Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze rowerki...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
341 odpowiedzi w tym temacie

#321 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 17 marzec 2011 - 18:16

sewi, Bardzo fajny rowerek, podoba mi się nieprzerwanie ta rama. Koła dodają mu pro tour`owego sznytu, choć ja wybrał bym oba o takim samym kołnierzu. Co do napisów mi najbardziej podobają się białe.

#322 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 17 marzec 2011 - 18:25

sewi, czemu te pedały tak odwrócone? Co się im stało?

#323 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 marzec 2011 - 18:44

qqx, długo myślałem nad wysokością profilu, jednak trochę przestraszyły mnie liczne opinie, że jednak 50mm z przodu nieraz pogarsza sterowalność roweru. Wzląd praktyczny wiął jednak górę nad estetykę :)

bikemaster, chyba muszę je nasmarować. Też się nieraz zastanawiałem dlaczego przyjmują różną pozycję w zależności jak sie je obróci. Może one są za lekkie i niewielkie opory smaru nie pozwalają im się obrócić? Czy ktoś też tak ma z pedałami Look Keo 2 max carbon? Czy też kapnąć troszkę oleju na łożyska?

#324 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 marzec 2011 - 18:50

Sewi Keo2 Max chyba tak mają po prostu. To ma ułatwiać proces wpinania pedałów z tego co się orientuję.
pzdr

#325 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 marzec 2011 - 19:09

Virenque, faktycznie one muszą tak mieć, bo rozebralem je, to łożyska toczą się bardzo płynnie, ten opór daje nakrętka razem z uszczelką ściągająca pedał i ośkę. Dalem tam dwie kapki oleju, ale jest dalej tak samo. Mam też 10 letnie pedały Look, które powracają zawsze do tej samej pozycji i myślę, że to było lepsze rozwiązanie, bo zawsze wiedziałem w jakiej są pozycji a tu nigdy nie wiadomo i nie raz się but ślizga bo pedał jest odwrócony. Z drugiej strony można sobie ręcznie zawsze pedał ustawić do odpowiedzniej pozycji...

#326 Gosc_dmnklg_*

Gosc_dmnklg_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2011 - 21:13

sewi, kurcze aż się prosi żeby napis był czerwony albo chociaż biały. piasty, mostek... :-P

#327 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 18 marzec 2011 - 00:13

qqx, długo myślałem nad wysokością profilu, jednak trochę przestraszyły mnie liczne opinie, że jednak 50mm z przodu nieraz pogarsza sterowalność roweru. Wzląd praktyczny wiął jednak górę nad estetykę :)

bikemaster, chyba muszę je nasmarować. Też się nieraz zastanawiałem dlaczego przyjmują różną pozycję w zależności jak sie je obróci. Może one są za lekkie i niewielkie opory smaru nie pozwalają im się obrócić? Czy ktoś też tak ma z pedałami Look Keo 2 max carbon? Czy też kapnąć troszkę oleju na łożyska?


A kto Ci takich bzdur nagadał? :)) Oczywiście wszystko zależy - z moją wagą (83-85) spokojnie jeżdżę na 82mm obręczach - co więcej - to tylko kwestia wprawy; nie mówię oczywiście o bardzo silnych wiatrach - bo taki to przesunie Cię na drugi pas niezależnie od kół jakie masz...

Co do pedałów - poprzeglądaj dokładnie internet - z tego co pamiętam pierwsze partie tych pedałów miały jakiś problem właśnie z łożyskami i dosyłali ludziom inne nakrętki i uszczelki które likwidowały problem (uszczelnienie łożysk było chyba ciut za duże i bardzo zwiększało tarcie).

#328 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 marzec 2011 - 18:22

uszczelnienie łożysk było chyba ciut za duże i bardzo zwiększało tarcie

Tak właśnie jest z chyba pierwszą serią pedałów Look keo 2 max. Nie ułatwia to procesu wpinania bo jest raczej niedopatrzeniem producenta. Trzeba by jakoś przerobić/usunąć tą przeszkadzającą uszczelkę.

Rower prosi się by przyjąc zupełnie czarną kolorystykę. Wraz z minimalistycznymi napisami,jak już to tylko coś w stylu czerwonej, białej cienkiej otoczki napisu, a nie pełnych kolorowych liter i jak najmniej ich.

