Skocz do zawartości


[czapka] Czapka pod kask


90 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kromkovitz

Kromkovitz
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądSulejówek

Napisano 21 październik 2010 - 06:31

Teraz kupiłem Craft'a taką: http://allegro.pl/cz...1275789500.html i jestem bardzo zadowolony. Jest praktycznie nie odczuwalna (zakładasz i zapominasz o niej). Głowa się nie poci, a jest przyjemnie ciepło.

A jak leży na czole i uszach? Bo to akurat dla mnie również ważnie - z tego co widzę po kroju, to nie jest "profilowana" i nie wiem czy jeśli zaciągnę dobrze na uszy, to nie będzie zachodzić na oczy (lub odwrotnie - dobrze na czole, ale za mało na uszach...) - chociaż widzę, że u Ciebie priorytetem też jest dobra izolacja uszu ;-)


Czapka wydaje się na tyle "głęboka" a zarazem elastyczna, że w moim przypadku bardzo ładnie zakrywa uszy i nie ucieka, a przy zakładaniu kasku mogę sobie też ustawić ile ma zachodzić na czoło. Jest bardzo cienka i w dotyku miła.

#22 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 21 październik 2010 - 15:39

Panowie jest jeszcze prostsza metoda jeżeli przeszkadza Wam wiatr wiejący do uszu: trzeba zrobić kulki z waty o średnicy około 1,5 cm i zapodać do ucha

Br dobra metoda, moim zdaniem zmienia sie komfort jazdy na duzy plus, szum w czasie jazdy czasami jest dość uciążliwy przy takich koreczkach jedzie sie szybko a słuchowo wydaje sie jakby sie jechało spacerkiem polecam.
Również szukam jakiejś dobre czapki na zimne dni a nawet lekkie mrozy no i jeszcze nie wiem na co sie zdecydować. Sprawa o tyle trudniejsza z doświadczenia wiem że dłuższa jazda w takich temp może być tylko szkodliwa gdyż spocona głowa i pęd zimnego powietrza pogarsza tylko sprawe bo jest coraz zimniej. Chyba trudno bedzie znalezc cos trafionego. Może ma ktoś cos dobrego juz przetestowane w takich temp na dluzszej jezdzie i moze polecic.

#23 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 21 październik 2010 - 19:07

http://allegro.pl/cz...1273542800.html

Polecam.
W temperaturach takich jak ostatnio sprawdza się idealnie. Trzyma ciepło, chroni od wiatru, głowa nie grzeje się jakoś bardzo.

Za tą cenę naprawdę warto.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#24 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 21 październik 2010 - 21:10

Ja cisnę w zwykłej wełnianej czarnej czapce , i jest mi bardzo ciepło i wygodnie :) A jak na większy mróz czyli mniej niż -10*C założę kominiarkę , to nawet przy -30*C w zimę było mi ciepło. A na szum w uszach wkładam słuchawki kanałowe . Muzyka gra cicho , jest fajnie , a samochody i tak słyszę :)

#25 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2010 - 19:57

Szukam od paru dni tej z daszkiem na temp -5 do 5 ale nie moge nic znalezc. Same Windstopery a w tym chyba sie zapoce i przeziembienie gotowe.
Jakby ktoś widzial gdzies jakas to prosze o link :)

#26 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 02 grudzień 2011 - 15:05

Witam, czy posiada ktoś może taką czapeczke, jak sie ona sprawdza? zapewne jest na plusowe temperatury i osłona przed wiatrem.
CRAFT ZERO WINDSTOPPER
Dołączona grafika

#27 maku

maku
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 19:48

Jakiś czas temu rozważałem zakup tej czapki ale ostatecznie zrezygnowałem. Ma membranę wysoko na ciemię, gdzie nie jest ona aż tak potrzebna, a zarazem membrana nie zachodzi na uszy. To jest raczej czapka do biegania, niż na rower.

Zerknij na czapkę Shimano Windstopper. Jest tańsza i zrobiona na rower - membrana przez czoło aż za uszy. Mam czapkę innego producenta ale o bardzo podobnej konstrukcji. Nie ma jedynie otworków na uszach i w efekcie membrana tłumi dźwięk. Spokojnie daje radę na obecnych przymrozkach.

#28 robsohn

robsohn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 02 grudzień 2011 - 21:21

Ja wczoraj zamówiłem http://www.chainreac...x?ModelID=18464
Znalazłem sporo pozytywnych opinii w necie. Napiszę jak się sprawdza po pierwszej jeździe.

#29 szaman696

szaman696
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2011 - 21:34

Uzywam Biemme z windstoperem. Pod kask super.

