Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemia na talerzu


232 odpowiedzi w tym temacie

#141 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2011 - 21:40

Marco_

i przede wszysktim nie pozniej jesc jak do godziny 18 stej , na noc jak sie je , to sie wlasnie tyje , jak sie lyka szybko nie pogryzie dokladnie , tez sie tyje , jest troche tych tajnikow :mrgreen:


Oj, ostrożnie z wygłaszaniem takich teorii, bo młodzi czytają i ...,
to nie są "tajniki", tylko raczej mity - nie mające potwierdzenia we współczesnej dietetyce. Czas odświeżyć swoją wiedzę.

#142 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 01 marzec 2011 - 22:03

heh .. dla Ciebie moga to byc mity , dla mnie czysta prawda i taka jest prawda , a spierac sie nie mam zamiaru o cos co jest dla mnie oczywiste i sprawdzone od lat :-) ..ale miales oczywiscie prawo napisac co myslisz .

Ps; I nie bardzo interesuja mnie to co pisza w mediach , nie jem po 18 stej bo tyje i chyba wszystko w temacie , komu sluzy niech je , na zdrowko :-)

#143 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2011 - 22:16

Nie działają na Ciebie (i na nikogo) te zasady, o których napisałeś, tylko inne, które równolegle stosujesz, a skutki przypisujesz wspomnianym mitom.
Nie ma większego znaczenia kiedy jesz, ponieważ najbardziej liczy się co jesz i suma kalorii pochłanianych na dobę. Wyrządzasz sobie krzywdę jedząc ostatni raz przed 18.00h. Na kolację zjedz twarogu, a od tego nie utyjesz (jeśli dobowy bilans kaloryczny będzie na 0 lub na -).
Natomiast, jeśli nieco gorzej pogryziesz (rozdrobnisz) kęs jedzenia, to będzie się on najwyżej dłużej trawił, aby ostatecznie trafić do okrężnicy.

ps.
to, żeby nie jeść po 18tej też wyczytałeś kiedyś w mediach.

#144 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 01 marzec 2011 - 22:27

popatrz od 30 lat tak wlasnie jem i jakos nie czuje tej krzywdy :mrgreen: po 30 latach mial bym sie nagle przestawic bo ... ? Ty tak chcesz ? ..przestaw sie zatem i nie jedz po 18 stej , bo ja tak "chce " (?)

Ps; Nie jem po 18 stej bo nie lubie jak mi cos zalega w kichach przez noc , chyba ze ktos lubi to powinien jesc na noc jak najwiecej , zwalaszcza salaty , do rana bedzie kompost .
Zaleganie w kichach = toxyny a przez to sie tyje wlasnie .
Najlepiej wrzuc jakas swoja fote , to bede juz pewny wszystkeigo ;)

#145 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2011 - 22:43

1. skoro od 30-tu lat stosujesz te zasady, to nie możesz stwierdzić, czy zasady, o których pisałem, nie byłyby dla Ciebie bardziej korzystne.

2. nie zabrałbym głosu, gdybyś napisał tak :
"ja nie mogę jeść pozniej niż po 18 stej , na noc jak jem coś wysokokalorycznego , to wlasnie tyję , jak łykam szybko i nie pogryzę dokladnie , też tyję , mam troche swoich tajników."

ps.
to był mój ostatni wpis w "dyskusji" z Tobą, ponieważ Twoje wypowiedzi stały się nieprzyjemne i niemerytoryczne.

#146 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 01 marzec 2011 - 23:03

nareszcie cos zrozumiales a mogles odrazu nie karmic mnie tymi swoimi madrosciami ;)

#147 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 marzec 2011 - 23:04

Aaa... znaczy się dała Tobie

uot;]prozor , zona mi wcisnela na droge tego energizera

- znaczy się α-D-glukopiranozą, czyli tak na dobrą sprawę glukozę. Plus dodatkowo dodatek magnezu. Dziwne, że Tobie zaszkodziło. Nie powinno. Praktycznie jakbyś się najadł cukierków z glukozy. Nawet z taką ilością magnezu. Kiedyś robiliśmy testy co nam może dać jedzenie glukozy zamiast cukru (sacharozy). Bez skutku. Zrezygnowaliśmy i z glukozy i z cukru na rzecz węglowodanów złożonych.

Marco_ - z całym szacunkiem, za szybko się obrażasz. Spokojnie - nie jesz po 18 to OK, ja bym chyba się skręcił z głodu, przez lata przyzwyczaiłem organizm do większej ilości mniejszych posiłków w czasie prawie całej doby - za wyjątkiem spoczynku nocnego - ale przed spaniem muszę coś wrzucić na ruszt. Broń Boże coś ciężko strawnego, sałaty też nie ;-), zresztą kompostu przez noc bym nie zrobił. Mój prawie 3 miesięczny synek godzinę przed północą tankuje 120 ml mleka, ok. drugiej i piątej powtarza dawkę. Ciekawe, skąd wie, że tatuś wcina papu co 3 godziny?! A może coś w tym jest?

No ale chyba starczy offtopu, prawda?
Dobrej nocy Wam życzę - obojętnie, czy na głodnego, czy z wypełnionym żołądkiem.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#148 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 01 marzec 2011 - 23:08

no to moze odrazu bylo tak zaczac ze kazdy organizm jest inny ;)
a czemu mnie ten energizer zaszkodzil to nie mam pojecia , w zyciu tego nie jadlem .

#149 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 04 marzec 2011 - 08:59

przeczytajcie to do konca .

www.jonizator.pl/w_imieniu_narodow_swiata.pdf

#150 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 04 marzec 2011 - 11:17

To powinno być w humorze ?

#151 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 06 marzec 2011 - 10:29

... jak większość obrazoburczych prawd, ujawniania spisków żywieniowych i ukrytego planu wybicia społeczeństwa za pomocą czerwonego mięsa i batonów energetycznych...

#152 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 07 marzec 2011 - 21:49



#153 krzysio dm

krzysio dm
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skądlublin

Napisano 15 marzec 2011 - 21:38



#154 krzysio dm

krzysio dm
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skądlublin

Napisano 17 marzec 2011 - 21:22

http://www.eioba.pl/...zym-sie-trujemy

#155 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 19 marzec 2011 - 09:29

http://translate.goo...nkheite&act=url

http://www.milchlos.de/milos_0407.htm

#156 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 31 marzec 2011 - 18:24

http://otworz-oczy.o...awda-o-fluorze/

#157 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 19 kwiecień 2011 - 15:56



#158 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 maj 2011 - 16:38



#159 maciej1408

maciej1408
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądWlkp

Napisano 11 maj 2011 - 21:28

Może już było gdzieś to pisane, ale zapytam. Jakie są najlepsze batony, żele i energetyki na wyścig ? Z żeli zazwyczaj wybierałem carbosnacki, a batonów nigdy nie używałem , za to z energetyków brałem 2 razy gutar. Co byście najbardziej polecili. Z żeli energetycznych dobry będzie ten ? http://www.sklep.pap...p?id_product=30 Czy lepszy będzie gutar? Ogólnie ostatnio kolega chwalił firme sis. Czy jest ona na prawdę taka dobra ? :roll:

#160 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 31 maj 2011 - 13:11

nie dosc ze chemia na talerzu ; to jeszcze zaraza :-?



Dodaj odpowiedź