Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolnobieg 6rzędowy+ potrójna korba z przodu?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 11 listopad 2010 - 18:36

Witam
Mam starą kolarkę Peugeot ( z 30 lat).
Pękły mi niedawno obie korby. Mechanizm do wymiany. Mam z tyłu 6 rzędowy wolnobieg (24-13). Czy opłaca się mi kupić potrójną korbę ? Razem to daje mi 18 przełożeń. Czy warto inwestować w starą stalówkę? Koniecznie jest to korba, hamulce lub przynajmniej lepsze klocki.
pozdrawiam

#2 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 11 listopad 2010 - 22:29

Inwestować w starą stalówkę zawsze warto :) Na pewno nie warto kupować nowej korby za 400 zł bo za tyle to sobie "nową" starą stalówkę kupisz. Proponuję kupić używaną korbę z okresu, na pewno długo posłuży. I na litość boską kup 2 blaty. Po co Ci te 18 przełożeń?
Poszperaj na alledrogo, albo może znasz w okolicy jakieś targi gdzie można kupić części do starych rowerów.

#3 ziele477

ziele477
  • Użytkownik
  • 192 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 listopad 2010 - 22:32

jak masz nie daleko do Wrocka to mam na sprzedaż korbę Dura-ace 7400 blaty 53/39 stan ok jak by co daj znać na priv

#4 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 12 listopad 2010 - 00:02

Także i ja uważam, że aż 3 zębatki są niepotrzebne. Masz dobre zestopniowanie przełożeń - różnica ilości zębów z każdym kolejnym biegiem to 2, jedynie w jednym miejscu o 3, zapewne między największą a sąsiednią zębatką.
Jak dasz 3 patelnie, to wcale nie będzie lepiej, bo spora ilość przełożeń i tak się powtarza. Z najmniejszym blatem 38 do 40 wjedziesz bez problemu na kilkuprocentowy podjazd. Mi się udawało z 42:26 na 9,5% kilometrowym podjeździe.

#5 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 12 listopad 2010 - 02:58

Poza tym prawdopodobnie przednia przerzutka i manetka nie obsłużą 3 tarczy z przodu więc i te częsci musiałbyś wymienić.

#6 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2010 - 09:52

Poza tym prawdopodobnie przednia przerzutka i manetka nie obsłużą 3 tarczy z przodu więc i te częsci musiałbyś wymienić.

Tylna tez zapewne będzie miałe problem zeby uporać się z nadmiarem łancucha, który wystepuje przy 3 blatach wiec trzeba by załozyć coś z dłuższym wózkiem. Miałem sprzet z 3 blatami ale przy kasecie, która miała zestawienie od 11 do 19 trybów. Przy 13-26 przedni blat poniżej 39 nie przyda sie na szosie.



Dodaj odpowiedź