Skocz do zawartości


manetki na ramie


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2006 - 10:55

Witam

Tej zimy zamierzam dokonać "remontu" jednego z moich rowerków. Chcę zmienić w nim mocno zajechaną już kasetę sh8s, moze na tiagra sh9s. W związku z tym mam pytanie. Rowerek ten posiada manetki na ramie 8s. Nie chce w ten rowerek az tak inwestowac (aby kupic klamkomanetki) gdyż służy mi tylko do jazd jesienno-błotno-zimowych.
Czy jest możliwość zakupienia gdzieś manetek shimano na 9s ? Czy w ogóle są takie ?

Pzdr
Stas

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 grudzień 2006 - 11:36

czesc.

jest cos takiego jak manetki DA na 9ke zakladane na dolna rure.
dokladnie jest to model SL-7700 z 98roku.

dostanie czegos takiego moze byc trudne.
ja proponuje poszukac jakies uzywanej klamki na 9ke np tiagry.

#3 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2006 - 11:49

Tak, ale cos nie moge przyzwyczaic sie wogole do klamkomanetek shimano sa w swej budowie takie "wylupiaste", zdecydowanie wole uzywane przeze mnie campa. Moge zatem kupic jakies uzywane campa i probowac kombinowac z mocowaniem linki w przerzutce shimano aby uzyskac zgodnosc odstepow pomiedzy koronkami. Musze pomyslec jak sie z tym uporac.

Pzdr
Stas

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 grudzień 2006 - 12:37

hm IMO troszke to nie ma sensu. przeciez to tylko rower zimowy.

#5 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2006 - 09:48

Ciagle nie rozwiazany dylemat. W rowerze zimowym mam zamontowane klasyczne manetki na ramie 8s. Mysle ciagle o zamianie kasety na 9s, piasta w tym rowerku daje taka mozliwosc. Ale, no wlasnie musze tutaj zainwestowac w klamkomanetki, ale widze na stronie shimano, ze sa dostepne manetki na rame 9s a nawet 10s. Wogole chcialem zapytac czy ktos jezdzi jeszcze na manetakach na ramie, mysle ze tak. Powiem szczerze ze ja nie czuje jakiegos dyskomfortu, pomimo ze w rowerku letnim mam klamkomanetki i wiem jaka to wygoda. Z drugiej zas strony na manetki na ramie musi byc zapotrzebowanie skoro shimano produkuje je 9s i 10s w grupie najwyzszej DA i nie sa to tylko manetki do czasowki tylko zwykle klasyczne na rame.
Czy warto w zimowym rowerku przechodzic na kasete 9s i dokladac sobie problemu ? Niech mi ktos poradzi, bo inaczej bede rzucal sobie moneta :-))

Pzdr
Stas

#6 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 22 grudzień 2006 - 08:25

JA mam rower jesienno -zimowy szosowy z manetkami na ramie i w niczym mi to nie przeszkadza ,,zimą jezdzi sie raczej miekko i bez scigania się wiec wolę ewentualna kaske przeznaczyć na inny rower ,,POWÓD tego , aby nie przerabiać jest również taki ,iż posiadam inne rowery w stosunku do zadań czy pogody jak również terenu,,POZDR,,JAREK.. :lol: :-D :lol:

#7 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 styczeń 2007 - 10:23

dużo osób jeździ na klasycznych manetkach, sprawa jest prosta, klamkomanetki to dla niektórych spora kasa, np. dla mnie, a manetki na 9 były na allegro niedawno...

#8 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2007 - 15:54

dużo osób jeździ na klasycznych manetkach, sprawa jest prosta, klamkomanetki to dla niektórych spora kasa, np. dla mnie, a manetki na 9 były na allegro niedawno...

No przyznam sie, ze nie spotkalem jeszcze manetek 9s na allegro. Wiem ze oczywisie byly produkowane dla grupy DA. Z jednej strony szkoda, gdyz zmieniajac kasete na 9s zakupilem klamkomanetki shimano, z drugiej zas strony poznalem urok i kultute pracy klamkomanetek sh. Do tej pory jezdzilem i jezdze w innych rowerach na klamkomanetkach campa.

