Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#4841 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 marzec 2017 - 14:57

Google Maps z przyzwyczajenia :) ale skoro takie jaja z tym są to trzeba będzie się przestawić na Connect. Dzięki za pomoc

 

Connecta lubię, ale do analizy. Nie jest najlepszy przy planowaniu tras. Zobacz plotaroute.com lub bikemap.net. To są naprawdę dobre serwisy, a potem możesz wgrać sobie trasę do garmina (musisz wyeksportować tcx-a). Ponadto w przypadku bikemap.net masz to też w komórce - co może czasem się przydać w trasie. 

 

Ja planuję trasy w plotaroute, a potem wgrywam je na edka i dodatkowo do swojego profilu na bikemap. 

pozdr



#4842 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 19:58

Przetestuję, dzięki :)



#4843 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 20 marzec 2017 - 21:21

Czy ktoś ma Edge 25 i może potwierdzić, że prędkość i dystans pobiera z czujnika?
Czy pokazuje prędkość i dystans na trenażerze w domu bez zasięgu GPS?

Jeżdżę na eTrex Touch 35t a tam nic się nie zgadza oprócz dystansu, który pobierany jest tylko z GPS. Z każdym nowym softem jest gorzej i żałuję sprzedanego Edge 800.

#4844 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 21 marzec 2017 - 08:25

Czy ktoś ma Edge 25 i może potwierdzić, że prędkość i dystans pobiera z czujnika?
Czy pokazuje prędkość i dystans na trenażerze w domu bez zasięgu GPS?

Jeżdżę na eTrex Touch 35t a tam nic się nie zgadza oprócz dystansu, który pobierany jest tylko z GPS. Z każdym nowym softem jest gorzej i żałuję sprzedanego Edge 800.

 

Fajna recenzja modeli Edge20 i 25. W teksćie jest że :

"Garmin Edge 25 posiada możliwość sparowania z czujnikami zewnętrznymi dostarczającymi informacji o dodatkowych parametrach. Standardowo, w przypadku produktów Garmina, są to akcesoria kodowane w technologii ANT+. Licznik zatem można połączyć z czujnikami:

  • Tętna
  • Kadencji i prędkości
  • Kadencji
  • Prędkości"

Cały artykuł TUTAJ

Sam używam właśnie Edge 800, który pomimo swojego wieku jest świetny;)



#4845 PaWeell

PaWeell
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 10:23

Hej,

Po ostatniej aktualizacji mojego Edka 810 - mam problem z przesyłaniem treningów bluetoothem na smartfona i dalej na strave- czy ktoś zaobserwował podobny problem?
 



#4846 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 12:18

Connecta lubię, ale do analizy. Nie jest najlepszy przy planowaniu tras. Zobacz plotaroute.com lub bikemap.net. To są naprawdę dobre serwisy, a potem możesz wgrać sobie trasę do garmina (musisz wyeksportować tcx-a). Ponadto w przypadku bikemap.net masz to też w komórce - co może czasem się przydać w trasie. 

 

Ja planuję trasy w plotaroute, a potem wgrywam je na edka i dodatkowo do swojego profilu na bikemap. 

pozdr

 

A korzystałeś z serwisu 'Ride with gps' ?

 

Zastanawiam się  - czy jeżeli bikemap.net - oferuje aplikację na telefon. To czy z poziomu telefonu można transferować utworzoną trasę do Garmina? Jest taka możliwość rozumiem?



#4847 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 21 marzec 2017 - 13:06

próbowałem ride with gps, ale z jakiegoś powodu mi się nie spodobał - już nie pamiętam. 

Z telefonicznej aplikacji bikemap nie można przesłać bezpośrednio trasy na urządzenia Garmina. 



#4848 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 marzec 2017 - 18:09

Hej,

Po ostatniej aktualizacji mojego Edka 810 - mam problem z przesyłaniem treningów bluetoothem na smartfona i dalej na strave- czy ktoś zaobserwował podobny problem?
 

