych licznikach. 

Pytanie tylko po co mnożyć byty?

 

Pozwolę się nie zgodzić. Właściwie tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Co prawda nie miałem 510, ale 810 i owszem no i na pewno nie dało się sparować GSC10 tylko jako czujnik prędkości lub czujnik kadencji.

Co prawda wykorzystać Edge jako czujnik kadencji niby da się, bo Edge potrafi przełączyć się na rejestrowanie prędkości wg sygnału satelitarnego w przypadku stwierdzenia braku sygnałów impulsów prędkości np. w przypadku braku magnesu na szprysze (np. założenie koła bez magnesu lub usunięcie magnesu podczas jazdy, albo przesunięcie czujnika GSC10 poza zasięg magnesu) jednak miało to działać w sytuacjach awaryjnych i tak też działało.

Czyli Edge wykrywał czujnik prędkości i czeka z rejestracją prędkości na sygnał z czujnika, jeśli po jakimś czasie impulsów obrotu koła brak (a kadencja jest, czyli koło powinno się kręcić), to rejestruje prędkość z sygnału satelitarnego. Jeśli są duże rozbieżności pomiędzy sygnałami koło <-> satelita (np. magnes oddalony za bardzo od czujnika, bo "wąs" gsc10 został przesunięty na dół) to też przełączy się na sygnał satelitarny. Po zatrzymaniu roweru nie wystartuje z automatu z prędkością z sygnału satelitarnego tylko szuka dalej sygnału czujnika prędkości (może zatrzymał się po to, żeby poprawić położenie magnesu/czujnika, no i edge musi to sprawdzić), jeśli sygnału dalej nie ma, to przełącza na sygnał satelitarny.

Tak to zaprogramowano, muszę przyznać, że całkiem sensownie. Przypominam, że pierwsze Edge np. x05 (np. 705) i wcześniejsze firmware edge 500 rejestrowało prędkość tylko na podstawie sygnału satelitarnego, a w przypadku treningu z wyłączonym odbiornikiem gps (trenażer) używały czujnika prędkości gsc10 (kadencja cały czas pobierana była z gsc10). Późniejsze oprogramowanie e500 zmieniło sposób wykorzystywania czujnika prędkości/kadencji na w/w i tak chyba jest do dnia dzisiejszego. 

 

Reasumując: jeśli chcesz podłączyć i używać GSC10 jako czujnika kadencji i jednocześnie innego czujnika prędkości to się tak nie da. GSC10 musi być sparowany jako czujnik prędkości/kadencji, w systemach garmina (nie tylko edge, wszystkie urządzenia z opcją "rowerową" np. fenix) mogą mieć tylko jeden aktywny czujnik danego typu np. jeden czujnik pulsu czy mocy - w przypadku sparowania kilku czujników jeśli sparuje się kilka czujników (bo nie ma przypisania do jednego roweru jak to było w e510/810, tylko jest lista wszystkich czujników) i są one jednocześnie aktywne, to edge pyta się który użyć. Przynajmniej tak miałem z czujnikiem mocy (tu wybór jednego deaktywował drugi), nie próbowałem z czujnikami prędkości czy pulsu, ale zakładam, że przez analogię powinno tu być podobnie. 

Jak widać sprawa jest niby prosta...

 

No i faktycznie po co instalować 2 czujniki: prędkości/kadencji + prędkości. Chyba tylko w przypadku instalacji uszkodzonego czujnika prędkości w gsc10, tak żeby wykorzystać sprawną kadencję. Niestety, ta opcja z dodatkowym czujnikiem prędkości nie jest możliwa.


  • parmenides lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4768 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 luty 2017 - 09:56

Dzięki za obszerne wyjaśnienie ;)

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka



#4769 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 23 luty 2017 - 15:40

Pozwolę się nie zgodzić. 

 Leszku, masz rację. Sprawdziłem teraz gsc 10 ze swoim edkiem 510. 

Mam wrażenie, że kiedyś było inaczej, ale....

 

....tak czy siak - Leszek ma rację, a moja poprzednia odpowiedź była błędna. Przepraszam za błąd i dzięki Leszku za korektę. 

 

pozdr

adam



#4770 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 luty 2017 - 16:44

Nikt nie jest nieomylny. Włączając mnie ;) 


  • parmenides lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4771 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 25 luty 2017 - 13:23

Jest gdzieś jeszcze dostępny garmin 510? Z ciekawości chciałem zobaczyć w jakiej cenie jest.

#4772 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 luty 2017 - 13:50

Nowy? Nie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4773 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 25 luty 2017 - 13:51

A używki w jakiej cenie są,orientujesz się może?

#4774 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 luty 2017 - 13:55

http://www.gps-nawig...n-edge-510.html


-- 

Marcin Trzaska


#4775 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 luty 2017 - 14:05

Z tą dostępnością "na telefon" to pewno dostępności nie będzie, no ale sprawdzić można...

 

Poluj. Na alledrogo nie widzę teraz, na olx też nie, na ebay.pl nie, na ebay.de są 2 licytacje: 

Garmin Edge 510 GPS Cycling Computer  (cena aktualnie 99 €) i Garmin edge 510, Rennrad, Triathlon, Ironman, inkl. Zubehör (aktualna cena 25€) - co prawda wysyłka do PL nie przewidziana, ale można posiłkować się serwisem mailboxde.com lub wysyłką do paczkomatu czy stacji benzynowej np. Frankfurt nad Odrą (czy inne w blisko) no i jak ktoś ma nie daleko to może sobie odebrać przesyłkę osobiście. 

