Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kalendarz imprez ROAD maraton 2011


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
219 odpowiedzi w tym temacie

#201 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 styczeń 2011 - 21:26

Przem59 napisał/a:
30 IV jest Trzebnica, którą można połączyć ze Żmigrodem. Jeśli CZnŻ w kwietniu, to tydzień wcześniej. 23 IV. Zobaczymy, kto solidnie trenował w zimie :)
27 VIII też jest niezły z uwagi na luz w terminarzu.
Ustroń 14 V, żeby złapać trochę oddechu



22-24 kwietnia są Święta Wielkanocne
Rodzina się mnie wyrzeknie jak już nawet w święta rowery ...



Co to za Święta bez rowerów :). Ale swoją drogą nie brałem tego pod uwagę...
To już takich wyrzeczeń od Ciebie nie oczekujemy Wieśku... Łam się spokojnie z Rodziną jajeczkiem Wielkanocnym.
Czasówka może być przed RT. Połowa kwietnia to chyba jednak za wcześnie. Chociaż Ustroń 2010 był w maju, a na Równicy temperatura +7

#202 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 01 luty 2011 - 07:00

jestem za pomysłem gresa, żeby Żar robić wcześniej, 13 albo 14 sierpnia, w ostatni weekend jest Dookoła Tatr a to nam wystarczy w zupełności na przetarcie przed Trophy. Kwiecień na Żar moim zdaniem bez sensu, tym bardziej że ostatni weekend kwietnia to święta, więc musiałoby to być najpóźniej w okolicach połowy kwietnia, to za wcześnie. Ktoś przytaczał argument że rok temu Ustroń był 7 maja to można Żar robić w kwietniu, pewnie że można, tylko kolego w górach czas pomiędzy 20 kwietnia a 7 maja, to szmat czasu i ze trzy różne pory roku mogą się przewinąć w tym czasie.
Reasumując ja jestem za pomysłem Czasówki w terminie 13-14 sierpień.

#203 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 01 luty 2011 - 07:40

A ja jestem jednak za początkiem sezonu.
To jest czasówka i to pod górkę. W sam raz na rozpoczęcie sezonu.
(Jak będzie ślisko to można prowadzić - a zjazd kolejką :lol: )
A z tą pogodą to nie przesadzajmy, byłem pod koniec kwietnia na rowerku w Alpach.
A góra Żar ma tylko ~740 m n.p.m.
Już teraz w sobotę ma być + 7 i opady deszczu

Na początku sezonu jest niewiele imprez.
Proponowałbym terminy:
16.4 (sob)
3.5 (wt)
7.5 (sob)
14.5 / 21 w zależności od Ustronia

Na wakacjach jest tłocznie w tych rejonach i trochę to wypatrzy wyniki.
(No chyba że start bedzie w okolicach 6-7 rano :lol: )

#204 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 01 luty 2011 - 07:47

początek maja jak najbardziej jestem za, ale nie kwiecień.
niby to niewielkie góry, ale u mnie (również beskidy) rok temu zdarzały się dni w kwietniu że rano było posypane, a jak taka sytuacja będzie miała miejsce w dniu czasówki, to nie sądzę żeby organizator ryzykował start.
szalony ślimaku gdzie ma być w tą sobotę +7????
jakoś nie chce mi się wierzyć patrząc przed godziną na termometr, -17;)
maj na czasówkę może być, kwiecień ja bym odpuścił raczej, w kwietniu lepiej trenować i robić wytrzymałość i siłę na cały sezon, a czasówką można się przepalić na początku maja, przed Ustroniem.
co ty na to Wieśku?
pzdr

#205 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 01 luty 2011 - 09:02

Temp ~+7 w sobotę w Zabrzu :)
[ur] http://www.andretti.pl/index.php [url]
A co do treningu to chyba amatorskie imprezy i ja się na nich dobrze bawię, nie mam czasu na treningi wg harmonogramu.
Oczywiście jest to też rywalizacja i śmiało możecie się do tego przygotowywać.
Jednak ja nie mogę się doczekać już startów dlatego kwiecień mi się spodobał.
Później jest milion imprez no i wakacje, trzeba też gdzieś z rodziną pojechać ;)
Pozdr.