 

To samo w Edge 520. Z tym że nie jestem pewien czy to po aktualizacji Garmina czy apki w telefonie


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#4849 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 21 marzec 2017 - 21:17

U mnie dzisiaj aktywność przesłana z garmina 520 po powrocie na garmin connect w telefonie pokazuje wszystko elegancko wykresy itd natomiast w laptopie na stronie garmin connect pokazuje jakieś dziwne wykresy i nie importował treningu do stravy.Próba ręcznego przesłania kończy się niepowodzeniem.O co kaman ? Ktoś coś wie ?



#4850 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 marzec 2017 - 22:58

To samo w Edge 520. Z tym że nie jestem pewien czy to po aktualizacji Garmina czy apki w telefonie

 

Nie mam takich problemów.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4851 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 23 marzec 2017 - 11:52

Wczoraj po treningu wszystko przebiegło znowu prawidłowo :-)



#4852 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 23 marzec 2017 - 12:00

U mnie też ok - wprawdzie tylko biegałem i dane z FR230 normalnie się zgrały do Garmin Connect przez BT na telefon. Z Edgem jeszcze nie jeździłem w tym tygodniu. Może mieli jakiś chwilowy zwis serwerów.

 



#4853 PaWeell

PaWeell
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 12:08

dziwne, bo ja musze swoja 810 po kablu..
 a do tej pory bez przewodowo szlo.. 



#4854 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 12:46

Możeci podpowiedzieć z jakiego formatu najlepiej korzystać wgrywając trasy do EDGE 520? 

Czytając widzę, że część używa .gpx , inni tcx . Ten drugi rozumiem posiada zaletę w postaci tzw. 'Cue Points' które z wyprzedzeniem odliczają do np. najbliższego skrętu.  

 

Natomiast format .*gpx i włączona opcja 'Turn guidance' jest bardziej zawodna i mniej dokładna? Czy na tym polega głównie różnica między tymi formatami? Co lepiej sprawdzi się na trasie której nie znam i jadę pierwszy raz?



#4855 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 marzec 2017 - 13:02

IMHO zdecydowanie GPX. Sama nawigacja niespecjalnie się różni, ale GPX jest obsługiwany przez większą liczbę aplikacji, więc można go edytować na wiele sposobów.

 

BTW stosując GPX-a i tworząc trasę np. na PlotARoute.com również masz możliwość ustawienia ostrzeżeń przed zakrętami.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4856 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 23 marzec 2017 - 13:17

tcx course. z gpx miałem jakieś problemy, których nie pamiętam, ale niemal każdy serwis www do planowania oferuje tcx course. Wgrywasz to w garminie do folderu "new files" i masz trasę z komunikatami. Na swoim edge 510 stosuję kompresję do 200 pkt - jak zaczniesz korzystać i eksportować, to sam zobaczysz. pozdr

 



#4857 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 13:21

IMHO zdecydowanie GPX. Sama nawigacja niespecjalnie się różni, ale GPX jest obsługiwany przez większą liczbę aplikacji, więc można go edytować na wiele sposobów.

 

BTW stosując GPX-a i tworząc trasę np. na PlotARoute.com również masz możliwość ustawienia ostrzeżeń przed zakrętami.

 

 

tcx course. z gpx miałem jakieś problemy, których nie pamiętam, ale niemal każdy serwis www do planowania oferuje tcx course. Wgrywasz to w garminie do folderu "new files" i masz trasę z komunikatami. Na swoim edge 510 stosuję kompresję do 200 pkt - jak zaczniesz korzystać i eksportować, to sam zobaczysz. pozdr

 

Dzięki. Sprawdzę oba formaty i zobaczymy który bardziej przypasuje.



#4858 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 15:02

Jeszcze jedno pytanie: Można ładować 810 z powerbanku w trakcie jazdy? Bo nie wiem czy rozglądać się za jakimś...



#4859 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 marzec 2017 - 17:38

Tak, można. Zresztą jak wszystkie w miarę nowe edge. E500 potrzebował specjalnego kabla (opis i schemat umieszczałem), modele od 510 można normalnie podłączyć do powerbanku. 

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka
 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4860 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 24 marzec 2017 - 07:37

Używa ktoś czujnika kadencji Sigmy ant+ z garminem. Nie ma większych problemów?





Dodaj odpowiedź