Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maraton Rajcza TOUR_ 06.08.2011


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
339 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 28 kwiecień 2011 - 16:41

Drobna korekta odcinka startowego: Z Rajczy jedziemy do Milówki i przez Nieledwię na Kotelnicę do Kiczory, w prawo dalej jak w opisie.

Takie rozwiązanie wynika z ustaleń z policją, a więc na początek Kotelnica, czyli to co tygryski lubią najbardziej ;-)

Będą 2 dystanse bez względu na liczbę uczestników, których spodziewamy się więcej niż w roku 2010.

P.s. Mam takie dziwne odczucie że tegoroczna Rajcza TOUR jest trudniejsza niż Pętla Beskidzka, czyżby Pętla BIS?

#42 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 28 kwiecień 2011 - 18:27

I bardzo dobrze,kafary na płaskie dachy przesiane przez siteczko:) . Zresztą jazda po płaskim jest zwyczajnie nudna po jakims czasie

#43 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:06

czy jest ktoś chętny na objazd trasy Rajczy w ten weekend w niedzielę,jesli nie bedzie padało? Nudno w samotności tak pchać :-/

Załączone pliki



#44 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:22

Pojechałbym ale nie dam rady, w niedzielę jest Czasówka w Żmigrodzie i startuję.

#45 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 28 kwiecień 2011 - 21:10

szamanviking, Chętnie, ale bardzo powoli, bo w tym roku najwiecej 78km zrobilem... Po drodze masz ;)

#46 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 29 kwiecień 2011 - 05:37

jak będziecie jechali chłopaki to dajcie znać, dołączę się gdzieś do Was po drodze.
pzdr

#47 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 29 kwiecień 2011 - 08:14

no to można by wstępnie cos juz ustalic jak i o której,nie potrzebuję tempa,tylko zapoznania trasy i lekkiej wytrzymałości,3 maja wyścig w Gorlicach,wiec nie ma co szaleć:)

#48 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 kwiecień 2011 - 14:02

Jedzie ktoś w pobliżu Krotoszyna ? Albo przejeżdżą przez Krotoszyn ?
Ew. Czy po drodze mógłbym kogoś zabrać żeby rozbić koszty paliwa ?

Jeśli tak to z chęcią pojadę.. Jeśli nie to uważam to za nieopłacalną imprezę...
Samemu nie jadę :-P

#49 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 08 czerwiec 2011 - 14:40

Jechałem wczoraj pętlę wokół Babiej Góry tylko od drugiej strony (Krowiarki od Zubrzycy, 125km) i uważam, że koniecznie należy w Jabłonce nie jechać na Chyżne tylko w prawo na Lipnice, Winiarczykówkę i Bobrov, dalej Namestovo, a potem jak leci. Ogólnie to mi się coś pokickało, że trasa Rajczy jest w drugą stronę ale to mniejsza z tym. Poza jakimś kilometrem przed Lipnicą asfalt jest bardzo dobry a ruch znikomy + skrócenie trasy. Dodatkowo unika się możliwości kombinacji, które mogą nastąpić przy przejeździe przez Chyżne.
Dodam, że trasa jest mimo wszystko sporo łatwiejsza od PB

#50 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 czerwiec 2011 - 17:41

GRUNWALD1410, Kiedyś proponowałem żeby trasa biegła przez Jabłonkę a nie Chyżne. W zeszłym roku na odcinku od Jabłonki do granicy był tragiczny asfalt i to chyba jeden z powodów dlaczego trasa nie idzie tamtędy. Dlaczego trzeba uniknąć trasy przez Chyżne?

#51 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:27

GRUNWALD1410, Kiedyś proponowałem żeby trasa biegła przez Jabłonkę a nie Chyżne. W zeszłym roku na odcinku od Jabłonki do granicy był tragiczny asfalt i to chyba jeden z powodów dlaczego trasa nie idzie tamtędy. Dlaczego trzeba uniknąć trasy przez Chyżne?

Aby uniknąć kombinatorów skracającyhc przez Lipnicę. Jadąc przez Chyżne też jedzie sie przez Jabłonkę, taka mała poprawka :P.
Jest tragiczny asfalt ale na odcinku może 800 metrów, ale warto, bo ruchu przez przejście graniczne w Winiarczykówce praktycznie nie ma.

#52 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 08 czerwiec 2011 - 22:01

Piotr92 o której drodze mówisz ? Bo z Jabłonki na Chyżne to asfalt jest lepszy niż na A4. Natomiast droga w stronę Słowacji (na Lipnicę Wielką) też chyba nie jest najgorsza (tutaj mogę się mylić bo dokładnie nie pamiętam).

#53 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 08 czerwiec 2011 - 22:16

Piotr92 o której drodze mówisz ? Bo z Jabłonki na Chyżne to asfalt jest lepszy niż na A4. Natomiast droga w stronę Słowacji (na Lipnicę Wielką) też chyba nie jest najgorsza (tutaj mogę się mylić bo dokładnie nie pamiętam).


Piotrowi chodziło o odcinek Jabłonka - Winiarczykówka, że jest kiepski, ale dementuję, bo jechałem wczoraj. Idealnie to może nie jest, ale można śmiało śmigać.

