Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8486 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 styczeń 2011 - 00:02

Obserwując dyskusję w temacie o naszych rowerach, postanowiłem utworzyć temat o naszych zakupach rowerów, lampek, bidonów, śrubek i wielu innych pierdół by o nich podyskutować, komentując cene czy konkretny wybór, jednocześnie nie zaśmiecając innych tematów. Tak więc chwalcie się, dyskutujcie, tylko nie wyzywajcie się wzajemnie :mrgreen:

By rozruszać temat wrzucam ów dyskusję ;-)

nie mogę ruszyć tematu nasze rowerki, bo przeglądarka łapie zwieche jak chcę coś zrobić w tym temacie. Co ciekawe w innych tematach nie ma tego problemu

#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2011 - 00:11

To ja pochwalę się zakupem widelca 3T Funda Team wyjętego z nowego Cervelo r3sl i w jego malowaniu (cały czarny bez wzorków) za 450zł na angielskim ebay'u :)

#3 ex_lemon

ex_lemon
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądKnurów

Napisano 22 styczeń 2011 - 00:44

Dzisiaj, a właściwie wczoraj udało mi się kupić fajną pompkę, za małą kasę dodatkowo z 10% upustem, bo okazała się ostatnim egzemplarzem. Zakupy w BikeAteleier w Gliwicach. Coś takiego Gra i huczy :-P

#4 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 22 styczeń 2011 - 01:39

kobrys, no to gratuluje bo to sprzęt najwyższej klasy na dodatek.. za darmo jak widzę go dostałeś niemalże :lol:

Na alledrogo od 2 dni też stoi Funda ale PRO i w nieco wyższej cenie. Ale sądzę że i tak ktoś ją kupi.

Deadhorse, brawo za ten temat. Kiedyś również nosiłem się z zamiarem założenia podobnego ale uznałem, że zaraz rzuci się na mnie jakaś wściekła gawiedź z pretensjami i darowałem sobie.

ex_lemon uważaj na tę pompkę. To niebezpieczna bestia. Mam identyczną i mam o niej bardzo słabe zdanie. Nabiłem nią 5-10 opon i rączką którą zamyka się głowicę na zaworku upieprzyła się z całego korpusu głowicy, który swoją drogą nie wiedzieć czemu jest plastikowy. Reklamowałem ją i zrobili mi ją na cacy. Od tamtej pory działa ale zaufania nie mam. Płaciłem rok temu 60 zł. I nie dawaj wiary temu manometrowi :lol:, 16 bar w takiej pompce? Za nic w świecie...

Pamiętaj też o okresowym przesmarowywaniu cylinderka w niej, bo Ci się zatrze szybko. Polecam FL Zielony do tego.
W rączce jest schowek na końcówki i jakaś tam chyba nawet jest. Obczaj go, bo ja dopiero kilka dni temu to odkryłem ;-)

#5 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 styczeń 2011 - 01:52

czyli kolejny temat o wszystkim i o niczym... ciekawe kiedy pierwsza wojna? :mrgreen:

Żeby nie było offtopa,to ostatnio kupiłem licznik sigma 1009 bc i póki co (50km :oops: ) sprawuje sie super... Prosty,czytelny,relatywnie tani i bez zbędnych funkcji,na plus także jest,to że można już go podłączyć do kompa... ale to w przyszłości

#6 ex_lemon

ex_lemon
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądKnurów

Napisano 22 styczeń 2011 - 10:45

Bikemaster Dzięki za przestrogę :-) Jakby coś mam na nią 2 lata gwarancji, będziemy reagować :-) Końcówki są do piłki i materaca. Z samej pompki jestem zadowolony, bo wcześniej miałem małe g.., którym nie wiem czy dało rade nabić z 2bar-y. [/quote]

#7 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 22 styczeń 2011 - 11:10

Dołączona grafika

Nabyłem model 2010 NOWY - za 399zł ;)
Wydaje się być super, dobrze leży i trzyma się na głowie, lekki i wygodny :)