#329 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 18 marzec 2011 - 18:38

A kto Ci takich bzdur nagadał? :)) Oczywiście wszystko zależy - z moją wagą (83-85)

No nie do końca, właśnie wszystko zależy od wagi, jak ktoś jest lekki, a może być tu waga rzędu nawet 60kg to może bardziej czuje te podmuchy. Ja przy 72kg i profilu 45mm nie mam problemu.

#330 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marzec 2011 - 19:04

A ja przy 40mm i 75kg mam problem, zależy jak mocno wieje, na 30mm jest już łatwiej. Niżej było jeszcze łatwiej :-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#331 Gosc_kluseczka85_*

Gosc_kluseczka85_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2011 - 12:46

sewi gdzie kupowałeś kółka.?

#332 aurox

aurox
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 19 marzec 2011 - 12:54

Rower z ostrym kołem. Używany na co dzień do jazdy oraz do treningów w okresie jesienno-wiosennym.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Rama:Koga-Miyata Prologue(prowdobodobnie '93r)
Korby:600+blat Dura-Ace
koła na piastach torowych i obręczach trekkingowych
Kierownica: przycięty Ritchey
Mostek 3ttt Record (kupinony od usera forum Dawidziu - polecam)

pozdrawiam aurox

#333 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marzec 2011 - 13:04

A 8 dnia Bóg stworzył hamulce.
:roll:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#334 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 19 marzec 2011 - 15:20

aurox, pięknie się prezentuje Twój ostrzak, ale IMO godniej wyglądał z klasycznym barankiem.

#335 kapsel

kapsel
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądPtb \ ŁDZ

Napisano 19 marzec 2011 - 19:05

dla mnie bomba.
jakie przełożenie?

#336 aurox

aurox
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 19 marzec 2011 - 20:41

travisb, na co dzień nie używałem wszystkich chwytów jakie oferuje baranek(mowa o dolnym). Dzięki odwróceniu kierownicy uzyskałem swój ulubiony chwyt. Odpowiednik "na klamkach", wcześniej zsuwały mi się dłonie.

Przełożenie 44x16 (2,75)

#337 maciej1408

maciej1408
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądWlkp

Napisano 19 marzec 2011 - 21:46

aurox, pisałeś że używasz do jazdy na treningi i mam takie małe pytanko. Myślałem właśnie żeby na okres jesieni/zimy/wczesnej wiosny złożyć ostre i jeździć ale jakoś nie wyobrażam sobie jazdy nim po mieście czy poza miastem bez hamulców.. Jak sobie z tym radzisz? W razie czego nie wyśmiewaj mnie może czegoś niewiem ale nigdy nie jeździłem na ostrym i z tego co słyszałem to ciężko takim śmigać po asfalcie..

#338 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 19 marzec 2011 - 21:52

Jak bez hamulców? Przecież masz hamulce w pedałach człowieku ;) Nigdy nie jeździłeś na rowerze bez przerzutek?

#339 bikefun

bikefun
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 marzec 2011 - 22:02

Bartosz, nie wprowadzaj kolegi w błąd mówiąc mu , że jazda na ostrym to to samo co na zwykłym siglu. W ostrzaku musisz cały czas pedałować, nie możesz przestać, co jest czasami irytujące szczególnie na zjazdach. A co do hamowania to trzeba się po prostu przejechać i spróbować. Jak już się ktoś nauczy to jeździ się świetnie nawet po zatłoczonym mieście.

#340 aurox

aurox
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 19 marzec 2011 - 22:26

bikefun, Zjazdy są najlepsze!
Bartosz, odsyłam: http://pl.wikipedia....wiki/Ostre_koło
maciej1408, nie mieszkam w dużym mieście, ale bardzo często jestem w Lublinie i unikam centrum. To niema znaczenia czy szosa, MTB czy hulajnoga, tam gdzie jest dużo samochodów jest przede wszystkim niebezpiecznie. Jeżdżę po chodnikach, skracam sobie przez osiedla, park, po głównych prawie w ogóle nie jeżdżę, chyba że poza godzinami szczytu. Jeździ się tak samo jak na szosie, o przymusie pedałowania się zapomina. Co do hamowania: można blokować koło, ale to ma sens tylko na przyczepnej nawierzchni, albo tradycyjnie: coraz wolniej kręcić. Hamulec warto mieć, przynajmniej na początku