Skocz do zawartości


Zdjęcie

karbon w zimie


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zoscar

zoscar
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 marzec 2011 - 07:19

Witam.
Kupiłem sobie ostatnio rower karbonowy. Wyszło słonko, asfalt suchy, że aż che się wyjść. Niestety temperatura trochę na minusie. I to moje pytanie. Czy nic nie stanie się karbonowi, w takiej temperaturze?? Nie straci swoich właściwości?(wiem, że niektórym pytanie może się wydać śmieszne, ale ja naprawdę mam ochotę pojeździć, a nie chcę zepsuć nowego bike'a).
Z góry dzięki za odpowiedzi.

#2 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 02 marzec 2011 - 07:38

widelce karbonowe jakos wytrzymuja :)

u2250y2014v3.gif


#3 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 02 marzec 2011 - 07:52

Obręcze do CX również. Z ciekawości - w instrukcji roweru/ramy jest wzmianka o min-max temperaturze użycia ?

#4 Gosc_wolk13_*

Gosc_wolk13_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2011 - 11:25

Posmaruj karbon masłem to powinno pomóc :-)

#5 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 02 marzec 2011 - 12:01

Posmaruj karbon masłem to powinno pomóc :-)


Nie, nie prawda. Oglądałem program na dicovery i tam się smarowali łojem jaka, czy dzika. Czymś co wygląda jak smalec. Powinno pomóc ;)) Tyle że podobnież strasznie śmierdzi :mrgreen:

A tak poważnie to nie wiem skąd ten pomysł, mrozu bym się nie obawiał, rower nie jest ze śniegu :lol: . bardziej za to obawiał bym się soli, którą sypią na drogach. Ale ona raczej bardziej może zaszkodzić alu, niżeli carbonowi, choć nie jestem pewny czy nie działa na carbon. W każdym razie jak ulice suche to można śmigać ;)

#6 zoscar

zoscar
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 marzec 2011 - 14:08

Dzięki.
Niestety nie mam przy sobie jaka, albo dzika, więc sposób Bartosz odpada :-x
Dzięki za porady. A więc idę na pierwszy trening rowerowy w tym roku :mrgreen:

#7 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 marzec 2011 - 14:28

Jesli znasz angielski to wpisz sobie "freezing carbon frame" i poczytaj. Jesli nie, to z tego co ja wyczytalem to nie ma problemu. Bo karbon ma zdecydowanie mniejsza rozszerzalnosc termiczna od stali czy aluminium. Poza tym karbonowe czesci sa uzywane w lotnictwie (Airbus etc.) gdzie przy ogromnych predkosciach, na duzych wysokosciach, temperatury sa znacznie nizsze.



Dodaj odpowiedź