Skocz do zawartości


Zdjęcie

Malowanie ramy karbonowej


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 22 listopad 2010 - 12:14

Chciałbym Was zapytać, gdzie (wlkp. lub dolny śląsk) można profesjonalnie pomalować ramę. Wiem, że mogę się sam do tego zabrać ale z profesjonalizmem będzie to miało niewiele wspólnego :)

Karbon będzie czysty (nie malowany), góra 3 kolory, jakieś inkrustacje.

--
artitu

#2 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 12:22

http://www.luxtech.com.pl/

#3 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 22 listopad 2010 - 21:07

Dziękuję, ten adres znam. Mogłem go w pierwszym poście ująć, ale chciałbym mieć jeszcze większy wybór. Poza tym firma jest, można powiedzieć nad morzem, a mi zdecydowanie bliżej w góry.

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 22 listopad 2010 - 21:43

artitu, to nie jest takie straszne jak się może wydawać. Jeśli masz już gotowy projekt i zrobione szablony to już spora cześć roboty za Tobą. Jeśli masz dostęp do pistoletu i trochę wprawy to możesz pomalować sam. Jeśli nie to jakiś lakiernik na pewno Ci pomoże i na pewno będzie profesjonalnie.
Na początku musisz przygotować ramę. Usunąć starą powłokę. Jeśli rama jest tylko polakierowana (jak chińskie karbony) to nawet lepiej, bo nie musisz się martwić o odpowiedni dobór farby tak żeby nie gryzł się z żywicami i klejami. Po prostu przecierasz ramę papierem ściernym 800 potem np 1200 odtłuszczasz i możesz pryskać pierwszą warstwę koloru. Ilość warstw i czas takiego malowania zależności od tego jak skomplikowany chcesz wzór i jak trzeba maskować elementy. Na koniec lakier bezbarwny. Przy wyborze lakierów zwróć też uwagę, czy ma ona filtr UV, to chroni karbon przez starzeniem się.
Jakbyś miał jakieś pytania konkretne pisz na PW.

#5 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 22 listopad 2010 - 23:07

Dzieki thorian. Jak juz będzie rama to sie raz jeszcze zastanowie, tym czasem znalazłem fajny filmik pokazujący jak się to profi robi - polecam

http://www.ridley-bi...graphic-design#

Wciąż jednak czekam na firmy, którym będę mógł ze spokojem powierzyć swoja ramę.

#6 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 05 grudzień 2010 - 22:31

A czy w Warszawie ktoś się zajmuje malowaniem ram karbonowych ?

#7 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 grudzień 2010 - 22:37

Prawie każdy lakiernik Ci pomaluje ramę jak zapłacisz. Znajdź dobrego i po kłopocie.

#8 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 24 grudzień 2010 - 11:56

Jaki rodzaj lakieru stosuje się na karbon - chodzi o ten bezbarwny - nie wiem o co pytać, czego szukać, a mam kilka zaprawek do zrobienia.

Czy taki jaki daje się na metaliki do blach samochodowych ?

Nie chciałbym użyć czegoś, co się "pogryzie" z tym, na który będzie położony, albo się złuszczy.

#9 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 18 styczeń 2011 - 14:45

Pomalował już ktoś swoją karbonową ramę?
Ja byłem u dwóch lakierników.

1 powiedział, że nie opłaca mu się takich rzeczy malować bo za dużo z tym roboty i był zdziwiony czemu akurat UV jest potrzebny

2 może zrobić, ale musi zobaczyć jaka baza będzie dobra na karbon

W ogóle stwierdzam, że lakiernicy samochodowi podchodzą do malowania karbonu jak nie przymierzając pies do jeża :)

A jak Wam idzie (robo)?

#10 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 19 styczeń 2011 - 12:53

W ogóle stwierdzam, że lakiernicy samochodowi podchodzą do malowania karbonu jak nie przymierzając pies do jeża :)


W sumie się im nie dziwie. Powierzchnia mała, a dużo z tym roboty. I jeszcze nie do końca wiadomo jak malować. Tak więc wolą pomalować cały samochód w tym czasie (za większa kasę i bez problemów), niż się bawić z rowerem ;) No ale próbuj, jak odpowiednio zapłacisz to ktoś się w końcu podejmie (tylko czy tobie będzie się opłacać)? Można też spróbować u jakiś innych lakierników próbować, np. w jakiejś porządnej stolarni gdzie się meble lakieruje, tam pewno by bardziej przychylnie na to spojrzeli ;)

#11 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 styczeń 2011 - 13:39

Spróbuj znaleść gościa zajmującego się lakierowaniem artystycznym np. kaski dla motocyklistów , rożne bajery malowane aerografem na samochodach itp. Na bank pomaluje Ci taką ramę i nie będzie problemu. Dodatkowo to ludzie zajmujący sie malowaniem bardzo precyzyjnym i będzie to ładnie zrobione.
Bartosz co ty za herezje głosisz do jakiej stolarni człowieku. :shock:

