Skocz do zawartości


Campagnolo i Shimano


72 odpowiedzi w tym temacie

#21 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 31 styczeń 2008 - 17:30

Japończycy nie należą do taniej siły roboczej jak reszta azji, nie podejżewam, żeby byli tansi od Włochów...

#22 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 styczeń 2008 - 17:33

ale sh od pewnego czasu częściowo nie jest produkowane w japonii


#23 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 23 luty 2008 - 09:52

w styczniu kupiłem rowerek treka 1000 wiem ze nie ma rewelacji ale na nic lepszego nie miałem kasy wiadomo do rowerku trzeba struj, buty, pedały, kask opony nowe tez kupiłem a to kolejne 1000zł wiec wydałem juz więcej niż planowałem teraz dokupiłem koła GIPIEMME na campagnolo ogólnie chce powoli przechodzić w sprzęt campa mam pytanie Czy jesli zmienie kasete i przerzutkę tył na campagnolo a zostanę na jakis czas przy klamko-manetkach sora bedzie to dobrze funkcjonować?

#24 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2008 - 10:58

przeczytaj cały temat od początku to się dowiesz


#25 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 23 luty 2008 - 14:59

czytałem i nic nie ma o klamkomanetkach sh albo zle czytałem moze jest fachowym jezykiem napisane

#26 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2008 - 15:58

ok chodziło mi o to że potrzebny byłby shiftmate w tym wypadku, polecam sprzedać klamki sory, dołożyć kilka złotych i kupić chociaż xenony


#27 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 07 marzec 2008 - 18:37

i jak bula zrobiłeś już ten swój misz masz z kasetą campy i przerzutką sh?? Działa to w ogóle??Ciekawi mnie to bo sam w tej chwili mam w domu prawie pełną grupę mirage, trochę xenon i kasetę tiagry, tylko kółek mi brakuje... no i kasy jak zwykle ;-)
Zastanawiam się jednak czy patent z kasetą tiagry i resztą campy wyjdzie. Niby na większości forów internetowych pisze że nie powinno być problemu bo odległości między koronkami w kasetach sh i campy są prawie identyczne, jednak wszystkie fora jakie znalazłem zawierały też wypowiedzi kolegi Malika który pisze o "rzęzieniu" na niektórych przełożeniach co mnie trochę martwi. A co do shiftmate'a o którym tu piszecie to faktycznie byłoby to świetne rozwiązanie z tym że o ile się zorientowałem to w Polsce czegoś takiego nie idzie dostać... a szkoda :-| ;-)
A jeszcze się zapytam: Malik co ty miałeś na myśli mówiąc "rzęzi"?? Chodzi ci o to że jadąc na niektórych przełożeniach bez przerwy słychać takie szuranie czy tylko przy przerzucaniu na inny bieg i czy odpowiednia regulacja przerzutki mogłaby całkowicie wyeliminować te dziwne odgłosy??
pozdro ;-) :-)

#28 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marzec 2008 - 19:42

TUTAJ coś piszą na temat współpracy kasety Shimano 9s z przerzutką i klamkomanetkami Campagnolo 9s. Tłumaczenie i skrót: Niemożliwe jest założenie kasety z dystansami Campagnolo na piastę Shimano - bęben kasety Shimano jest za krótki. W tym przypadku polecamy użyć kasety Shimano 9s. 9-rzędowe Campagnolo toleruje niewielką różnicę w odległości między koronkami jeśli wyregulujesz przerzutkę dokładnie na 5 koronce.

#29 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 07 marzec 2008 - 20:47

Skeeball!!! Browar dla Ciebie!!! :-D ;-) 8-)

#30 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marzec 2008 - 23:05

ja też zastanawiam się nad zakupem przerzutki tylnej campy, pzozstając przy kasecie shimano, ale to dopiero latem:) 7-letnia sora jeszcze się trzyma i o dziwo nawet dobrze:)


#31 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2008 - 23:28

Tik_Tak, nie nie zrobiłem, poza tym jak mowisz nei da sie chyab dostać shiftmate w PL :/, ale patrzać realnie to taka mała róznica by wyszła wagowo że nie wiem czy robić zachód na ten temat.
( rearDA +shiftmate = prawie to co campa centaur) wiec dużo gramów bym nie zbił raczej...