#206 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 luty 2011 - 09:39

Podsumujmy:

Argumenty za kwietniem
1. Wydłużenie sezonu
2. Brak ruchu turystycznego
Przeciw:
1. Niepewna pogoda

Argumenty za sierpniem:
1. Większa szansa na sprzyjające warunki atmosferyczne
2. Wypełnienie pustego kalendarza w sierpniu

Przeciw
1. Duży ruch ( pamiętajcie, że 15 sierpnia wypada dzień wolny i tzw. długi weekend)
2. Jest cały szereg konkurencyjnych imprez.

Kto da więcej?

#207 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 luty 2011 - 10:05

Moje "pięć groszy" do tematu :-)

Generalnie teraz to już kalendarz mamy prawie ustalony a zmiany wynikają z czynników zewnętrznych (Zdzieszowice). Ale można zebrać myśli i pomysły i wprowadzić zmiany na przyszły rok - takie jest moje zdanie.

Moje uwagi do dyskusji:
- fajnie byłoby rozszerzyć kalendarz o kwiecień i może początek października, pogoda jest nieprzewidywalna, nawet w maju/wrześniu może być kilka stopni w górach (Ustroń i Rajcza), a nieraz w kwietniu i nawet listopadzie zdarzało mi się jeździć w "upale". Nie mówmy więc, że kwiecień odpada bo wcześnie i pogoda niepewna - chłopaki co Wy z cukru jesteście :-D (wiem, wiem sprzętu szkoda :lol: )
- jak dla mnie (i mojej i nie tylko rodziny) 2-3 tygodniowa przerwa w wakacje jest świetna. Uwierzcie ciężko wcisnąć w kalendarz dwutygodniowe wakacje. Nie wszyscy mamy 18-24 lata i całe wakacje wolne :lol:

#208 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 01 luty 2011 - 10:27

dajcie spokój z kwietniem. To już lepiej jak mickrz, wspomniał w październiku. Ostatnimi czasy wiosny są paskudne a jesienie bardzo atrakcyjne.
Jak się mają do tego włączyć koleje to chyba szkoda ryzykować że czasówka się nie odbędzie ze względu na padający śnieg :P
Ja wiem że da się jeździć w każdych warunkach ale w połowie kwietnia śnieg / szron na żarze jest wielce prawdopodobny, wyjazd jeszcze pół biedy ale na dół się trup pościele gęsto.
Kolejna sprawa - prawdopodobnie będzie chłodno / zimno. Wiadomo jadąc pod górę pasuje się ubrać lekko bo inaczej pot cię zaleje... Zjazd w lekkim ubraniu przy niskiej temperaturze <ściana>

Ruch w sierpniu - skoro PKL będzie temu patronował to może zezwolą na zamknięcie ruchu. Nawet jeśli nie to ruch jest tylko do pewnego fragmentu. Piesi na większości odcinków sobie skracają szlakiem więc asfaltem nie idą, a nawet jeżeli to nie oszukujmy się, przy prędkości rzędu 15 km/h nie są problemem tym bardziej że to jazda indywidualna.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#209 Gump

Gump
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądUstrzyki Górne

Napisano 01 luty 2011 - 11:35

Jak byłem piękny i młody to sypaliśmy na Żar we wrześniu :-P

#210 Dobry

Dobry
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 luty 2011 - 12:14

Nie no, mi się zdarzyło Żar bryknąć 11 listopada trzy lata temu, ale to i tak był tylko przypadek. Także w marcu kiedyś mi się to zdarzyło, ale nie ma z tym nic pewnego. Początek października to dość ryzykowny termin, natomiast 3 maj stanowczo być nie może - to jest majówka :), tłumy tam będą niemiłosierne i kolejki na pewno temu nie przytakną.

