Skocz do zawartości


Zdjęcie

Novatec - piasty - ilość otworów


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 19:06

sprawa wyglada tak, iż u naszego dystrybutora są dostepne okreslone modle piast Novateca z okresloną ilością otworów.
Co to oznacza ?? że są tylko takie wersje jakie importer widzi do sprzedazy.
Ale jest mozliwość ( niczego nie obiecuje na 100 % ) że moze by sie udało , aby sprowadzono piasty - dane modele na inną ilość otworów.

Podam przykład.
Typowa piasta szosowa przód A 171SB jest w sprzedaży na 32 otwory, ale moze być także na 24 i 28 otworów ( co by się przydało ) .
To samo dotyczy modelu do tyłu F 172SB, sa na 24,28,32 produkowane także jako wersje z bebenkiem campy jako model F292SB.
A modele A291SB są na 20, 24 i 28 w produkcji .


no koniec przykładów wiadomo o co chodzi.

I teraz pytam się tutaj, czy macie jakieś sugestie, ewentualnie zamówienie na piasty o innej ilości otworów niż dotychczas dostępne, gdyż istnieje mozliwość zamówienia takich piast ( głowy se uciąć nie dam i gruszek nie obiecuje ).

Importer jest chętny na sugestie ewentualne i jakby było zapotrzebowanie na inne wersje otworowe można by spróbować zrobić zamówienie na sezon.

Prosze o sugestie, dotyczy to piast szosowych i mtb.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 październik 2010 - 19:17

Przydałoby się coś na 36 otworów, dla lekkich szytkowych obręczy.


#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 19:38

prosze podawać konkretne modele co i jak, zapomniałem napisać, jest strona Novateca i tam są modele, opisane takze.

Są dostępne modele ( na magzaynie ) A 141 SB na 36 otw czarne i srebrne , waga ok 118 g przody.

Sa także A171SB na 36 ( w tej chwili brak na magazynie, dostawa chyba w w styczniu albo jakos tak )

Z tyłów mogły by być chyba F192GCC ( bebenek stalowy ) jako piasty w sensownej wadze, ale własnie ich nie sprowadzają ,co można zasugerować.

Za to F172SB ( bebenek alu ) są aktualnie na magazynie na 36 otw, czarne i srebrne

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 październik 2010 - 20:00

Podałem ogólnie 36, bo generalnie był problem z jakimikolwiek sensownymi:) te F192GCC wydają się ciekawe, ale jaka jest ich waga, raz trafiam na 280gr, a raz na 395gr.


#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 październik 2010 - 20:30

F192GCC - 395g - mam przed sobą katalog NOVATEC-a na 2011 rok i go studiuję (byłem na targach). Ciężka, bo ma stalowy bębenek.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 20:42

to że czegoś na magazynie nie ma no to .............. piiiiiiiiiiiii

Moze w kwestii wyjaśnienia, oznaczenie piasty składa sie z numeru i potem:
GCC oznacza łozyska kulkowe, normalne jak w Shimano
SB - oznacza łozyska maszynowe
I tak model F 192SB to model na łożyskach maszynowych, aczkolwiek posiada ich ten model tylko 2 sztuki, na krańcach piasty ( w bebenku są dodatkowo 2 łożyska na kuleczkach - te malutkie ) , a model F 192GCC jest na kulkach w całosci.

Zeby było ciekawie to F192 SB nie występuje w wersji na 36 otworów, a F192GCC tak.

Co widać na schematach piast.
No i ten na maszynach jest lżejszy- 377g.

Odpowiednikiem wagowym ) tej piasty z bebenkiem pod Campe ( stalowy bębenek ) jest piasta F472SBT ale nie jest robiona pod 36.

A jeszcze dla przypomienia, bębeneki stalowe przyjmnują każdy typ kasety - z pająkiem alu i bez - normalne, ale za to piasty z bębenkiem alu przyjmują wyłącznie kasety z pająkiem alu i to najlepiej aby na pajaku było minimum 5 zębatek.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 17 październik 2010 - 21:54

A jeszcze dla przypomienia, bębeneki stalowe przyjmnują każdy typ kasety - z pająkiem alu i bez - normalne, ale za to piasty z bębenkiem alu przyjmują wyłącznie kasety z pająkiem alu i to najlepiej aby na pajaku było minimum 5 zębatek.



Przypadkiem to nie jest tak że koronki wgryzają się w bęben jedynie wtedy gdy są skręcone niewystarczająco silnie? Z tego co mi wiadomo to aluminiowe bębny pod Campę spokojnie latają z silnie zakręconymi kasetami o pojedyńczych zębatkach. Jednak warto dodać że Campa ma zębatki które opierają się na bebenku większą powierzchnią a co za tym idzie oddziałują punktowo na bębenek z mniejszym naciskiem niż jest to w systemie Shimano.

#8 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 28 październik 2010 - 10:59

prosze podawać konkretne modele co i jak, zapomniałem napisać, jest strona Novateca i tam są modele, opisane takze.

Są dostępne modele ( na magzaynie ) A 141 SB na 36 otw czarne i srebrne , waga ok 118 g przody.

Sa także A171SB na 36 ( w tej chwili brak na magazynie, dostawa chyba w w styczniu albo jakos tak )

Z tyłów mogły by być chyba F192GCC ( bebenek stalowy ) jako piasty w sensownej wadze, ale własnie ich nie sprowadzają ,co można zasugerować.

Za to F172SB ( bebenek alu ) są aktualnie na magazynie na 36 otw, czarne i srebrne


zaraz dostrzegam pewną nieścisłość - F172SB nie robią na 36 otworów - przynajmniej wg. strony novateca.

Najlżejsze jakie znalazłem ( o tył mi chodzi) to F192 GCC oraz F422 GCC - i ja bym na jedną z nich był chętny. Pytanie za ile taka przyjemność. Oczywiście potrzebuje do lekkiej szytkowej obręczy :D

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#9 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 październik 2010 - 11:05

Jesli chcesz wiedzieć to na pw pytaj, bo tuataj o co innego pytam.
;-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#10 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 28 październik 2010 - 11:23

jak to o co innego :P
Ich nie można (chyba) dostać w wersji 36 w polskich sklepach. Więc robie zamówienie na jedną sztukę :D

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl




Dodaj odpowiedź