#32 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 07 marzec 2008 - 23:51

Zastanawiam się jednak czy patent z kasetą tiagry i resztą campy wyjdzie. Niby na większości forów internetowych pisze że nie powinno być problemu bo odległości między koronkami w kasetach sh i campy są prawie identyczne, jednak wszystkie fora jakie znalazłem zawierały też wypowiedzi kolegi Malika który pisze o "rzęzieniu" na niektórych przełożeniach co mnie trochę martwi. A co do shiftmate'a o którym tu piszecie to faktycznie byłoby to świetne rozwiązanie z tym że o ile się zorientowałem to w Polsce czegoś takiego nie idzie dostać... a szkoda :-| ;-)
A jeszcze się zapytam: Malik co ty miałeś na myśli mówiąc "rzęzi"?? Chodzi ci o to że jadąc na niektórych przełożeniach bez przerwy słychać takie szuranie czy tylko przy przerzucaniu na inny bieg i czy odpowiednia regulacja przerzutki mogłaby całkowicie wyeliminować te dziwne odgłosy??
pozdro ;-) :-)


przy idealnie wyergulowanej przerzutce ewidentnie slychac jak lancuch ociera o sasiednia zebatke. nie jest to jakis mega problem, mozna na tym spokojnie jezdzic - biegi wchodza calkiem plynnie.

#33 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 08 marzec 2008 - 08:21

a widzisz bula a ja chcę złożyć do połowy marca rower bo już nie wytrzymuję od tego siedzenia w miejscu z tym że nakupowałem części i nie wiele zostało na kółka wiec pomyślałem że jakieś porządne mavici albo campy kupię pod koniec sezonu a teraz wezmę coś na co mi starczy kasy czyli sh i pokombinuję z mieszaniem sprzętu ;-)
A co do szurania, dla mnie byłby to chyba problem bo ja lubię jak wszystko chodzi idealnie i podejrzewam że dostałbym szału podczas jazdy gdybym słyszał jakieś rzęzienie w napędzie a poza tym takie szuranie to chyba znacznie szybciej wykończyłoby łańcuch, co?? :-| A jeszcze tak sobie siedzę i się zastanawiam, jeśli to łańcuch nieznacznie ociera o sąsiednią koronkę to może dałoby się wyeliminować ten problem dając łańcuch 10s który od 9s jest o jakieś 0,8-0,9mm węższy. Co myślicie??

#34 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 marzec 2008 - 08:45

to szuranie bardziej jest jak dzwonienie, ktore raczej nie ma wplywu na zuzycie lancucha/napedu.

#35 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 08:58

Tik_Tak, Na twoim miejscy bym tak już nmie kombinował, nic to nie da, mniej kasy Cię wyjdzie jesli sh+campa. Chcesz taniej i krócej kup Sh, chcesz drożej i dłużej kup Campe.
Osobiście polecam campe :-D sh nie jest złe, pojeżdzisz ale nie tak długo...Kazdy sie z tym zgodzi.

#36 Gosc_Cesiekk_*

Gosc_Cesiekk_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2008 - 18:03

Ze wszystkim już tak jest. Kupując coś droższego a z góry wiadomo, że będzie to dłużej działać, bo jest po prostu lepsze, czy lepszej firmy. nie tylko napęd, ale hamulce i cały rower na pewno będzie służył dłużej, jeśli się kupi wyższy, droższy model. To oczywiste. Zostaje tylko kwestia kasy;-)

#37 gazela93

gazela93
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 16 maj 2008 - 09:37

Ja rozmyślam na tym aby kupić właśnie z campy ; klamomanetki MIRAGE http://www.allegro.p...del_9_kowy.html i przerzutke tył MIARGE http://www.allegro.p...lo_mirage.html. No i właśnie...co z kasetą (SRAM 850 12-26 taką mam), przerzutką przód. (sh 2200) i korbami (Bontrager Sport 53/39) będą do siebie pasowały czy bd musiał jeszcze kupić kasete i przerzutke przednią?? A tak poza tym to mirage są lepsze od xenon-ów??

#38 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 16 maj 2008 - 12:22

... A tak poza tym to mirage są lepsze od xenon-ów??


Od najlepszych:
- Record
- Chorus
- Centaur
- Veloce
- Mirage
- Xenon

#39 gazela93

gazela93
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 16 maj 2008 - 12:37

To bardziej co by sie opłacało kupować grupe Xenon czy Mirage różnica ok. 300zł. Dokładnie chce zaopatrzyć w taki sprzęt za rok :-P ale opinie warto znać wcześniej i tak jeszcze musze uzbierać troche kasy. No albo tak jak wcześniej pisałem kupić sobie przerzutke przód, tył, klamki i chyba kasete też??

#40 mk

mk
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądznad koła

Napisano 16 maj 2008 - 13:31

Za rok rynek się zmieni, ceny się zmienią, Twoje priorytety i sytuacja się zmieni, w końcu i Ty się zmienisz i nasza opinia w tym miejscu będzie nic niewarta ponieważ za rok i tak będziesz wtóry pytał o to samo. Ale żeby nie być do końca wrednym powiem: Jeśli miałbym się decydować na Campagnolo to tylko od Veloce wzwyż, nie mam przekonania do niczego co powinno być aluminiowe a jast z plastiku. Zdecyduj się na Sorę albo Tiagrę - te opcje wydają mi się trwalsze a na pewno nie nadwyrężą znacząco Twojego budżetu.



Dodaj odpowiedź