Skocz do zawartości


[czapka] Czapka pod kask


90 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2010 - 21:25

Witam.
Zbliża sie zima i wypadało by kupić coś na głowę pod kask i jakieś skarpetki. Tego drugiego jest dość duży wybór i mam test w MR ,ale co do tego pierwszego to nic nie wiem.
Bardzo podobają mi sie czapki z daszkiem pod kask (takie jak przełajowcy mają). Czy takie czapeczki są wygodne i faktycznie chronią przed zimnem? W tamtym roku jezdziłem w takiej zwykłej zimówce ale strasznie głowa mi się pociła i po 30minutach było nie ciekawie. Znalazłem jedną na allegro.
http://allegro.pl/cz...1277238042.html


Proszę bardzo o pomoc ewentualnie o rady.

#2 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 17 październik 2010 - 21:34

Ja kupiłem w tym roku czapkę Accenta taką za 40 zł. Jest super świetna. Przy 5 stopniach głowa się jeszcze poci. Nie daje szans wiatrowi. :roll:
Polecam.


Taka o :

http://www.velo.com....m=1&pk=%&id=155

#3 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2010 - 21:36

A ona z takim daszkiem jest ?:) Czy szwy nie uwierają na głowe ? :lol:

#4 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 17 październik 2010 - 21:40

Bez daszku, jak w linku powyżej. Mogła by być jeszcze bardziej obcisla na uszach. Ale ogólnie jest dobra. Nie uwiera, pod kask ładnie wchodzi. :lol:

#5 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2010 - 21:42

A może ktoś miał z daszkiem i podzieli sie wrażeniami ?:)

#6 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 17 październik 2010 - 21:54

A może ktoś miał z daszkiem i podzieli sie wrażeniami ?:)

Z daszkiem czyli tzw " belgijka " ? Ja mam taką http://allegro.pl/cz...1271585999.html i uzywam jej nieczęsto bo jest cała z windstoppera czyli spocony łeb to norma niezaleznie od temperatury. Górna część czapeczki powinna być z czegoś takiego jak lycra lub vuelta a membrana na czoło i uszy czyli coś takiego http://allegro.pl/no...1276675829.html lub kup Buffa, też działa 8-)

#7 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2010 - 22:20

no fajna ale 100 to troche duzo. Jak myslicie ta co ja podalem na samym poczatku byla by ok??

#8 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 17 październik 2010 - 22:29

Ja mam taką termo jest bardzo fajna i nie gotuje mi się głowa w niej
http://allegro.pl/cz...1249889559.html
Karuzelek Ale tą z pierwszego linku kupię na temperaturę poniżej -5

A na pewno nie zapłacę za czapkę 100 zł bo nie jest tego warta żadna czapka

#9 Kromkovitz

Kromkovitz
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądSulejówek

Napisano 18 październik 2010 - 06:32

Ja kupiłem najpierw czapkę MET'a. Coś chyba za około 40 PLN. Teraz ją sprzedaję ponieważ kiepsko leżała na głowie, uszy nie zakrywała dokładnie i marzły: http://allegro.pl/cz...1278638537.html

Teraz kupiłem Craft'a taką: http://allegro.pl/cz...1275789500.html i jestem bardzo zadowolony. Jest praktycznie nie odczuwalna (zakładasz i zapominasz o niej). Głowa się nie poci, a jest przyjemnie ciepło.

#10 petruss1990

petruss1990
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądHrubieszów/Lublin

Napisano 19 październik 2010 - 19:02

Jeżeli ktoś woli coś cieplejszego to można kupić polar w lumpexie odciąć rękaw lub oba i dokładnie zszyć. Głowa nie zmarznie i zawsze to taniej.

#11 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 październik 2010 - 08:21

Teraz kupiłem Craft'a taką: http://allegro.pl/cz...1275789500.html i jestem bardzo zadowolony. Jest praktycznie nie odczuwalna (zakładasz i zapominasz o niej). Głowa się nie poci, a jest przyjemnie ciepło.