Zobaczymy jak będzie z wentylacją podczas jazdy.. W ogóle jak się będzie "sprawował" :->

#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 styczeń 2011 - 11:29

xubic, oby jego funkcje sprowadzały się do wygody i wentylacji za 399zł, kluczowej czyli wytrzymałości nie testuj, bo szkoda ładnego lakieru ;)

Ja na nowy sezon za wiele nie kupiłem, wymieniłem kokpit, opony, owijkę, kasete i łańcuch.
Kiera 3T, modelu nie pamiętam, waga 220gr jakoś za 70zł szerokość 400mm,
mostek GIANT Connect SL, 110mm, 155gr za 59zł
Opony Conti ultrasport drut - 49zł/szt.
Owijka PRO GEL, czrwona ciekawe jak zapasuje do reszty
Kaseta 12-25 na góry ;)
Łańcuch HG53, czyli bez szaleństw ;-)

#9 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 22 styczeń 2011 - 13:43

Ja na razie na nowy sezon kupiłem:
- ramę Felt F5 ze wszystkim,
- koła Mavic Ksyrium Elite,
- karbonowe Campagnolo Centaur/Record,
- komplet ciuchów Castelli
- pedały Look Classic
- kierę FSA K-Force carbon
- Specialized Romin SL siodło
- sztycę Cycle King 165g
;-)

Jeszcze laczki muszę kupić! Pozdrawiam.

#10 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:15

Kiera 3T, modelu nie pamiętam, waga 220gr jakoś za 70zł szerokość 400mm,


eee to ile Ty masz w barach bo 400 mm raczej wąsko jest :shock:

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#11 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:24

Ja na razie na nowy sezon kupiłem:
- ramę Felt F5 ze wszystkim,
- koła Mavic Ksyrium Elite, ( MAM NADZIEJE ZE BĘDZIESZ ZADOWOLONY :D )
- karbonowe Campagnolo Centaur/Record,
- komplet ciuchów Castelli
- pedały Look Classic
- kierę FSA K-Force carbon ( MAM TAKA SAMĄ< OK ALE PRZY 220 gramach MOGŁA BY BYC SZTYWNIEJSZA )
- Specialized Romin SL siodło ( NAJLEPSZE SIODELKO JAKIE MOJA PUPA WIDZIALA PRZY TYM NEISAMOWICIE LEKKIE I NAPRAWDE POPRAWIAJACE POZYCJE MIEDNICY NA ROWERZE )
- sztycę Cycle King 165g
;-)

Jeszcze laczki muszę kupić! Pozdrawiam.



#12 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:26

Xubix, fajny kask.

Ostatni zakup to pedały speedplay light action chro-mo (czarne). Nie mogę się doczekać, by je przetestować.
Oo, jeszcze kierownica Pro Vibe carbon do mnie dotarła. Zaskoczony na plus wyglądem na żywo oraz wykończeniem. Specjalny "tunel" do prowadzenia linek to fajna sprawa. Tylko waga dość spora - 236 gram na full karbon w rozmiarze 40 cm to dużo. ALE co tam, liczy się co innego.:)

#13 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:27

Kiera 3T, modelu nie pamiętam, waga 220gr jakoś za 70zł szerokość 400mm,


eee to ile Ty masz w barach bo 400 mm raczej wąsko jest :shock:

Ja poszedłem w drugą strone i zakupiłem FSA Vero 44cm 300g za ok. 60zł . Mam 170cm wzrostu.