Możesz poszperać na innych ebayach ;)

Albo amazonie: np. amazon.de - oferty (225€ za używkę?)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4776 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 25 luty 2017 - 14:10

Dzięki chłopaki za pomoc. Myślę że jak coś to zdecyduje się na 520,przynajmniej nie ma problemu z dostępnością a cena nie wiele większa.

#4777 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 luty 2017 - 14:12

Myślę, że ten za 99€ za tyle może pójść, doliczasz chyba 14€ do wysyłki UPS przez mailboxde i cena będzie o wiele niższa ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4778 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 26 luty 2017 - 15:15

Jest możliwość cofnięcia aktualizacji w e1000 ?

Nie potrafię się z nim dogadać i nonstop jakies problemy.

Przesyłanie z automatu nie działa i to od dawna a teraz problemy z zapisywaniem aktywności.

Dziś np w samym e1000 niby wszystko ok ale jak sie synchronizuje z GC to jakies krzaki, brak mapki brak zapisu kadencji tętna itd.

 

 

Czy ktos mądrzejszy może zobaczyć o ile się oczywiście da na moją dzisiejszą aktywność co w niej jest nie tak.

https://www.sendspace.com/file/vwj1o3

 

Niby wszystko ok ale jednak nie...

 

 

Częściowo sobie poradziłęm 

Za pomocą tej strony http://www.gpsies.comprze konwertowało fit na gpx i strava przyjęła ale nadal ten edge mnie  załamuje.

Może problem mój z e1000 leży w tym że ustawiłem zapisywanie aktywności na karcie pamięci ?



#4779 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 luty 2017 - 16:10

Oczywiście, że jest możliwość wgrania wcześniejszego oprogramowania Edge, wystarczy pobrać z archiwum (link w pierwszym wpisie wątku) tą wersję która Ciebie interesuje, umieścić w folderze \Garmin i uruchomić Edge. O ile to jest problem z oprogramowaniem, a nie np. z ustawieniami, czy apką/polem IQ. Ja jednak (po skopiowaniu zawartości, zwłaszcza ustawienia profili i ekranów, żeby nie bawić się z ich mozolnym przywracaniem ręcznie) wykonałbym reset fabryczny - jak szaleć to szaleć i mieć pewność to najlepiej dobrze wyczyścić sprzęt:

Master reset:

  1. Wyłączyć edge
  2. Nacisnąć i prytrzymać Lap i Start/Stop
  3. Trzymając powyższe przyciski włączyć edge
  4. Trzymać przyciski do czasu aż zniknie z ekranu napis garmina (tzw. "splash screen"

Po tym resecie urządzenie powinno uruchomić konfigurację początkową jak po zakupie. Warto przeprowadzić go po sprzedaży przed oddaniem nowemu użytkownikowi.

 

 

Sprawdzić, jak działa i czy działa poprawnie, bo w przypadku wgrania starszego oprogramowania i tak (o ile się nie mylę, a chyba nie) dane użytkownika zostaną wyczyszczone.

 

Sprawdziłem plik fit w GoldenCheetah i wygląda mi na prawidłowy, prawdopodobnie problemy generuje jedna z aplikacji IQC która zapisuje swoje dane do pliku fit - masz jednocześnie uruchomione Power Estimate (to raczej problemów nie powinno generować, ale to co wylicza to banialuki są...) no i gwóźdź programu: Running Power Estimator po cholerę w jeździe?! Ten drugi jest przeznaczony do biegania no i na rowerze może powodować problemy, zwłaszcza w połączeniu z inną tego typu apką. 

Przede wszystkim deaktywuj RPE (i ewentualnie PE) i sprawdź czy nie ma problemów. Później ewentualnie procedura wyżej opisana.

 

Nie wrzucajcie bezmyślnie apek IQ, zwłaszcza gdy są przeznaczone do innych aktywności... Nikt nikomu nie zabrania biegać z Edge 1000 i wtedy RPE może ma i sens, ale nie podczas jazdy i nie w połączeniu z inną apką służącą do tego samego i zapisującą prawdopodobnie te same dane w tym samym pliku. To tak jakby zapisać na jednej stronie kartki dwie strony jednocześnie - wyjdzie bełkot i kompletnie nie da się tego odczytać. Sam sobie zrobiłeś bałagan, a pomstujesz na niewinne urządzenie ;). Zaczynam rozumieć, czemu w instrukcjach z McDonalda wydają kawę z informacją, że napój może być gorący i spowodować poparzenia :)

 

Przy okazji, możesz pobrać swoją aktywność (plik tcx, czyli nie będzie temperatury i reszty śmieci).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4780 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 26 luty 2017 - 16:22

No i sprawa załatwiona prawdopodobnie.

Instaluję czasami te apk z ciekawości i jak widać ta ciekawość czasami jest zgubna.

Zaraz tą RPE , PE  wywalę i jutro zrobię mały przebieg i dam znać czy pomogło ale podejrzewam że to pomoże bo faktycznie dałęm Ciała instalując te dwie aplikację razem ;/   

 

Z MR się na razie wstrzymam i jutro się zobaczy czy pomoże.

Dałem też zapisywanie aktywności w pamięci wewnętrznej.

 

Dzięki wielkie za kolejną pomoc ;)

 

 





Dodaj odpowiedź