Pzdr
Stas

#9 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 styczeń 2007 - 18:02

po co Ci w Rowerze zimowym 9 biegów? Ja jeżdzę w zimę na ostrym kole i jest gites ( a jeżdzę i po szosie i po lesie, a co tydzień w Beskidy! )

#10 majster

majster
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skąddolina muminków

Napisano 26 marzec 2007 - 21:06

mam wielki problem z manetkami na ramie. :-(
kumpel chciał żebym mu zremotował starego peugota. były tam manetki na ramie co prawda płynne ale nie w tym problem. manetki te są montowane na obejmę do ramy. na tej obejmie są piwoty i własnie ta obejma jest zepsuta tzn. pęknieta.
moja prosba skąd można wziąść taka obejmę??
help :-?

#11 geos

geos
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz zoo :-)

Napisano 26 marzec 2007 - 21:52

jarmarki staroci, bazary, allegro, serwisy rowerowe... miałem podobny kłopot kiedyś i długo szukałem, zanim pojawiła się na allegro (w komplecie z manetkami)

#12 majster

majster
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skąddolina muminków

Napisano 26 marzec 2007 - 21:55

kurcze dziennie przeglądam allegro i tylko sa same manetki jestem strasznie niecierpliwy ale i jakoś może wytrzymam

czekam na inne porady :-/

#13 geos

geos
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz zoo :-)

Napisano 27 marzec 2007 - 06:29

w zakonczonych nie bylo ofert w kilku aukcjach manetek z obejma, może napisz do sprzedawcy.

http://tinyurl.com/3x5yvs

#14 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 27 marzec 2007 - 10:04

a mi się wydaję że prędzej to ty dostaniesz całą manetkę z obejmą niż samą obejmę a ja osobiście bym proponował poszukać w takich najzwyklejszych sklepach z rowerami gdzie sprzedają części do takich najprostszych "wsiowych" rowerów. Ja swego czasu szukałem klamek na ramę z obejmą i właśnie w takim sklepie dostałem płynne nieindeksowane nóweczki, co prawda nie było to shimano tylko coś w stylu "made in mongolia" ale do tej pory działają doskonale. ;-)

pozdro

#15 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 marzec 2007 - 07:58

"wsiowych"? oj Tik_Tak nieładnie, nieładnie... wiele osób jeździ na "wsiowych" rowerach, czyli na klasycznych kolarkach, holendrach, etc. bo takie rowery wolą od high-tech aluminium, carbon, tytan, itp. Po pierwsze - są wygodniejsze, po drugie - lubią klasykę, po trzecie - takie im wystarczą, więc "wsiowe" nie jest najlepszym określeniem, mi to podjeżdża ignorancją...

#16 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 28 marzec 2007 - 08:13

oj Daki, chyba źle zrozumiałeś . Humorystyczne, ale sympatyczne, określenie "wsiowe" nie dotyczy kolarek. Ja rozumiem, żeTik_Takowi chodzi raczej o rowery typu Ukraina. :-P

pozdro horny

#17 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 28 marzec 2007 - 10:05

dokładnie!!! gdzież bym śmiał jakąkolwiek kolarkę nazwać "wsiową"!!! sam posiadam klasyka z lat 80'. Chodzi mi właśnie o takie sklepy z częściami do rowerów typu Ukraina :-D
pozdrawiam

#18 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 marzec 2007 - 13:56

Ukrainy też dobre, ja wiem że chodzi o sklepy z częściami do rowerów a'la ukraina ale nawet takiego roweru nie nazwałbym wsiowym, mnie to razi po prostu... każdy rower jest dobry, zły może być kolarz... tak mi się wydaje, pozdrawiam :-)

#19 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2007 - 22:52

ja właśnie z manetek ramowch przechodze na shimanowskie mocowane na kierze bo jak na razie nie stać mnie na klamkomanetki. Ale nie mam nie stety na obejme tylko wkręcane.
Pozdrawiam

#20 Patrykl85

Patrykl85
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKostrzyn nad Odrą

Napisano 10 czerwiec 2007 - 09:59

witam wszystkich :) Chciałem wznowic temat.
Mam pytanko odnośnie indeksowania manetek... Jaka jest różnica pomiędzy ideksowanymi a nieindeksowanymi?
Obecnie jeżdże rowerem górskim i chcę sobie złożyć rower treningowy na szosę, z tym ze nie mam kasy na klamkomanetki, i bede jeżdził na manetkach na ramie i dlatego pytam o te manetki... AHA i gdzie oprócz allegro kupie manetki na 8s?

z góry dziękuje za odpowiedź
Patryk



Dodaj odpowiedź