#14 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:36

Kiera 3T, modelu nie pamiętam, waga 220gr jakoś za 70zł szerokość 400mm,


eee to ile Ty masz w barach bo 400 mm raczej wąsko jest :shock:


ja wiem ? .. ja też jeżdżę na 40cm .. no a w barkach ta sama wartość :-)

#15 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:38

Ja wczoraj dostałem kierownicę deda RHM01. Jest to jakiś nowy podstawowy kompakt dedy za 85 złoty. Waży 302 g dla 44cm. Do tego mostek deda zero 1 i sztyca deda ultra i jestem całkiem udedowany ;)

#16 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:38

Ja na razie na nowy sezon kupiłem:
- ramę Felt F5 ze wszystkim,
- koła Mavic Ksyrium Elite,
- karbonowe Campagnolo Centaur/Record,
- komplet ciuchów Castelli
- pedały Look Classic
- kierę FSA K-Force carbon
- Specialized Romin SL siodło
- sztycę Cycle King 165g
;-)

Jeszcze laczki muszę kupić! Pozdrawiam.


chętnie bym to zobaczył .. masz może jakieś foto .. zapowiada się xtr'a

#17 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 22 styczeń 2011 - 15:57

Niestety przy sobie mam na razie tylko komórkę, a mój komp. nie chce się z nią dogadać :/

#18 zoscar

zoscar
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 styczeń 2011 - 16:26

Tydzień temu kupiłem buty szosowe Shimano R132. Jeszczę nie miałem okazji w nich jeździć, ale w powietrzu lekko się nimi macha :mrgreen: Poza tym za sam wygląd daję im 6.

#19 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 styczeń 2011 - 16:30

Kiera 3T, modelu nie pamiętam, waga 220gr jakoś za 70zł szerokość 400mm,


eee to ile Ty masz w barach bo 400 mm raczej wąsko jest :shock:


jestem kościste i wąskie chucherko, więc 400, powinna być OK, choc zauwazyłem jeden minus, mało miejsca na licznik i pulsometr i ograniczony jest górny chwyt,

dziś odebrałem z poczty gacie BCM kadrowe za 55zł, a jakość pierwsza klasa jak za tę cenę :-)

#20 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 styczeń 2011 - 16:43

dziś odebrałem z poczty gacie BCM kadrowe za 55zł, a jakość pierwsza klasa jak za tę cenę :-)

@Dedi nie bierz tego do siebie...dla mnie to trochę wiocha te kadrowskie cicuhy :-P jest tyle fajnych (i ładniejszych) ciuchów, no chyba, że naprawdę Ci się podobają i koniec dyskusji. Jak tak to nie było tematu, bo o gustach się ponoć nie dyskutuje ;-)

I tak, żeby nie było, że off-topuję :-P

- Edge 705 hr/cad
- kółka Fulcrum 7 (używane)
- mostek Ritchey WCS Wet Black
- pedały Time XEN
- jakieś carbonowe koszyki od chińczyka
- strój Discowery (też od chińczyka)
- torebka podsiodłowa Selle Italia
- waga rybacka elektroniczna (żeby zważyć moją kozę) za jakieś 15 zeta
- siodło Selle Italia Flite Gel Flow
- opony Conti Ultrasport
- jakieś dętki Vittoria
- jakieś ochraniacze na buty przeciwdeszczowe na sezon

W starym roku jeszcze:
- grupa Cenataur Carbon 2010
- owijka Look-a korkowa
- piasta tylny Campa Mirage (taniocha ale waży chyba z tonę :-P )

Do kupienia jeszcze kaseta Campy na maratony (co najmniej 25/26 z tyłu i wyboru nie ma niestety).

Doszły jeszcze: komplet hamulców do MTB (wychodzi kupowanie tanich szpejów na allegro - sprężyny poszły po niespełna 1000 km, a klocki nie dotrwały 500 km), dętka do MTB, komplet linek (przerzutki i hamulce) do MTB....i kilka innych drobiazgów. Wszystko co powyżej do MTB to tylko i wyłącznie zakupy nieplanowane i jeżeli rower składałbym powoli i z rozsądkiem, to obyło by się bez tego :)



Dodaj odpowiedź