#12 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 19 styczeń 2011 - 17:49

Bartosz co ty za herezje głosisz do jakiej stolarni człowieku. :shock:


Jak nie wiesz o co chodzi, to nie komentuj ;) Niektórzy to uważają że lakier to tylko lakiernik samochodowy potrafi nałożyć..
Do tego wystarczy pistolet, lakier, i trochę umiejętności, to nie jest żadna wiedza tajemna stary, ani feng-szui

Co do lakierowania artystycznego, to ok, tyle że weźmie on dwa, albo trzy razy tyle co zwykły lakiernik, więc nie wiem jaki ma być tego sens. W tym wypadku każdy lakiernik samochodowy ci to zrobi za podwójną kasę.

Ps. Patryk, jak bys nie wiedział w stolarstwie bardzo często się lakieruje elementy drewniane. Proponuje się douczyć zanim zaczniesz ukąśliwie komentować nie mając jakiejkolwiek wiedzy na ten temat.

#13 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 styczeń 2011 - 19:13

Jak chcesz mieć oszpeconą ramę to czemu nie. Zawsze możesz pomalować sobie samemu pędzlem. Rama wymaga idealnie przygotowanej powierzchni pod malowanie. Znam sie trochę na tym więc dlatego piszę.
No ale jeśli tak ważne są koszty to jest jeszcze druga opcja pomalować sprejem za 10. :lol:
Uważam ,że jeśli zaoszczędziło się trochę kasy na kupnie samej ramy to wydatek 300zł za pomalowanie to nie jest dużo. Dziwnie jest podejście niektórych ,że kupują karbon chcą mieć rower za pare tyś. a nie stać ich na lakier. :roll: Za przeproszeniem tarcie du... szkłem.

#14 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 19 styczeń 2011 - 19:19

Bartosz, ale tu pewnie chodzi o fakt, czym lakieruje się drewno, czym blachę, a czym plastik.

Wiadomo, że i stolarz umie lakierować i lakiernik, ba! nawet ja umiem. Ale nie każdy posiada odpowiedni towar który powinno sie na daną powierzchnię położyć. W stolarce raczej nie lakieruje się blach, no nie?

Chyba... że artitu, chce mieć ramę pomalowaną pokostem :mrgreen:

#15 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 19 styczeń 2011 - 20:25

Bartosz, ale tu pewnie chodzi o fakt, czym lakieruje się drewno, czym blachę, a czym plastik.


Tym samym ;)

Kwestia lakieru który wybierzesz i podkładu.

Co do wypowiedzi patryk_60, to chyba nie ma co komentować. Jasne, pomalować pędzlem a lakierem z pistoletu u stolarza to żadna różnica.

Wszystko to kwestia umiejętności posługiwania się pistoletem, a nie tylko osoba pracująca w serwisie samochodowym ją posiada. Na pewno tam będzie bezpieczniej, ale jak widać większość takich lakierników nawet nie chce się tego podjąć...

A najlepiej to znać kogoś kto się na tym zna i dysponuje sprzetem, kupić lakier, odpowuiednią flaszkę i po sprawie :lol: Są różne alternatywne możliwości.

#16 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:20

Chyba... że artitu, chce mieć ramę pomalowaną pokostem :mrgreen:

Przypominam, że jest to rama karbonowa, a nie drewniana :lol:

Poza tym za bardzo odeszliście od tematu - a ja mam następne pytanie, ale w 100% zgadzam się z przedmówcą, że nie po to sprowadzam ramę za naście stówek żeby malować ją "w lesie" żeby trzymać się już tej drewnianej wersji.

Kto sobie malował ramę i przygotowywał szablony do wycięcia na ploterze?
Możecie podpowiedzieć jak się do tego zabrać, pomijam znajomość programu, posiadanie plotera do cięcia folii. Może ktoś udostępnić swoje wzory?

#17 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 17 luty 2011 - 15:28

Rama przyszła, wystarczy pomalować.

Czy jest na sali lakiernik :) ?

#18 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 21 maj 2014 - 14:07

Odświeżam temat.

Czy ramy karbonowe można piaskować ???

Kolega robił nie tak dawno tak: piaskowanie (przy okazji usunięcie starego lakieru tak ?). Bezbarwny i akryl. Efekt ? Klasa !!! Z tym, że zaznaczam, że była to rama stalowa. Piaskowanie odbyło się u fachowca (koszt 30 zł). Resztę robił sam. W sumie nie wydał nawet stówki...

 

 



#19 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 21 maj 2014 - 14:54

Nie ma opcji. Tylko papier ścierny, ew chemia do ściągnięcia starej powłoki z karbonu. 



#20 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 21 maj 2014 - 16:17

@thorian juz doczytałem, że pod żadnym pozorem nie piaskuje się ram karbonowych, dzięki. O jakiej chemii mowa ? Jakieś konkrety ?

 





Dodaj odpowiedź