Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maraton Rajcza TOUR_ 06.08.2011


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
339 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 20 grudzień 2010 - 14:59

Jako, że udział samych uczestników/zawodników w komponowaniu RoadMaratonów jest i powinien być coraz większy poddaję do dyskusji trasę 2. edycji Rajcza TOUR.

Główne założenia:
- start pod górę (np. Nieledwia, Tarliczne)
- meta w amfiteatrze (wjazd od ronda)
- pętle 100 km dla K i 150 km dla M (około)
- jak najwięcej tras po ziemi żywieckiej, możliwe dalekie eksploracje
- nie pokrywanie się zbyt dużo z trasami Pętli Beskidzkiej (dla odmiany)

Najlepszy projekt nagrodzę zwolnieniem z opłaty startowej.
Pozdrawiam

#2 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 grudzień 2010 - 17:44

Kiedyś, dawno jak mi się nudziło to zrobiłem dwa projekty trasy M, zamieszczam je, może coś się uda wybrać:
http://www.bikemap.n...&zoom=12&type=2
http://www.bikemap.n...&zoom=11&type=2

#3 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 20 grudzień 2010 - 20:29

Piotr92, To pierwsze to zeszłoroczna, niedoszła propozycja :P
Drugie zaś od połowy niesamowicie łatwe i pod amfiteatr wpadnie spory peleton :D

Sam coś w święta wymyślę, mając pytanie do znających dobrze okolice Cadcy: Czy naprawdę nie ma możliwości ominięcia głównej drogi Mosty - Cadca

Z Rajczy akurat na wschód nie ma zbyt wielu ciekawych możliwości. Z górek to Przełęcz u Poloka, Koszarawa Cicha, Hucisko, Przełęcz Ślemieńska.W sumie nic ciekawego. Możnaby pojechać na Glinkę i Namestowo ale tam też łatwo. Jest w okolicy Magura Orawska ale tylko tam i nazot ;) W moje okolice mimo wielu trudnych podjazdów zdaje się, że za daleko

Dlatego forsuję penetrować na wschód przy okazji Tour de Żar, a Rajczę bym proponował w mniej więcej podobnym kształcie jak w tym roku

#4 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:44

Moja bardzo wstępna propozycja nieco prowokacyjna przyznam, jest poniżej
175 km
3500 m

Jakieś uwagi?

propozycja trasy

#5 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:12

Niezłe, ale z Jabłonki lepiej i spokojniej do Lipnicy Wielkiej potem na Bobrov i dalej Namestovo.

Wiesiek czy chcesz zgarnąć nagrodę? :mrgreen:

#6 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:16

pozwól że cię zacytuje "- nie pokrywanie się zbyt dużo z trasami Pętli Beskidzkiej (dla odmiany) "

ta trasa jest podobna do pętli sprzed chyba 2 lat. Co innego że to była najlepsza z dotychczas rozegranych trasa z koronnym podjazdem na krowiarki :) Ja jestem za!

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#7 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:20

Wiesiek
Nie napisałeś ile razy będziemy ta pętelkę pokonywać ;-)
Mnie sie wszystkie podobają :)
A druga sprawa to że szkoda ci tych 50 PLN i chcesz wygrać konkurs :-)

#8 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:50

Wiesiek napisał:

"Moja bardzo wstępna propozycja nieco prowokacyjna przyznam, jest poniżej
175 km
3500 m

Jakieś uwagi? "

Mnie już sprowokowałeś , jak świat się nie zawali to jadę.
Tak rzadko jeżdżę na Krowiarki, że choćby tylko dla tego pojadę.
Szkoda, ze nie ma tych brakujących 25 km.
AP.
ps niech te 50 zł posłuży ci na dobry cel

#9 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2010 - 13:42

Mnie Wiesiek nie sprowokował, bo u mnie wyszło około 2050 m przewyższeń. 8-)

Dołączona grafika

#10 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 22 grudzień 2010 - 20:14

Krowiarki lub Kocierz - jako cel główny dla Rajczy TOUR 2011.
Pętla Beskidzka już raczej w te rejony nie będzie się zapuszczać ze względów logistycznych.
Operować będzie bardziej w B.Śląskim + pogranicze czeskie: mamy do zdobycia jeszcze np. Łysa Horę ;)

Rajcza operuje na Słowację i wschód generalnie.

To tak dla porządku w projektowaniu tras.

Przyznam że te 230 km na Pętli 2 lata temu przez te Krowiarki to była fajna sprawa. Przejechałem ale ... autem z wiaderkiem farby do znakowania ;-)

Okolice Jeziora Oravskiego są fajne widokowo. Przy prawych skrętach da się przełknąć średnio przyjemne Namestovo.

Wjazd na metę można zorganizować na 2 sposoby:
- Zakamenne - Novot - Glinka -
lub
- Oravska Polhora - Korbielów - Przeł. u Poloka

Przed metą ZAWSZE można dołożyć Nieledwię na dokładkę ...