#30 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 03 grudzień 2011 - 22:39

Ja podobnie, polecam Biemme Windstopper. Używam nawet do biegania/ na narty/ łyżwy. Jedynie można narzekać na to, że jest trochę gruba i trzeba mieć spory kask.

#31 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudzień 2011 - 09:14

To ja się dołączam i od siebie również polecam wspomnianą czapeczkę Biemme (Windtex + SuperRoubaix). Pisałem o niej kiedyś w temacie o ciuchach na zimę. Coś w tym stylu, chociaż ja mam chyba jakiś nieco starszy model (z 2009...?), ale jest świetna nawet przy ujemnych temperaturach. Ciepło, a głowa się nadmiernie nie grzeje. Co prawda w czasie jazdy trochę świszczy w uszach, ale można ew. zastosować sposób z watą, który proponował GreQ ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#32 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:36

Ja wczoraj zamówiłem http://www.chainreac...x?ModelID=18464
Znalazłem sporo pozytywnych opinii w necie. Napiszę jak się sprawdza po pierwszej jeździe.

Powiem ci szczerze że mam podobny model tzn
http://www.chainreac...x?ModelID=18463
I stwierdzam że jest bardzo wygodna i głowa się w niej nie poci.
Niestety nie nadaje się ona na temperatury poniżej 4 stopni a już na pewno nie jak wieje bo ona wcale nie izoluje od wiatru bo nie ma windstopperu. Co więcej jest tak przewiewna że można ją śmiało założyć przy 15 stopniach.
Podsumowując jest to wygodna czapka na wiosnę i ciepłą jesień. Jeżeli jednak chcesz w tym jeździć teraz to sobie daruj, szkoda zdrowia bo głowę przewieje na bank.
Na duży wiatr i temperatury koło zera polecam coś takiego:
http://allegro.pl/cz...2008563976.html
Do około -2 daje radę ale poniżej nie testowałem bo na razie jesień w Polsce.

#33 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:18

jedna jedyna czapka na zime to malo , pixxxzdzi niemilosiernie zwlaszcza po uszach i ogolnie w twarz cala , probowalem juz prawie wzsytkiego , jednak doszedlem do wniosku ze najlepiej wlozyc dwie cienkie a cieple lub nawet trzy , wtedy jest dopiero cieplo .(zasada na "cebulke", sprawdza sie rowniez i tutaj )

PS; Mialem czapke z membrana i bylo w niej jeszcze bardziej zimno niz w zwyklej , takze z tymi windstoperami , membranami nie zawsze jest tak kolorowo :] nie przepuszczaja one powietrza ale namarzaja i przenosza po jakims czasie to zimno na glowe .(chyba ze mialem jaks felerna , to mnie oswieccie )

#34 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2011 - 20:23

Na temperatury rzędu -10 się nie wypowiem gdyż jak do tej pory jeździłem do około -7 bo niżej to już marzły mi dłonie ale to już inna bajka.
Jednak do wspomnianych -7 spokojnie starczała mi czapka biemme windstopper (dokładnie to taki czepek). I to nie jakieś przejażdżki tylko jazda nawet powyżej 40km/h czy pod silny wiatr i było ok. Zdarzyło mi się nawet kilka razy biegać na nartach przy około -17 w taj czapce i również ciepło. Niestety pewnego razu wziąłem ją w kieszonkę i zgubiłem na treningu, a szkoda bo dałem ponad 100zł. Myślę że do około 50zł spokojnie taką czapkę można nabyć np:
http://www.ebay.co.u...#ht_1208wt_1037
Co do twarzy to polecam tłuste kremy na zimę (nie mylić z nawilżającym bo twarz popęka).
Jeśli to nie wystarczy to są fajne półkominiarki na twarz za grosze:
http://allegro.pl/po...2008564165.html

#35 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 27 grudzień 2011 - 21:03

bez sensu jest pol kominiarka i czepek na gore , bo wystarczy zalozyc normalna kominiarke , kremy rowniez nie wiele pomagaja (tyle ze sie policzki nie posiekna ) a w dalszym ciagu bedzie zimno, juz przy minus 3-5 stopniach zdrowo daje po facjacie , dodatkowo jeszcze jak jest wiatr to calkiem , do tego doliczyc predkosc z jaka sie jedzie , to temperatura leci niemilosiernie ze ciezko wytrzymac , chyba ze sa ludzie ktorzy maja naprawde gruba skore na twarzy , zeby smiesznie nie zabrzmialo .. ;) " grubosc skory jak na piecie" to sie zgodze , moga nie odczuwac zimna . Jazda w samym czepku juz przy minus 3 to porazka , od tej temperatury to juz zakladam dwie cienkie kominiarki , i pod nie czepek , wtedy mam cieplo .
Jedna naciagam po szyje , nie zaslania mi ona twarzy , na nia nakladam druga ktora przyslaniam twarz az po nos , w niej tez mam male otworki aby bylo lepiej oddychac .
W ten sposob mam cieplo pod czas jazdy , kominiarki mam z dobrze oddychajacego materialu , nie poce sie w nich .