A jak leży na czole i uszach? Bo to akurat dla mnie również ważnie - z tego co widzę po kroju, to nie jest "profilowana" i nie wiem czy jeśli zaciągnę dobrze na uszy, to nie będzie zachodzić na oczy (lub odwrotnie - dobrze na czole, ale za mało na uszach...) - chociaż widzę, że u Ciebie priorytetem też jest dobra izolacja uszu ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#12 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 październik 2010 - 08:54

hahaha głowa sie nie poci, nie znam takiej czapki, albo po prostu stoisz w miejscu.
Zrób sobie szybką jazde pare kilometrów, potem troche lekko i pod czapką już ciepło i wilgotno

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#13 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2010 - 10:06

Czapka, a własciwie ,,czepek'' Accenta - wszystko byłoby ok, gdyby nie zjeżdżał z uszu, co chwila trza go poprawiac. Poza tym dobrze trzyma ciepło, głowa nadmiernie się nie poci.

#14 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 20 październik 2010 - 10:48

kugel, na zjeżdżający z uszu czepek jest metoda - opaska. Sam stosuję taki patent, bo nie lubię jak mi wiater pizga po uszach. A więc najpierw na baniak idzie czepek, a następnie na uszy naciągam opaskę. Zatoki zabezpieczone i uszy pokryte w całości.
A jak ktoś woli prostsze rozwiązanie, to można zaopatrzyć się w kominiarkę z otworem na całą twarz i wtedy czoło oraz uszy są zakryte, a dodatkowo chroni się gardło/szyję. Proste ;)

#15 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2010 - 11:59

Dzieki Travis - mam taka opaskę z nadrukiem Ritcheya - była kiedyś chyba jako dodatek do jakiegoś wydawnictwa rowerowego. W sumie nigdy o tym nie myślałem, spróbuje zastosowac.

#16 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2010 - 12:04

Na pogodę w okolicy 10C wystarcza opaska z membrany z decathlonu za ok 30 zeta a jak za mocno pizga pod kaskiem to na górę jeszcze zwykła czapeczka kolarska z bawełny. NA temp w okolicy zera ta sama opaska plus kominiarka.

#17 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 październik 2010 - 12:31

Panowie jest jeszcze prostsza metoda jeżeli przeszkadza Wam wiatr wiejący do uszu:

trzeba zrobić kulki z waty o średnicy około 1,5 cm i zapodać do ucha

nie wpychać na siłę i głęboko :!: tylko lekko potem czapka i już, niech się zsuwa w czasie jazdy ;-)

słychać co dzieje się do okoła i to bardzo dobrze bo działa ona jak filtr

Jeszcze do niedawna tak jeździłem a pod kaskiem letnia czapeczka.
Dodam że jest to stary kolarski sposób :-P

#18 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2010 - 14:35

Ja ostatnio bylem w czapce accenta tej za 40 zł i przewiało mi głowe. Będę chyba musiał pod jeszcze zakładać chustę kolarską.

A pomysł z wtyczkami+czapka chyba średnio udany bo ja już w czapce gorzej słyszę podczas jazdy :)

#19 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 20 październik 2010 - 16:38

Byłem w niedzielę w Łodzi i tak wpadłem sobie do Decathlona. Kupiłem polarową czapkę za 15zł. Bardzo ciepła. Nie testowałem na rowerze jej, ale myślę że na jakieś cieplejsze jesienne dni będzie w sam raz. Po za tą mam jakąś tam bez windstopera i Nalini Fagiolino. Tej ostatniej również jeszcze nie testowałem. Wszystkie 3 dobrze leżą pod kaskiem (przymierzałem w domu).

#20 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 20 październik 2010 - 19:16

kugel, na zjeżdżający z uszu czepek jest metoda - opaska. Sam stosuję taki patent, bo nie lubię jak mi wiater pizga po uszach. A więc najpierw na baniak idzie czepek, a następnie na uszy naciągam opaskę. Zatoki zabezpieczone i uszy pokryte w całości.
A jak ktoś woli prostsze rozwiązanie, to można zaopatrzyć się w kominiarkę z otworem na całą twarz i wtedy czoło oraz uszy są zakryte, a dodatkowo chroni się gardło/szyję. Proste ;)

Ja, gdy jest naprawdę zimno i wietrznie na czepek naciągam Buffa, to połączenie działa znakomicie. Mróz i wiatr to już koniecznie solidna kominiarka.



Dodaj odpowiedź