Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11690 odpowiedzi w tym temacie

#61 szy

szy
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 październik 2010 - 17:52

Być może istnieje sposób (odpowiedni kabel - ponoć wypróbowane w e705), żeby ładować akumulator w czasie normalnej jazdy z dodatkowego pakietu akumulatorów.


Tutaj mowa o sposobach na ładowanie 705 w trasie:

-> http://www.garniak.p...it=battery pack

Ze swojej strony polecam wspomniany gadżet Energizera
- w praktyce działa jak przejściówka z paluszków (baterii
lub aku) na USB. Zasilany tym Edge zachowuje się tak jak
ładowany ładowarką sieciową: pozostaje włączony, GPS
aktywny, aktywny zapis śladu, z migającą ikoną ładowania.

Podejrzewam że 500 zachowa się identycznie :]

Szy.
znajkraj-logo-forum-50.png
turystyka rowerowa i narciarska, ostatnio:
Rowerem po Polsce. 6 najlepszych szlaków rowerowych w Polsce [2018]
www.znajkraj.pl

#62 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 28 październik 2010 - 16:23

Cześć.
Zakupiłem sprzęcik, dziś pierwszy raz zabrałem go na przejażdżkę.
Mam dwa pytanka do użytkowników.
1. W czasie jazdy zauważyłem, że niekiedy niknie pomiar kadencji i wskazuje 0 mimo że pedałuję. Co może być przyczyną, czy też tak macie podczas jazdy?
2. W jaki sposób można obrobić trening? Chodzi mi o to, że mam zarejestrowanych kilka okrążeń, ale po ich zakończeniu, jest jeszcze kilkanaście metrów przejechanych i rozpoczęte w związku z tym następne okrążenie. W jaki sposób to ostatnie okrążenie usunąć?

#63 Bizon77

Bizon77
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądŻory

Napisano 28 październik 2010 - 21:36

1 przysuń bliżej magnez do czujnika
2 historia/usuń/pojedyncze aktywności - i tutaj wybierasz sobie okrążenie które chcesz usunąć

#64 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 październik 2010 - 22:24

thx prozor, na szczęście wolę najważniejsze wyniki z treningu zapisać sobie na kartce, bo w GTC się gubię w natłoku danych... i jeszcze tej przesuniętej niedzieli, która jest dla mnie najważniejszym dniem treningowym w tygodniu....


Użyj zatem programu Sporttracks - ciągle jeszcze wersja 2.1 jest dostępna i bezpłatna - program nie tylko pozwala wyselekcjonować te dane, które potrzebujesz, ale na dodatek wyświetli na wiele sposobów i pozwoli przeanalizować na drugie tyle... Na dodatek Twój problem niedzieli możesz puścić w zapomnienie - wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę "Garmin Fitness" i sprawa będzie załatwiona... No może w większości - ST w wersji 2.1 nie importuje bezpośrednio plików .fit, trzeba użyć albo GTC, albo GC, albo TCX Conventer (aczkolwiek nie ma to zastosowania do treningów bez GPS).

dzięki all za info;
z innej beczki: czy dane z wielu treningów na raz (nie ślady! tylko czas, dystans, avg'sy...) można wyeksportować do txt?
chodzi mi o wczytanie ich potem do np. excela i szukanie korelacji między danymi z wielu treningów


Tak, oczywiście - może nie bezpośrednio, ale po imporcie do Sporttracks (+ wtyczka csv export), lub (jeśli chcesz tylko zamienić .fit -> csv) TCX Conventer. Należy oczywiście eksportować do pliku csv, który jest przez akrusz(e) kalkulacyjne (excel, calc, i wiele innych) oczywiście odczytywane.
Ale po co sięgać do arkuszy kalkulacyjnych jak można użyć Sporttracks i wtyczki overlay activity? Oczywiście nikt nie zabrania.... ;-)

1. W czasie jazdy zauważyłem, że niekiedy niknie pomiar kadencji i wskazuje 0 mimo że pedałuję. Co może być przyczyną, czy też tak macie podczas jazdy?
2. W jaki sposób można obrobić trening? Chodzi mi o to, że mam zarejestrowanych kilka okrążeń, ale po ich zakończeniu, jest jeszcze kilkanaście metrów przejechanych i rozpoczęte w związku z tym następne okrążenie. W jaki sposób to ostatnie okrążenie usunąć?


1. Magnes nie magnez Bizon ;-) - no ale faktycznie pewno masz albo za daleko magnes od czujnika, albo też źle go zainstalowałeś - musi być na przeciwko kreski na czujniku.
2. Oprócz tego co podał Bizon, możesz użyć programu Garmin Trening Center (wystarczy wskazać i usunąć dane okrążenie), albo też TCXC (usunąć dane od jakiegoś punktu, wyeliminować zakres danych, wyrzucić pauzy...)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#65 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2010 - 09:09

Użyj zatem programu Sporttracks - ciągle jeszcze wersja 2.1 jest dostępna i bezpłatna - program nie tylko pozwala wyselekcjonować te dane, które potrzebujesz, ale na dodatek wyświetli na wiele sposobów i pozwoli przeanalizować na drugie tyle... Na dodatek Twój problem niedzieli możesz puścić w zapomnienie - wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę "Garmin Fitness" i sprawa będzie załatwiona... No może w większości - ST w wersji 2.1 nie importuje bezpośrednio plików .fit, trzeba użyć albo GTC, albo GC, albo TCX Conventer (aczkolwiek nie ma to zastosowania do treningów bez GPS).


Dzięki prozor!

świetny program!
naprawdę konkret.
co prawda zainstalowałem garmin fitness, ale nie widzę w ogóle jego zastosowania (poza tworzeniem własnych treningów) - wszystkie dane treningowe przeglądam w zakłądce głównej ST
no i pliki treningów ściągam na GTC i dopiero z tamtąd eksportuję na format .gtc (chyba) po czym otwieram w ST - trochę to przydługie ale bezpośrednio z 500 mi nie idzie...

i mam jeszcze pytanie - w GTC można dzielić wykresy i dane na okrążenia - przykładowo robię 20 km w HR1 po czym drugie 20 km jadę na maxa.
Chciałbym zobaczyć wykres HR i kadencji, ale tylko dla 2 okrążenia, a pierwszego nie chcę kasować, by mieć na koniec cały przebieg tygodnia, a nie tylko częściowy. Jest to możliwe? Próbowałem w zakłądce międzyczasy - są tak takie "ptaszki" do odznaczania ale mimo korekt nic się nie zmieniało.

Pozdrawiam :]

#66 Bizon77

Bizon77
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 październik 2010 - 10:41

A ja mam takie pytanie czy na stronie garmin connect można odczytać ile się jechało w poszczególnych strefach tętna .W programie garmin trening center jest ta funkcja ,nie umiem tego zlokalizować na stronie garmin connect chyba nie ma takie możliwości ?

#67 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 październik 2010 - 12:27

Smoła - Garmin fitnes w ST zastępuje właśnie tworzenie i planowanie własnych treningów. ST 2.1 jak wcześniej wspomniałem nie importuje bezpośrednio plików z e500 (ogólnie *.fit), ST 3.0 już tak, ale ta wersja programu jest już po większej części płatna (bezpłatna ma dość duże ograniczenia, zwłaszcza w instalacji wtyczek, które w bezpłatnej 3 mogą być tylko 3, na dodatek większość wtyczek też jest płatnych - nawet te, które były bezpłatne w v.2).
Najprościej rozwiązać Twój dylemat poprzez zainstalowanie wtyczki Filtered Statistics (można zdefiniować sobie kilka filtrów jednocześnie - uzupełniające się, np. trzeci międzyczas, druga strefa tętna i kadencja 90 - 100). Potrzebujesz na wykresie dane wszystkich aktywnych okrążeń (zaznaczasz które są aktywne, a które odpoczynkowe w "międzyczasach) lub tylko dla 2 międzyczasu to zakładasz typ filtru "miedzyczasy" o parametrach Item #2. Na wykresie zostanie zaznaczony 2 międzyczas, wybierasz wykres np. kadencji i dodajesz do wykresu wykres HR (druga ikonka od lewej). Jednak filtracja jest przeznaczona raczej do definiowania kilku parametrów, np. w tym 2 międzyczasie chcesz uzyskać wszystkie dane treningu ale tylko dla pulsu w 3 strefie i przy kadencji >80.
Innym sposobem - prawdopodobnie bardziej odpowiednim dla Ciebie - będzie podział treningu na dwa. Możesz wtedy analizować oddzielnie każde z okrążeń, co więcej - o ile np. są odbywane po jednakowej trasie to po wykorzystaniu wtyczki overlay możesz porównać na wykresie jak zmieniały się Twoje parametry okrążeń (prędkość, hr, kadencja, moc...). Podzielić można np. poprzez edycję treningu i podziel - wpisujesz czas lub drogę podziału (np. to co odczytasz z "międzyczasów) i masz w danym dniu zamiast jednego, to dwa treningi - aczkolwiek jest to raczej umowne pojęcie - praktycznie. Właśnie podzieliłem sobie jeden dłuższy trening na 3 części: dojazd do punktu startu (kilkanaście minut - jednocześnie rozgrzewka), trening właściwy (niecałe 1,5 h) i powrót do domu (ochłonięcie - kilkanaście minut). Do analiz jest mi potrzebny przede wszystkim 2 międzyczas, jednak w bazie mam pełny trening łącznie z rozgrzewką i ochłonięciem.
Warto też zainstalować i używać wtyczkę Trails - ułatwia analizę stałych odcinków treningowych (powtarzalnych).


Bizon77 - nie, w GC tego nie ma. Zdecydowanie najlepiej tego typu analizy robione są w SportTracks, zwłaszcza z wtyczką Filtered Statistics.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#68 bonifacy

bonifacy
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Skądwielkopolska

Napisano 29 październik 2010 - 13:26

A ja mam takie pytanie czy na stronie garmin connect można odczytać ile się jechało w poszczególnych strefach tętna .W programie garmin trening center jest ta funkcja ,nie umiem tego zlokalizować na stronie garmin connect chyba nie ma takie możliwości ?


na stronie GC jest napisane ze w najblizszym czasie maja ta funkcje wprowadzic

#69 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2010 - 19:26

Właśnie podzieliłem sobie jeden dłuższy trening na 3 części: dojazd do punktu startu (kilkanaście minut - jednocześnie rozgrzewka), trening właściwy (niecałe 1,5 h) i powrót do domu (ochłonięcie - kilkanaście minut)


dokładnie o to mi chodziło :)
wielkie dzięki!

#70 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:15

Garmin wypuścił uaktualnienie softu w Edge 500 --> https://forums.garmi...ead.php?t=14943

#71 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:52

Mam kilka prostych pytań co do 500tki...

A jak to jest z magnesem na szprychy grubsze - wejdzie łatwo np. do fulcrum racing 1?

I w temacie baterii - starcza na 18godzin ciągłej jazdy tak? Czyli co kilka treningów trzeba ją naładować? Czy jest tam ładowarka w zestawie czy jak się to robi:) ?

#72 Bizon77

Bizon77
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądŻory

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:59

Tak co kilka treningów trzeba ładować baterie ,ładowarka jest. Można też podłączyć przez usb do kompa i przez niego ładować

Aktualizował już ktoś ,nie ma żadnych problemów po aktualizacji ?

#73 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:10

Ok proszę jescze o infacza nt. magnesu na szprychy pewnie ktoś miał doczynienia :)

#74 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:34

Aktualizował już ktoś ,nie ma żadnych problemów po aktualizacji ?


Ja wczoraj aktualizowałem ale po treningu, więc dopiero następnym razem zobaczę czy wszystko jest OK. Sama aktualizacja przebiega bez żadnych problemów jakby ktoś pytał ;)

pzdr

#75 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:51

Ok proszę jescze o infacza nt. magnesu na szprychy pewnie ktoś miał doczynienia :)

Jak przyjdę do domu to sprawdzę. Nawet nie próbowałem zakładać oryginalnego tylko przełożyłem magnes Mavica z przedniego na tylne koło.

#76 Bizon77

Bizon77
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądŻory

Napisano 30 grudzień 2010 - 13:26

W plastiku któy łaczy sie z magnesem sa dwa rowki jeden na płaskie a drugi na okrągłe szprychy.Nawet jeśli szprycha była by za szeroka aby wejść do rowka ,to myślę ,że dało by rade zamocować magnes .Osobiście mocowanie tego magnesu wydaje mi się kiepskie ,bardziej odpowiadało mi mocowanie sigmy.

#77 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2010 - 13:41

Mam właśnie obecnie sigme i to przewodowa ;) Ale myślę, ze w takim garminie chyba nie nawaliliby z magnesem, w końcu taka cena... A w tym garminie 500 nie ma opcji bez magnesu i zeby pokazywał prędkość za pomocą GPSa ?

A nie ma zakłuceń jeżeli chodzi o prace tego? Tętno czy też prędkość itd pokazuje zawzse prawidowo?

#78 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 30 grudzień 2010 - 20:18

Ja zaktualizowałem. Żadnych problemów nie uświadczyłem.

A w tym garminie 500 nie ma opcji bez magnesu i zeby pokazywał prędkość za pomocą GPSa ?

Jest opcja wyłączenia GPS'a i wtedy spokojowo Garniak zbiera info o prędkości dzięki magnesikowi.

A nie ma zakłuceń jeżeli chodzi o prace tego? Tętno czy też prędkość itd pokazuje zawzse prawidowo?

Nie uświadczyłem też żadnych zakłóceń.
Co do tętna, to pokazuje jak najbardziej prawidłowo. Wczoraj zrobiłem porównanie - założyłem dwa paski na klatkę - jeden od Garmina, drugi od pulsometru typu 'zegarkowego') i wahania ograniczały się do różnicy w porywach do 1 BPM. Prędkość, kiedy zbiera dane z magnesu, też jest prawidłowa. Kiedy zbiera dane z GPS'a - tego nie wiem, bo nie miałem jak sprawdzić (przydałaby się druga osoba jadąca obok z Edkiem nastawionym na GPS'a, a ja z nastawem na magnes ...).

Wczoraj kręcąc na trenażerze, pomyślałem, że ciekawa byłaby opcja podłączenia Edka do kompa przez USB w momencie treningu pod dachem i obserwowania na ekranie zmieniających się wykresów z danymi w czasie rzeczywistym. Ot, taki bajer ;-)

#79 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 31 grudzień 2010 - 09:23

Kolega tcp sprawdził i mówi, że raczej ciężko będzie założyć ten magnes na szerokie szprychy:( Ja w domu sprawdzałem z obecnym - mam sigmę i nie ma opcji normalnie tego założyć otwór jest za wąski.

Przychodzą mi do głowy jakieś 4 opcje...
1. Kupić magnes w harfie jeżeli mają do kół mavica może podpasuje do moich fulcrumów?
2. Próbować zipem ale trzeba by otwór w magnesie zrobić...
3. Na klej - jakaś kropelka "kropelki" może będzie trzymać...
4. Używać tylko gpsa;) Ale czytałem , że nie jest tak dokładny bo z małym opóźnieniem podaje prędkość.

Jak Wy sobie poradziliście z tym mocowaniem na szersze szprychy?

#80 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 31 grudzień 2010 - 14:50

Kup dobry magnes i naklej na szprychę / obręcz.



Dodaj odpowiedź