#36 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2011 - 21:27

bez sensu jest pol kominiarka i czepek na gore , bo wystarczy zalozyc normalna kominiarke


No ale nie wiem gdzie znajdziesz kominiarkę z windstoperem a w zwykłej to raczej przewianie murowane. Jeśli ci nie za grubo pod kaskiem to najlepiej na kominiarkę jeszcze czepek.

juz przy minus 3-5 stopniach zdrowo daje po facjacie , dodatkowo jeszcze jak jest wiatr to calkiem , do tego doliczyc predkosc to z jaka sie jedzie , to temperatura leci niemilosiernie ze ciezko wytrzymac


Powiem ci szczerze że skórę to ja raczej mam normalną i na -5 ta sam krem mi na lajcie wystarcza. Kiedyś kombinowałem z kominiarką ale zrezygnowałem bo ciężko się w niej oddychało mimo otworu na usta. Nie przesadzając to oczywiście nie jest mi jakoś gorąco na twarzy przy -5 ale no cóż kolarstwo to ciężki kawałem chleba więc do takich mankamentów czas przywyknąć. A może to Ty masz jakąś bardzo wrażliwą skórkę :-/ :-/

Jazda w samym czepku juz przy minus 3 to porazka , od tej temperatury to juz zakladam dwie cienkie kominiarki , i pod nie czepek , wtedy mam cieplo .


Jak ci ciepło to sobie tam zakładaj i 8 czapek hehe :-D . Mówię z własnego doświadczenia że czepek biemme zakładam i nie do -3 a do -8 daje radę. A jeżeli Tobie jest zimno to rzeczywiści Porażka :roll:

Jedna naciagam po szyje , nie zaslania mi ona twarzy , na nia nakladam druga ktora przyslaniam twarz az po nos , w niej tez mam male otworki aby bylo lepiej oddychac .


No muszę przyznać że T to masz cierpliwiść to tych gadżetów na głowie. Bo ja jak zakładam czepek kask i okulary to już mi ciasno na łbie z jak pomyślę o Tobie z tymi pięcioma czapkami na głowie to już mi się kask zsuwa. A co do kominiarek to zrezygnowałem właśnie z powodu niewystarczających rozmiarów tych otworków. Bo podczas intensywnego treningu to ja potrzebuję duuużo tlenu a nie tylko troszeczkę.

PS
Teraz pewnie też jakąś grubą czapę zarzucasz jak jest +8, no nie?
Zapewne odpowiesz że ze 2 czapki. Dla porównania jak jest +8 to mi wystarcza letnia czapka z daszkiem.

#37 kowalzkap

kowalzkap
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWudzyn k. Koronowa

Napisano 27 grudzień 2011 - 21:40

Ja używam takiej czapeczki i nie narzekam! :) Mi jak jest ciepło to nie przeszkadza :P Gorzej jakby było za zimno :)

http://allegro.pl/cz...2008730557.html

#38 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 27 grudzień 2011 - 22:00

pomine tego posta bo jest bardzo nieelegancki jak i jego wlasciciel ktory przy okazji za chwile wladuje na ignorze .

Co do czapek na zime .... to nic bardziej mylnego ze musi byc kominiarka z windstoperem , pisalem o 2 kominiarkach (sa wiadomo rozne z roznych materialow, nie koniecznie grubych bo wiadomo ze pod kask ciezko bylo by je zalozyc , jest to logiczne ) ktore utrzymuja wiecej ciepla niz nie jedna inna ...
a z tego co tam niektorzy pisali , to mozna tylko wywnioskowac ze jezdza w temperaturach nie nizszych niz minus 3 stopnie i trzesa sie z zimna o ile w ogole jezdza jak jest zimno a nie kreca na trenazerze :]

Ps; Wyslany dzisiaj 22:01 (27.12.11) Użytkownik został dodany do twojej listy ignorowanych. Kliknij Tutaj żeby zobaczyć jego post.
Kliknij Tutaj żeby przejść do swojej listy ignorowanych


#39 maku

maku
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 01:50

W tym sezonie kilka razy robiłem trasy w okolicach -kilka stopni w cienkiej czapce z windstopperem. Membrana jest w niej od czoła za uszy. Pod kaskiem microfleece'a. Początkowo jest wrażenie chłodu ale po kilku(nastu) minutach materiał kumuluje ciepło i jest całkiem przyjemnie. Moim zdaniem w kategorii grubość:izolacja materiał wiatroszczelny wypada dobrze.