P.s. Jak zgarnę te 5 dych to wstyd panowie ... wstyd ;-)

P.s. 2. A w Tatry przez Chochołów nie da rady? Kiedyś pyknąłem traskę Istebna-Kościelisko-Istebna 235 km. Na góralu. Opcja na 2012?

#11 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 22 grudzień 2010 - 20:33

A tutaj druga propozycja: rozjazdówka przez Kiczorę-Laliki-Milówka
Wjazd do mety przez Nieledwię, jak 2010.

190 km, 3100 m

#12 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 22 grudzień 2010 - 22:54

Panie Wieśku Przysłop ciężarówki ostatnio strasznie zniszczyły i jest problem. Można ominąć przez Przełęcz Grzechyńską, Maków, wjechać do Suchej przy zamku (lewoskręt musiałby być kierowany przez kogoś) i na Błądzonkę, dorzucamy ca. 15km i 150metrów przewyższeń. Ogólnie bardziej by mi się to drugie widziało z moim dodatkiem (zawsze można po Błądzonce dorzucić Krzeszów)

http://www.bikemap.net/route/778706

Dla znających dobrze Żywiecczyznę pytanie: Zaznaczyli ostatnio na mapie googla, że jest połączenie Mutnego z Pewlą Ślemieńską. Mam pytanie czy w rzeczywistości tak jest?? Bo to ewentualnie trochę skraca moją trasę.

#13 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 grudzień 2010 - 09:03

Dla znających dobrze Żywiecczyznę pytanie: Zaznaczyli ostatnio na mapie googla, że jest połączenie Mutnego z Pewlą Ślemieńską. Mam pytanie czy w rzeczywistości tak jest?? Bo to ewentualnie trochę skraca moją trasę.


Owszem połączenie jest, ale nie ma asfaltu, znajomy jechał jakieś dwa miesiące temu i mówił że jest to droga terenowa. Na szosowy maraton nie nadaje się, trzeba szukać innych opcji.

#14 prazek

prazek
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądTychy

Napisano 16 styczeń 2011 - 22:16

Dystans 175 km, przewyższenia 3500 m, czyli coś dla zawodowców a dystans dla średniaków około100-120km, jak na Pętli Beskidzkiej byłby zaiste mile widziany. Chyba że cały cykl Road Maraton-u ma iść w kierunku elitarnego ścigania...

#15 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 styczeń 2011 - 23:14

prazek, niekoniecznie dla zawodowców w zeszłym roku na ostatniej imprezie cyklu czyli Velo Carpathica też było sporo bo 170km i wszyscy dali rade :-D A potem były kiełbaski, browarki, hotele 3* ummm miodzio :-D Kto był ten wie, a kto nie był powinien być w tym roku :lol:

#16 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:26

Dystans 175 km, przewyższenia 3500 m, czyli coś dla zawodowców a dystans dla średniaków około100-120km, jak na Pętli Beskidzkiej byłby zaiste mile widziany. Chyba że cały cykl Road Maraton-u ma iść w kierunku elitarnego ścigania...


Moja wieloletnia obserwacja maratonów szosowych w Polsce prowadzi do zupełnie odwrotnych konkluzji - tzn.: im krótsze dystanse tym bardziej impreza idzie w kierunku totalnego ścigania.
Długie dystanse 'rajcują' coraz mniej liczną grupę kolarzy amatorów romantycznych 200- i -wiecej kilometrowych epopei ;) (może złe słowo w kontekście walki z dopingiem)

#17 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:33

tozik, święte słowa. W 2009 roku jak romantycznie pokonywałem dystans mega, to jeszcze przed powrotem do Polski. Przejechała koło nas grupa ścigantów z MINI :-D .

Młodzi zawodnicy robią tak rano przyjazd na miejsce, szybki wyścig i do domu. Nie raz nie zostają nawet na dekoracjach :-?

#18 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 18 styczeń 2011 - 18:06

Trochę spraw od kuchni:

Wróciłem właśnie z całodziennej wyprawy po gminach. Wójt Rajczy, miły człowiek, potwierdził że ponownie wesprze finansowo maraton RajczaTOUR - to dla nas miła wieść: będą koszulki i puchary, no i starczy na żurek ;-)

Termin zmieniamy do pierwotnego - 06.08.2011.

Cza na Żar - termin 04.06.2011 - Polskie Koleje Linowe potwierdziły zainteresowanie czasówką i deklarują, że także rzeczowo wesprą imprezę!

Jak tylko zostaną podpisane umowy, uruchomimy zapisy w komplecie.

Same dobre wieści na dzisiaj ;-)

Pozdrawiam

#19 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 18 styczeń 2011 - 19:55

a ta tajemnicza czasówka z 18.06 Wieśku, to gdzie, wiadomo już?

#20 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 19 styczeń 2011 - 18:49

Sieroszewice

Ale organizator jeszcze nie potwierdził dokładnie więc ciągle czekamy.