#211 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 01 luty 2011 - 12:17

gres rozumiem ze do kwietnia nie dasz rady się przygotować.
Ale chyba z tym zjazdem to trochę przesadziłeś :-)
Jak PKL jest sponsorem to w ramach zniżki może zjedziesz na dól kolejka.
To pogoda (15 kwi )z ostatnich kilku lat z okolic Bielska w godzinach południowych - chyba nie jest tak źle :)
2010
12:00 PM 12.0 ° C 77% 1010 hPa 10.0 kilometrów PnWs 14.8 km/h przewaga chmur
2009
12:00 PM 17.0 ° C 37% 1014 hPa - PnWs 18.5 km/h pogodnie
2008
12:00 PM 16.0 ° C 55% 1010 hPa 10.0 kilometrów WsPnWs24.1 km/h obłoki zanikające
2007
12:00 PM 16.0 ° C 36% 1027 hPa - północny 16.7 km/h pogodnie
2006
12:00 PM 9.0 ° C 62% 1017 hPa 10.0 kilometrów zachodni 27.8 km/h przewaga chmur

#212 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 01 luty 2011 - 12:50

Majówka odpada - tłumy kierowców.
Kwiecień też nie za bardzo bo:
1. święta
2. zima/góry

15 sierpień odpada: tłumy i sam mam zajęte

1 październik? :-)

13 maja? Technicznie da się zrobić przed Ustroniem, ale wtedy ja osobiście mam po zawodach ;-)

Docelowo na Żarze będzie w roku 2012:
piątek - czasówka
sobota - maraton
Optymalny byłby raczej maj, ewentualnie wrzesień/październik. Wakacje nie są dobre.

#213 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 01 luty 2011 - 13:00

Wiesiek zrób jak uważasz my się dostosujemy.
To tylko nasze propozycje :-).

#214 Dobry

Dobry
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 luty 2011 - 15:25

O, paradoksie.
Właśnie byłem szosówką na Przegibku. Droga elegancka, zjazd bezpieczny (z wyjątkiem zamarzniętego wysięku w jednym miejscu). No ale to pewnie dlatego, że droga powiatowa i solona ;).

#215 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 luty 2011 - 18:34

Ja też jestem za początkiem października, z pogodą bywa różnie ale w ostatnich latach początek października był ładny ale w połowie przychodziła gorsza pogoda.

#216 czonk

czonk
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 luty 2011 - 18:36

Majówka odpada - tłumy kierowców.
Kwiecień też nie za bardzo bo:
1. święta
2. zima/góry

15 sierpień odpada: tłumy i sam mam zajęte

1 październik? :-)

13 maja? Technicznie da się zrobić przed Ustroniem, ale wtedy ja osobiście mam po zawodach ;-)

Docelowo na Żarze będzie w roku 2012:
piątek - czasówka
sobota - maraton
Optymalny byłby raczej maj, ewentualnie wrzesień/październik. Wakacje nie są dobre.


Jeśli piszesz, że maj najlepszy, a zdzieszowice przeskakuję na 4 czerwca, to czemu w termin zdzieszowic nie zrobi czasówki? Po co tak kombinować, kalendarz się nie zmienia, zawody są wtedy kiedy były zaplanowane, tylko inny charakter i miejsce.

#217 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 01 luty 2011 - 20:14

w takim razie 1 październik i jak dla mnie po sprawie:)

#218 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 01 luty 2011 - 20:30

Wieśku a ja mam jeszcze pytanie na temat Ustronia, wnioskuje z jednej z Twoich powyższych wypowiedzi, że skłaniasz się raczej na 14 maja tak? i druga kwestia, wyścig będzie rozgrywany w takiej samej formule jak rok temu, grupy startowe i pętle? i jaki dystans?
pozdrawiam

#219 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 04 luty 2011 - 13:42

Żar w kwietniu to kiepskawy pomysł. Często leje i jest pare stopni. Październik jest znacznie pewniejszy. W zeszłym roku byłem na 780m.n.p.m (Beskidzki Raj) 20 listopada i na Krowiarkach na początku listopada. Na dole było kilkanaście stopni

#220 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 04 luty 2011 - 14:55

1 października to całkiem ciekawa alternatywa ...
Czekam na decyzję z PKL Żar (biurokracja)