PS; Mialem czapke z membrana i bylo w niej jeszcze bardziej zimno niz w zwyklej , takze z tymi windstoperami , membranami nie zawsze jest tak kolorowo :] nie przepuszczaja one powietrza ale namarzaja i przenosza po jakims czasie to zimno na glowe.


Ja bardziej obawiam się przewiania uszu niż zimna. Parę razy zdarzyło mi się "wygwizdać" uszy, co kończyło się bardzo nieprzyjemnym bólem w okolicach ucha wewnętrznego. A od chłodu to się nabawiłem co najwyżej lekkiego kataru. Inna sprawa, że raczej nie miałem problemów z rozgrzaniem czapki na głowie (choć nie robiłem tras w temperaturach poniżej -5st).

PS. Kominiarki z windstopperem robi na pewno Berghaus i GBW

#40 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 28 grudzień 2011 - 08:11

Dobra czapka to taka , ktora utrzymuje cieplo a jednoczesnie odprowadza wilgoc, wiadomo ze wilgoc przyciaga z czasem zimno , dlatego czapki z membrany czy tez windstoperem powinny zawierac tylko w przedniej czesci ten material co w przypadku kominiarki niestety nie spelni swojego zadania poniewaz nie bedziemy mieli jak oddychac , takze tego typu kominiarki odpadaja , czepek moze zawierac w przedniej czesci windstoper chroniac tym samym zatoki .... i tak przykladowo podkoszulka z windstoperem Castelli zawiera tylko w przedniej czesci ten material co jest calkiem sluszne i swietnie spelnia swoje zadanie , tylna czesc (plecy) jest wykonana z innego juz materialu , dobrze oddychalnego , ktory swietnie odprowadza wilgoc.

Podobnie jest z czepkami wykonanymi calkowicie z membrany , zatrzymuja one skutecznie wiatr ale nie oddaja zupelnie wilgoci w rezultacie po jakims czasie jest w nich zimno , z tad po latach jazdy zima w niskich , czasem bardzo niskich temperaturach doszedlem do wniosku ze najlepsze sa czapki ktore potrafia utrzymac cieplo ale jednoczesnie oddaja wilgoc ,kombinowalem na rozne sposoby , w rezultacie doszedlem do takiej kombinacji ; (temperatury w zakresie od 0°C lub troche w zwyz , do minus 20 C° )

... 0°C do - 3°C sam czepek (jesli jest wiatr, to zawiewa po uszach)

od minus 5 °C zakladam czepek z kominiarka Nalini (niebieska) z otworkami w przedniej czesci , ktorych wielkosc mozna regulowac po przez rozciagniecie materialu (wieksze /mniejsze) czy tez zsunac z nosa w razie potrzeby lub calkiem z ust krecac pod gore jesli komus braknie powietrza ;) po czym naciagnac powtornie ...
Wiadomo warunki jazdy zmieniaja sie , trzeba byc "elastycznym" i potrafic sie dopasowac a nie rezygnowac przez to calkiem z kominiarki bo powietrza brakowalo ...i przez wlasna glupote marznac w cienkim czepku z tego powodu i jeszcze upierac sie ze jest cieplo :0

od minus 10 stopni do minus 20°C zakladam czepek , kominiarke Nalini ktora naciagam az po szyje (nie zakrywam ust ani nosa , na nia nakladam jeszcze jedna kominiarke z dobrze oddychalnego materialu firmy Sugoi .
W ten sposob jezdze w najgorsze mrozy .
Powyzej minus 20 stopni odpuszczam sobie ... naszczescie takie zimy nie trafiaja sie juz czesto ...a moze i bardzo zle , bo to swaidczy o ocieplaniu sie klimatu :/

edit ;

Wbrew pozorom , nic nie jest grubo , obwod glowy powiekszyls ie zaledwie o 1 cm (wystarczy poluzowac z tylu kask), glowa jest zabezpieczona przed zimnem , czapki wykonane sa z miekkich , cieplych materialow , nie krepuja ruchow , utrzymuja cieplo , odprowadzaja wilgoc ..itd ... w ten sposob jezdze w bardzo niskich temperaturach i nie marzne , a jak ktos probuje kozaczyc to sie przekona z czasem kto mial racje ;)

Dołączona grafika

Ps; To nara , bo wlasnie odpalam , ocyzwiscie zrzuce co nieco z glwoy , bo mam zerowa temperature .



Dodaj odpowiedź