Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność napędu Sram z kasetą Campagnolo


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:01

1. Czy taki mix jest możliwy? Czytałem, że ludzie używają osprzętu Dura Ace z kasetą Record i jest ok.


2. Czy jest możliwa zmiana bębenka w piastach Tune z Campagnolo na Sram/Shimano? Musi to być specjalny, firmowy, czy inne też pasują?

pzdr

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:07

Pewnie że się da tylko trzeba wiedzieć dokładnie rozstaw koronek kasety w sh i campie (na campagnolo.com chyba jest w jakimś .pdf). Potem dorabiasz odpowiednie dystanse i jest git. Ja bym się w to nie mieszał tylko kupił shiftmate'a ;-)

#3 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 styczeń 2011 - 14:19

Pewnie że się da tylko trzeba wiedzieć dokładnie rozstaw koronek kasety w sh i campie (na campagnolo.com chyba jest w jakimś .pdf). Potem dorabiasz odpowiednie dystanse i jest git. Ja bym się w to nie mieszał tylko kupił shiftmate'a ;-)


No to wytłumacz jak chcesz dorobić dystanse dla koronek które są na pająku??


#4 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 15:17

Kaseta campagnolo 10s jest szersza o jakieś 1.5 mm od tej shimano, dlatego napęd campy na kasecie sh-no działa słabo (w moim przypadku) w drugą stronę może będzie lepiej.

#5 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 15:42

2. Czy jest możliwa zmiana bębenka w piastach Tune z Campagnolo na Sram/Shimano? Musi to być specjalny, firmowy, czy inne też pasują?

Po co będziesz przerabiał , jak chcesz lekkie koła na shimano to kup sobie takie http://allegro.onet....1390481419.html ,nie ma lzejszych za taką cene
,a jak masz piaste tune na campe to sprzedaj mi i to będzie bardzo dobre rozwiazanie dla ciebe i dla mnie :-D ile wazy tune campy?

#6 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 11 styczeń 2011 - 16:50

Ale ja nie chcę badziewnych kół, tylko takie na Polskie drogi. AC z tego co czytałem ma różne opinie.

Tune waży 188 gram, jest to model MAG 190, chętny?;p


Dzięki Panowie, nie będę jednak cudować. Postaram się znaleźć fajną, niezawodną piastę tył pod shimano i tyle (czytaj. Dura Ace 7800).

#7 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 16:59

a na ile szpych i jaka cena?

#8 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:03

a znalazlem czyli okolo 1000zł wiec wole swoje badziewiowe koła , mniej kosztuja niz jedna piasta.

#9 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:23

Kaseta campagnolo 10s jest szersza o jakieś 1.5 mm od tej shimano, dlatego napęd campy na kasecie sh-no działa słabo (w moim przypadku) w drugą stronę może będzie lepiej.


Czy uztywales osobiscie takiego zestawu?

Ja od poand 1600 km uzywam full napedu Campy z kaseta shimano na 10 s i prawde mowiac nie moge sie niczego czepic, wlozylem z ciekawosci i jestem w szoku na plus, bez problemu moge tak jezdzić,

Pozdrawiam

#10 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2011 - 21:40

Zawisza - tak, używam. Ale raz jest dobrze, raz słabiej, dobrze że u Ciebie chodzi ładnie. A wkładałeś coś w środek kasety? Bo ja mam między 6 a 7 koronka włożoną tą podkładkę 1mm i dzięki temu trochę lepiej jest, bez tego zostawał mi jeden klik w klamkomanetce a już byłem na ostatniej koronce, kicha była.

A jaką masz kasetę? Bo ja 14-25, czuję że np na 12-27 byłoby lepiej.



Dodaj odpowiedź