Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze rowerki...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
341 odpowiedzi w tym temacie

#41 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 luty 2011 - 22:17

Nie będzie lekko. Wybierałem cięższe podzespoły. Gumy Sprintery to całe 260g/szt., rama ze zintegrowaną sztycą i zaciskiem to jakieś1350g, z niezintegrowaną chinole deklarują 1000g, solidny mostek oraz kierownica i tak można wymieniać. Myślę, że powinno się udać zmieścić pomiędzy 6,7-6,8kg. Taki był cel. Zaciski może wymienię na jakieś lekkie, bo 120g za parę to już przesada :D.

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 05 luty 2011 - 22:19

profanacja, nie profanacja, grunt by służył i tłukł kilometry jak Messerschmitt :)

#43 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 luty 2011 - 11:18

p.o.s.t. ładna owijka PRO ;-) co do wagi wyszła przyzwoita, profanacja czy nie rowerek fajny. Przerażają mnie górne widełki tylnego trójkąta w FM-015. Oby rowerek służył jak najwięcej!!!


#44 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 luty 2011 - 12:13

p.o.s.t. ładna owijka PRO ;-) co do wagi wyszła przyzwoita, profanacja czy nie rowerek fajny. Przerażają mnie górne widełki tylnego trójkąta w FM-015. Oby rowerek służył jak najwięcej!!!


Nie ma sie czego obawiać z tym widelcem tylnim. Mi już rower ta takiej ramie służy rok i jestem bardzo zadowolony. Dla przypomnienia:

- rama FM15
- sram Rival
- waga 7,6kg

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#45 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 luty 2011 - 12:17

Rower Sewi'ego jest idealnym przykładem, że rowery, a raczej ramy z Hong Fu są bez jaj i bez płci. Niby wypasiony, lekki, ale co z tego jak on w ogóle nie wygląda. Owszem, da się zrobić z tego ładnego bajka, ale ten konkretny wygląd jest okropny, do tego jeszcze czerwone opony i zielone siodło, które współgrają ze sobą jak Donek i Jarek ;-)

#46 Moras

Moras
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądOtwock

Napisano 06 luty 2011 - 13:04

Rower Sewi'ego jest idealnym przykładem, że rowery, a raczej ramy z Hong Fu są bez jaj i bez płci



Teraz tylko pytanie dlaczego bez płci? Bo jeżeli dlatego, że nie ma krzykliwych naklejek z logo progucenta to przecież jest sprawą gustu. Jedni wolą to co robią wielkie koncerny (specialized, scott, trek...) czyli mocne epatowanie logiem firmy, inni wolą prostotę. Ja uważam, że gdyby pominąć nieszczęsliwie dobrane pod względem kolorystycznym siodło to jest to bardzo ładny rower w "stealth'owym" stylu. Jedyne do czego nie mogę się ustosunkować to kontrast nowoczesnej ramy z (pięknymi) klasycznymi kołami.

#47 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 luty 2011 - 13:30

Moras wyciąłeś tylko kawałek mojej wypowiedzi, więc traci ona sens. Ale nawet ten cyctat, który przytoczyłeś zawiera słowo raczej, więc nie generalizuję, bo jak potem dodałem z takiej ramy mozna zrobić ładną maszynkę. Sam dostrzegłeś, zielone siodło i klasyczne koła, które mają się nijak do ramy. Tej ramie nawet oryginalne malowanie Piny czy Colnago nie pomoże, bo wygląda jak wygląda. Wystarczy kuknąc kilka postów wyżej, na maszyne p.o.s.t.a, która mimo, że nieskończona, już jakoś wygląda. Reasumując, sama rama nie wystarczy by rower wyglądał zacnie, co nie znaczy, że technicznie jest pdobnie.

#48 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2011 - 13:33

Rower Sewi'ego jest idealnym przykładem, że rowery, a raczej ramy z Hong Fu są bez jaj i bez płci. Niby wypasiony, lekki, ale co z tego jak on w ogóle nie wygląda. Owszem, da się zrobić z tego ładnego bajka, ale ten konkretny wygląd jest okropny, .....


No niestety nie wygląda ten rowerek atrakcyjnie. Wiem, że najważniejsze żeby dobrze się jeździło, ale ja zawsze zwracam uwagę na wygląd - rower ma przede wszystkim dobrze jeździć, ale także cieszyć oko. Tak to jest w każdym przypadku naszej pasji.
Pamiętam jak kiedyś mój poprzedni Bianchi spadł mi z bagażnika samochodu. Niewielka prędkość, a właściwie ruszanie samochodu - rowerkowi nic się nie stało. A jednak niewielkie otarcie przy tylnym widelcu śniło mi się dwa tygodnie :-)

Stas

#49 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2011 - 14:37

Jak dla mnie rower Sewi'ego jest łatwy do "odratowania". Ja bym dał jakiś kolor będący motywem przewodnim który sprawiłby, że cały rower wyglądałby bardziej atrakcyjnie. Przykładowo można by zrobić wariant czarno-biały, dać opony Schwalbe biało-czarne albo inne czarne, owijke białą, siodeło białe albo biało czarne, jakieś bardziej stylowe koszyki typu Elite Patao carbonowe (albo zwykłe). I jeszcze może białe gumy na klamkomanetki.

#50 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 06 luty 2011 - 14:42

Zamieszczam zdjęcie mojej jeszcze aktualnie używanej szosówki:
Dołączona grafika

#51 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2011 - 15:18

p.o.s.t Eastony z Allegro czy z zagranicy?

