Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11690 odpowiedzi w tym temacie

#81 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 31 grudzień 2010 - 18:04

Magnesów ci u mnie dostatek a i odległość z Trzebnicy do Wrocławia jak najbardziej rowerową jest. Jak oryginalny magnes odpowiednim się nie okaże to jakowyś swój sprezentować Ci ja mogę. :mrgreen: :mrgreen:

#82 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2011 - 11:51

Magnesów ci u mnie dostatek a i odległość z Trzebnicy do Wrocławia jak najbardziej rowerową jest. Jak oryginalny magnes odpowiednim się nie okaże to jakowyś swój sprezentować Ci ja mogę. :mrgreen: :mrgreen:


Dzięki za prop. :) Jak odbiore Garmina zobacze co i jak z magnesem.

#83 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2011 - 23:13

Czy ktoś uświadczył przekłamań w pokazywaniu tętna prze 500tke? Dziś rozpakowałem, jeszcze nie montując na rower wstępnie zacząłem bawić sie ustawieniami, wpisałem wiek itd Pokazywał mi tętno ok. 70bpm, w pewnym momencie nawet spadło do 50-kilku... pomachałem trochę rekami, zrobiłem kilka pompek (serce słyszalnie biło szybciej) a garmin pokazał tylko ciut wyżej 80-pare bpm to chyba nie jest normalne? (opieszale o powoli zwiększał z tych 70 na 80kilka) Czy coś tam moge zmienić jeszcze w ustawieniach?

#84 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2011 - 23:19

normalne... moja 305 też tak reaguje.

#85 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2011 - 14:21

Zapomnialem wczoraj dodac, ze przy switchu na sigme PC-15 pokazywala tak +10 bpm wiecej... ale dzis rano patrzylem i bylo podobnie wiec moze wczoraj jednorazowo cos tam Garminowi odbijalo...

Czy w 500tce mozna gdzies wpisac swoje max bpm i zmienic strefy wyznaczone domyslnie?

#86 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2011 - 21:24

Tak napewno można choćby przez garmin connect to zrobić.

#87 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 08 styczeń 2011 - 15:15

Mam problem z transferem danych do TC oraz Garmin Connect.
Dzisiaj po treningu wyłączyłem edka. Podłączyłem później kabel USB i zamiast komunikatu na ekranie, że jest połączenie z komputerem to edek mi się włącza po prostu. Wciskam power i po paru sekundach jest połączenie, wykrywa jednak tylko kartę microSD (na której jest mapa) natomiast jeżeli chodzi o pamięć wbudowaną w edku to pojawia się komunikat, że muszę sformatować dysk.
Historia jest, sprawdzałem jednak nie mogę zrobić transferu.
Garmin Connect: czyta, czyta, czyta...i nic.
GTC: wyskakuje komunikat, że jest problem z połączeniem.
Problem dotyczy Edge705.

#88 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 09 styczeń 2011 - 18:06

Historia jest, sprawdzałem jednak nie mogę zrobić transferu.

Gdzie sprawdzałeś tą historię ? W samym edku czy po otwarciu Mój komputer->germin... ?

#89 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 styczeń 2011 - 18:34

Historia jest, sprawdzałem jednak nie mogę zrobić transferu.

Gdzie sprawdzałeś tą historię ? W samym edku czy po otwarciu Mój komputer->germin... ?


Nie miałem dostępu do folderów Garmina w komputerze, więc historię przejrzałem bezpośrednio w Garminie.
Sformatowałem pamięć i już jest OK.
Jutro będę wiedział na 100% jak po treningu będę chciał zgrać dane.

#90 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2011 - 21:50

Magnes jakos zamontowalem pomimo szerokich szprych (tylko przy nyplu się dało).

Mam pytanka:

1. Czy po aktualizacji trzeba od nowa ustawiac swoje preferencje, dane itd? (np. ilosc rzeczy , ktore chcemy widziec na ekranie 1, wpisywac od nowa wiek itd)

2. Jeżeli chodzi o rozmiar koła to używacie opcji "auto" - czy ona działa ok?

#91 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 styczeń 2011 - 07:34

OutsideR ustawienia systemowe od nowa trzeba ustawiać, typu: język, strefa czasowa, większość jednak zostaje nie ruszona.

Edka używam na dwóch rowerach. Na mtb mam bez czujnika i opcja auto włączona. Pomiar obwodu koła i pomiar prędkości w oparciu o sygnał gps działają perfekcyjnie.

#92 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 styczeń 2011 - 08:55

Czy ktoś uświadczył przekłamań w pokazywaniu tętna prze 500tke? Dziś rozpakowałem, jeszcze nie montując na rower wstępnie zacząłem bawić sie ustawieniami, wpisałem wiek itd Pokazywał mi tętno ok. 70bpm, w pewnym momencie nawet spadło do 50-kilku... pomachałem trochę rekami, zrobiłem kilka pompek (serce słyszalnie biło szybciej) a garmin pokazał tylko ciut wyżej 80-pare bpm to chyba nie jest normalne? (opieszale o powoli zwiększał z tych 70 na 80kilka) Czy coś tam moge zmienić jeszcze w ustawieniach?


Przekłamania czasami wynikać mogą ze złego przewodzenia między elektrodami opaski. Mi nawet ta standardowa (plastykowa) nie sprawiała problemów, ponoć gorzej zachowują się opaski "premium" (stary typ premium, nowe są już ok). Wystarczy spocić się, przesmarować żelem, czy po prostu Obecnie używam opaski adidasa miCoach Zone i ta sprawuje się doskonale.

Czy w 500tce mozna gdzies wpisac swoje max bpm i zmienic strefy wyznaczone domyslnie?


Tak napewno można choćby przez garmin connect to zrobić.


Strefy prędkości i tętna mozna zmieniać w Garmin Trening Center. Strefy tętna zmienisz również w Garmin Connect (ustawienia -> strefy treningowe, później wyślij do urządzenia).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#93 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 styczeń 2011 - 18:42

Mam pytanka:

1. Czy po aktualizacji trzeba od nowa ustawiac swoje preferencje, dane itd? (np. ilosc rzeczy , ktore chcemy widziec na ekranie 1, wpisywac od nowa wiek itd)

2. Jeżeli chodzi o rozmiar koła to używacie opcji "auto" - czy ona działa ok?


1. Nie, po aktualizacji nie trzeba nic zmieniać - nawet ustawień systemowych, języka, stref czasowych... Prawdę mówiąc, po włączeniu aktualizacji, odłączeniu edka 500 od kompa, włączeniu go i pójścia np. do kibelka na parę minut, po powrocie nawet nie zauważysz, że jakaś aktualizacja była zrobiona.

2. Tak, rozmiar koła na "auto" ustawia się bardzo dobrze, jednak warto ustawić to co zostało wyliczone (przez jakiś tam czas jazdy) na stałe. Wymagane jest to do jazdy bez sygnału gps - np. na trenażerze, czy bez widoczności satelitów (np. w tunelu).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#94 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2011 - 14:29

A jak ustawić tak żeby były dwa rowery i można je było zmieniać zależnie od tego , na którym jedziemy? Obecnie widzę tylko bike 1 ale nei wiem jak dodać drugiego?

#95 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 15 styczeń 2011 - 14:34

A jak ustawić tak żeby były dwa rowery i można je było zmieniać zależnie od tego , na którym jedziemy? Obecnie widzę tylko bike 1 ale nei wiem jak dodać drugiego?


Menu->Ustawienia->Profil i strefy->Profil roweru->have fun :)

#96 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2011 - 19:51

Jest thx:) Licznik b.fajny, musze tylko dokupić dodatkowy czujnik kadencji na drugi rower.

Dla zainteresowanych: jechałem dziś z garminem (pr.z gps) + sigma przewodowa jednocześnie i delikatnie Garmin czasami nie nadążał - lekkie opóźnienia np. przy przyspieszaniu / zwalnianiu itd ale generalnie w miare ok pokazuje.

#97 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 29 styczeń 2011 - 07:37

Czy jest możliwość ustawienia większej ilości stref tętna niż 5? No i ewentualnie jak to zrobić. Szukałem w Traning Center ale nie znalazłem niestety.

#98 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 styczeń 2011 - 23:36

Czy jest możliwość ustawienia większej ilości stref tętna niż 5? No i ewentualnie jak to zrobić. Szukałem w Traning Center ale nie znalazłem niestety.


W samym Edge'u też się nie da...
Training Center to dosyć prymitywne oprogramowanie, więc nic dziwnego.

Po co Ci więcej stref? Chcesz sobie zrobić 5a, 5b i 5c? ;-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#99 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 30 styczeń 2011 - 07:58

no tak. Czytam właśnie Friela i tak sobie pomyślałem, że spróbuję. Szkoda, trzeba pomyśleć jak to zrobić inaczej

#100 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 styczeń 2011 - 15:44

Zapytam jako zupełny laik.

Chciałem kupić Garmina i bardziej zależy mi na nawigacji niż na rejestracji parametrów treningowych. Dlatego myślę, że zestaw Garmin Edge705+HR by wystarczył. A moje pytania są następujące:

- Co tracę nie kupując /CAD ? - czy będzie miał problemy np. z obliczaniem kalorii itp. (to mi nie jest potrzebne), czy jeszcze coś nie będzie działało ?

- "goły" Garmin Edge 705 ma jakąś mapę bazową (przynajmniej tak o tym wspominają w opisie): Co to za mapa - jest wystarczająca, czy trzeba dokupować coś lepszego ?

- czy Garmin Edge 705 przetrwa na kierownicy górala i przy jeździe w średnio trudnym terenie ? - czy jest sens kupowania zestawu z GP Mapą TOPO.



Dodaj odpowiedź