#54 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 09 czerwiec 2011 - 11:38

GRUNWALD1410 nie rozumiem dlaczego koniecznie? Ten kawałek asfaltu nie jest taki krótki, o ile w ogóle można to jeszcze nazwać asfaltem. Jechałem tam początkiem kwietnia i nie mam dobrych wrażeń. Unikajmy takich dróg jeżeli się da, bo będziemy mieli defektów jak na równicy, a pozbieranie ludzi z takiej pętli nie jest łatwe. Dodatkowo wiadomo, że łatwiej przez takie pola minowe przejechać samemu niż w grupie podczas wyścigu.


Myślę, że argument o skracaniu można sobie podarować, istnieje wiele innych sposobów na skrócenie tej trasy. Jeżeli ktoś chce w ten sposób pokazać jaki jest "mocny", to jego sprawa.

W najbliższym czasie przejadę sobie tą trasę i zbadam odcinek Jabłonka - Trstena (bo reszte już kiedyś tam jechałem) i podzielę się wrażeniami.

#55 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 czerwiec 2011 - 12:20

W najbliższym czasie przejadę sobie tą trasę i zbadam odcinek Jabłonka - Trstena (bo reszte już kiedyś tam jechałem) i podzielę się wrażeniami.


Tam jest asfalt stół.

#56 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 09 czerwiec 2011 - 14:09

Tam jest asfalt stół.

No to nie będę musiał się dzielić wrażeniami ;-) i myślę, że to w tej sytuacji najlepsza opcja. Trasa przez Lipnicę jest pewnie ciekawsza, ale niestety posiada polski standard dla dróg tej klasy.

#57 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 09 czerwiec 2011 - 17:35

GRUNWALD1410 nie rozumiem dlaczego koniecznie? Ten kawałek asfaltu nie jest taki krótki, o ile w ogóle można to jeszcze nazwać asfaltem. Jechałem tam początkiem kwietnia i nie mam dobrych wrażeń. Unikajmy takich dróg jeżeli się da, bo będziemy mieli defektów jak na równicy, a pozbieranie ludzi z takiej pętli nie jest łatwe. Dodatkowo wiadomo, że łatwiej przez takie pola minowe przejechać samemu niż w grupie podczas wyścigu.


Myślę, że argument o skracaniu można sobie podarować, istnieje wiele innych sposobów na skrócenie tej trasy. Jeżeli ktoś chce w ten sposób pokazać jaki jest "mocny", to jego sprawa.

W najbliższym czasie przejadę sobie tą trasę i zbadam odcinek Jabłonka - Trstena (bo reszte już kiedyś tam jechałem) i podzielę się wrażeniami.


No nie wiem jak kto woli. Ja np. wolę przeboleć jakieś 800 metrów i przejechać je spokojnie, niż śmigać trasą dłuższą, w towarzystwie ciężarówek... jak kto woli. Zaznaczam jednak, że przez Lipnicę jest krócej i szybciej, więc możliwe jest przejazd kombinatorów przy przeprowadzeniu oficjalnej trasy przez Chyżne. to tyle w temacie tego odcinka.
Zaprezentuję teraz inne "ciekawostki" z nawierzchniami

Zjazd z Przysłopia jest natomiast w stanie tragicznym a jest to koło 3 km trudnego technicznie, klasycznego górskiego odcinka.
Ze 2 tygodnie później będzie memoriał Łasaka dla pro, który pewnie zawita na Przysłop, więc możliwe, że będzie jeszcze gorzej, bo będą tam jakieś roboty prowadzone w czasie RT.

Jak będzie upał to na zjeździe z Huciska będzie rozsypany piasek, zapobiegający topieniu się asfaltu, bo często się to tam zdarza. Nie wiem co lepsze, czy piasek, czy klejący się smoło-żwiro-asfalt do gum.

W Pewli przed podjazdem do Huciska jest odcinek (z kilometr) totalnej pralki (dziura na dziurze i łata na łacie)

Z Kurowa przez Mączne do głównej drogi w Lachowicach też jest kiepsko.

Na Krowiarkach może być róznie, kto wie czy nie będą trwały prace ( w Zawoi leją asfalt od nowa, położony w zeszłym roku)

Cała reszta dróg jest dobra lub bardzo dobra.

#58 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 09 czerwiec 2011 - 18:19

GRUNWALD1410 z Przysłopu jest aż tak źle? eeee w porównaniu do zjazdu z Lesznej do cud miód;) nie przesadzaj nie jest tak strasznie.

#59 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 09 czerwiec 2011 - 19:51

Z tym Przysłopem GRUNWALD1410 ma racje, takie kratery to rzadkość nawet w Polsce. W Lesznej też takich nie znajdziesz, ale przynajmniej droga dość szeroka i bez zakrętów kilerów :mrgreen: . Część zjazdu z krowiarek i kawałek drogi w Zubrzycy też niewesoła.
Co do skracania to przecież najlepiej pojechać z Sopotni przez Korbielów do Namestova :mrgreen:. Skrót przez Lipnice może się nie opłacać, bo wystarczy jadąc na Chyżne złapać się za tira i już jest się do przodu, tak że proponowana trasa dla oszustów tylko przez korbielów :mrgreen:

#60 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 09 czerwiec 2011 - 19:54

w sobotę to chyba ciężko się będzie za tirem załapać;P
Przysłop....hmmm aż pojadę tam w weekend bo coś chyba przesadzacie;)
zjazd z Krowiarek i owszem droga momentami nie najlepsza, ale niestety jesteśmy w Polsce, jak chcemy mieć stół to chyba tylko na czasówkach i to też niezbyt długich tak do 5km bo powyżej to, bez dziur, ciężko będzie znaleźć takie odcinki;)