Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witaminy i minerały dla sportowców


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 29 październik 2010 - 08:46

Bierzecie regularnie jakieś witaminy i minerały dla sportowców ? Coś możecie polecić ? i coś jeszcze z magnezem + wit. B6 ?

#2 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 29 październik 2010 - 12:05

Ja biorę minerały Chela-min firmy Olimp, witaminy Hi-tec Vitamin A-Z i kwasy omega Omega 3-6-9 firmy Trec.

#3 Adam_S

Adam_S
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądNieporęt

Napisano 29 październik 2010 - 12:13

Bierzecie regularnie jakieś witaminy i minerały dla sportowców ? Coś możecie polecić ? i coś jeszcze z magnezem + wit. B6 ?

Witaj,
Ja biorę witaminy, które znajdują się w tym co zjadam - nic więcej. Plus to co w zagęszczonym Nutrendzie wlewanym do bidonu.

#4 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 29 październik 2010 - 12:58

Olimp Vita-Min Multiple Sport. Bardzo dobre i stosunkowo nie drogie witaminy i minerały. Mogę polecić z czystym sumieniem. Minus: sika się na seledynowo :mrgreen:

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#5 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 29 październik 2010 - 13:26

Mateunio Właśnie te witaminy i minerały co podałeś składają się m.in. z minerałów Chela-min (to te niebieskie tabletki :-P ).

#6 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 październik 2010 - 15:52

Universal Animal Pak po treningu

Przed snem ( 30 min ) apteczne ZMA, wychodzi najtaniej:
- 2 tabl - Filomag B6
- 1 tabl - Zincas Forte

#7 jakubruc

jakubruc
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • SkądSopot

Napisano 04 listopad 2010 - 16:50

Animal Pak- przed ciężkim treningiem lub zawodami!!!
Po treningu bierze się coś innego :)

#8 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopad 2010 - 17:34

Branie supli aminokwasów to nie dogmat. Ja stosuję go po treningu i mam swoje powody, uważam, że aminokwasy, antyoxydanty magnez i potas lepiej uzupełniać po treningu. Dodatkowo enzymy trawienne zawarte w apaku, działają na mnie tak, że jestem głodny po 30 minutach.

#9 jakubruc

jakubruc
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • SkądSopot

Napisano 04 listopad 2010 - 17:45

Oczywiście masz rację- każdy je co i kiedy chce i nic mi do tego...
Ja wolę łyknąć te 11 tabletek przed treningiem lub zawodami, zgodnie z zaleceniem producenta, z którym się zgadzam :))) (jednak nie za często, bo jest to dosyć drogie).

#10 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 04 listopad 2010 - 23:17

Jeśli już brać aminokwasy to tylko rozgałęzione BCAA. Inne można również ale te pierwsze są najbardziej skuteczne o ile stosuje się podwójne dawki. Wiadomo są drogie ale biorąc tak jak pisze na opakowaniu osiągniemy jedynie efekt placebo. Podane ilości na opakowaniu mają cel czysto marketingowy.
Zaraz pewnie odezwą się przeciwnicy "sztucznych specyfików" ale jestem ciekawy skąd czerpać potrzebne ilości białka i aminokwasów ...z kanapek ?
Aminokwasy, odżywki białkowe itp to tylko dodatek do diety ale aby szybko się regenerować trzeba niestety wspomagać się takimi wynalazkami.

#11 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 05 listopad 2010 - 08:24

Swego czasu przperowadziłem cykl na Body Octane MAN, clout MAN i porządnej BCAA.

Efekty wzrost wytryzmałości silowej szczególnie w zakresie 1-2 minutowej. Zdolność to wytryzmmywania wiekszego zakwaszenia. Zdolność do częstszego powtarzania ciezkich wysiłków interwałowych.

Tompoz

#12 Akademicki

Akademicki
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 listopad 2010 - 12:19

Swego czasu przperowadziłem cykl na Body Octane MAN, clout MAN i porządnej BCAA.

Efekty wzrost wytryzmałości silowej szczególnie w zakresie 1-2 minutowej. Zdolność to wytryzmmywania wiekszego zakwaszenia. Zdolność do częstszego powtarzania ciezkich wysiłków interwałowych.

Tompoz


Ile trwał ten cykl?

#13 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2010 - 21:20

30 dni

Ale mówię cudów sie nie spodziewaj wielkich ale czułem różnice

Tompoz

#14 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 13 listopad 2010 - 09:30

Co rozumiesz pod pojęciem dobre BCAA? Ja stosuje BCAA Xtra ActivLab i jestem z niego zadowolony. Stosowałeś coś tego rodzaju, czy jakiś droższy produkt?
I jakie efekty po Clout Man? Piszesz, że wzrosła wytrzymałość. A jak z pompą w trakcie treningu? Mięśnie bardzo puchły?

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#15 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2010 - 09:49

Co rozumiesz pod pojęciem dobre BCAA? Ja stosuje BCAA Xtra ActivLab i jestem z niego zadowolony. Stosowałeś coś tego rodzaju, czy jakiś droższy produkt?
I jakie efekty po Clout Man? Piszesz, że wzrosła wytrzymałość. A jak z pompą w trakcie treningu? Mięśnie bardzo puchły?


kilka uwag

1. Czytaj ze zrozumieniem pisalem że wzrosła wytryzmałośc siłowa i zdolnośc do powtarzalnych wysiłow beztlenowych a nie wytryzmałość.

2. Stasowałem BCAA Nutrabolis ale widze że znikło z rok temu.

3. Suplementy te są stworzone dla sportów silowcyh dlatego ich sosowanie trzeba dostosowac do potrzeb kolarskich ja robilem tak


na 15-20 minut przed treningiem wypijałem miesznka
pół dawki Body Octane
pól dawki Clouta
pół dawki BCAA ( stosowałem w proszku BCAA )

a reszte połówek spożywalem w bidonie w trkacie trenomngu szczególnie w jego pocżatkowej godiznie.

W ten sposób pompy nie było nie przeszkadzała w treningu a efekt był.
W Body Octane i cloucie ktore działają se soba synergicznie jest kilka subsatancji poprowiających cykl Krebsa oraz kilka substancji mówiąc po chłopskiemu odkwaszających w ten sposób rosnie wytryzmaloś csilowa taka 1-3 minutowa ktor ajest praca beztlenową i rosnie zdolnośc do powtarzalnych wysiłków beztlenowych gdyz te substancji pomagają organizmowi neutralizowac kwas mlekowy.

Cudów nie ma ale czułem pozytywny efekt jak ktoś ma kaskę to polecam te 3 substancje.

Tompoz



Dodaj odpowiedź