Pzdr

#52 ojcie_c

ojcie_c
  • Użytkownik
  • 312 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 luty 2011 - 16:55

Mój obecny sprzęt:

Dołączona grafika

Fuji Newest rocznik 1998, rama stalowa Cr-Mo RS400 (bodajże, piszę z pamięci), osprzęt Shimano Tiagra 50/34/30 - 11/25, drobiazgi typu sztyca, kierownica - Ritchey.

Od tego sezonu będzie służyła jako sprzęt na gorsze warunki/późną jesień/zimę/wczesną wiosnę.

Nowy Giant Defy 2 już jest w drodze :)

#53 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 06 luty 2011 - 18:12

Wczoraj skończyłem składać rower treningowy (poprzedni uległ zniszczeniu w zderzeniu z autem). Rower w zamyśle niskobudżetowy więc nabyłem ramę via montana http://www.bikekatal...nty/424/foto:2/ , co szło to przełożyłem, plus klamkomanetki campa veloce z allegro jak nowe za 250zł. Puki co zrobiłem 2 treningi, wczoraj i dzisiaj, wiec niewiele. Ale po tych 240km muszę przyznać że całkiem przyjemne odczucia mam. Inna sprawa że poprzedni rower miał 70tys. przebiegu, a kto tyle zrobił na aluminiowej ramie pewnie wie jak się ona zachowuje ;-) .

#54 kapsel

kapsel
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądPtb \ ŁDZ

Napisano 06 luty 2011 - 19:57

ja się zastanawiam skąd sewi wziął siodełko fizika z programu test ride :D

#55 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2011 - 20:50

ja się zastanawiam skąd sewi wziął siodełko fizika z programu test ride :D


Takie siodełka bez problemu mozna kupić zazwyczaj w nizszych cenach, czasem siodła testowe są sprzedawane nawet za 50 % ceny

pozdrowerek

#56 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 luty 2011 - 09:41

"Rower Sewi'ego jest idealnym przykładem, że rowery, a raczej ramy z Hong Fu są bez jaj i bez płci. Niby wypasiony, lekki, ale co z tego jak on w ogóle nie wygląda. Owszem, da się zrobić z tego ładnego bajka, ale ten konkretny wygląd jest okropny, do tego jeszcze czerwone opony i zielone siodło, które współgrają ze sobą jak Donek i Jarek ;-) "

No tu sie nie zgodze do końca bo :

jesli jest taki jak jest ma możliwość upgrade kolorystycznego , nawet można grafika zatrudnić, zrobić oryginalne malowanie aerografem , pędzlem itd jak to czasem widujemy na targach, no i w sumie rama nie trzyma sie na naklejkach jak to jest u Kellysa, ( no sorry ) i podobnych firmach gdzie jest nazwa firmy w 10 kolorach w 20 miejscach gdzie tylko sie da , a tak to sobie kolega może "pierdyknąć" napis SEWI na ramce i bedzie custom bike.

nio i jak widać "chiński karbon " trzyma sie tak samo jak "chiński karbon " tyle że z naklejkami i 4 razy droższy.

P.S.
fakt czerone oponki nijak , moze czarne z białym paseczkiem .............. ale felgi miodzio.

P.S.2
Dedi to nie rama jest bez jaj i płci tylko malowanie które rasuje wygląd, zobacz ile kosztują te same ramy pomalowane firmowo :-) cały rower w cenie naklejek .

W którym miejscu tego postu jest on nie związany z tematyką i nie odnosi sie do nasze rowerki ???
Jak masz inne poczucie realu to idź pojeździj troche albo zmień forum, bo ten temat dotyczy rowerków i dyskusji o nich , bo to pierwszy przypadek usuwania postów dotyczących tematu.

Prosze o kmomentarz osoby " szalejącej po forum ".

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#57 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2011 - 11:28

Poszła do śmieci ,bo znów zaczęła sie dyskusja o tym czy lepsze masło czy margaryna,jałowa,pusta i nie na temat...

#58 kapsel

kapsel
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądPtb \ ŁDZ

Napisano 07 luty 2011 - 23:40

spoko, jakiś link do sklepu zobaczyłem.
myślałem, że tylko fizik ma program test ride
a co do moderacji - kolejny przykład na to, że niektórzy się chyba uczyli tego przez telefon lub z filmów barei.
trudno, co robić :D

#59 AyJay

AyJay
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 07 luty 2011 - 23:49

Bikemaster fajna szosa ;)

#60 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 luty 2011 - 13:45

może i światło dopisało, ale aparat w niskich temperaturach szaleje.
Obrazek
więcej tutaj:
https://picasaweb.go.../elperus/romet#

Rama - czasowy Romet, wg naklejek - special, wg muf i średnicy sztycy - super.
koło przód - czeska obręcz vili-vili, 26 cali, piasta gipiemme, kenda kwest
koło tył - piasta novatec, jakaś dziwna obręcz, opona specialized trisport, zębatki 16, 17
korba gipiemme crono sprint 42 zęby i podkładki z meblowego, suport jakiś pakiet shimano
stery sh 105, mostek sh600 (robiony przez nitto)
siodełko - san marco rolls, sztyca jakiś wynalazek, 27.2

minimalny overlap (przy mniejszej oponie zniknie), skręca jak marzenie.
no i nie jest z katalogu :D



Kapsel fajnie wygladasz na tym , bajku ogolnie fajna koncepcja w twoim wykonaniu lubie takich ludzi ktorzy lubia robic experymenty rowerowe :mrgreen:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg