Skocz do zawartości


Jakie stosujecie owijki ?


1070 odpowiedzi w tym temacie

#21 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:53

Ma wszystko w komplecie.

Chodziło mu o regenerację po wyścigach. Masaże, maście, itd. To czy jeździsz trzymajac się na górze za kierownicę zależy od Twoich upodobań.

#22 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:05

... To czy jeździsz trzymajac się na górze za kierownicę zależy od Twoich upodobań.

To fakt, ale jakos nie moge sobie wyobrazic jazdy bez gornego uchwytu. Czesto wlasnie tak wspinam sie na wzniesienia. Co do tematu owijek wogole widac ze temat nie jest niewazny. No tak najwazniejsze w rowerze sa punkty jego styku z cialem kolarza, a wiec pedaly i buty, spodenki z dobra wkladka i dobre siodelko no i kierownica z dobra owijka i rekawiczki :-)

Pzdr
Stas
  • Tom6 lubi to

#23 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 styczeń 2007 - 00:01

... a zawijam odwrotnie niż inni, czyli od środka do krawędzi, wkładam końcówki w kierę i przyciskam korkami.


ten sposob moim zdaniem ma maly feler.. jak chcesz wymienic pancerz to musisz odwinac cala owijke.

Jeździ się na niej zdecydowanie bardziej komfortowo. To dlatego pozwoliłem sobie na bardzo znikomą ilość tej owijki na kierownicy,
http://karbonkrieg.o...o/tcr/tcr00.jpg
Cała owijka ważyła 52g. Ja wykożystałem tylko 20g z niej.


no coz.. jak kto lubi.. ja nawet jakbym nie korzystal z gornego chwytu to bym owijke zawina nieco dalej.
gola kiera z pancerzami na wierzchu nie wyglada zbyt ladnie.

#24 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 08 styczeń 2007 - 20:06

Chyba sie zdecydowalem na tego velo:-)

Chodziło mu o regenerację po wyścigach. Masaże, maście, itd.


To do mnie było? Chyba wiem lepiej o co mu chodziło, bo to ja z nim gadałem a nie Ty :-) Wiec czemu takiś pewnien :P
Chodziło mu właśnie np. o plecy (bo to one odpoczywają przy górnym uchwycie), pozatym mówił jeszcze o jeździe "na kole" itp. ale to nie o tym temat
pozdrawiam

#25 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:27

Polecam korkowe owijki sprzedawane pod marką Merida - lekkie, naprawdę grube nawet przy nawinięciu jednej warstwy i wytrzymałe. Bez porównania lepsze niż np. Ritchey - przy meridzie to papier. Mają delikatny klej i przy odklejaniu nie zostawiają śladów na kierownicy.

pzdr!

#26 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:37

A co sadzicie o owijkach GIST sa bardzo szerokie, tyle widac ale ich jeszcze nie stosowalem.

Pzdr
Stas

#27 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2007 - 01:06

Jesli chodzi o czyszczenie owijki to polecam szmate ciepla wode i proszek do prania :) Mam zawinieta owijke pod lancuchem i oczywiscie z zolto-czarnej zrobila sie czarno-czarna, ale przy generalnym czyszczeniu roweru zawsze odswierzam jej wyglad czyszczac ja z brudnego gestego smaru blota itp ( czyli duzo mocniejszych zabrudzen) w ten sposob wlasnie. Jako owijki uzywam Cork Bike Ribbon - Nic do niej nie mam ale nie odczuwam jakiejs extasy podczas jazdy na niej ;) Kosztowala ok 15 zl ( najtansza jaka widzialem) Wole co jakis czas wymienic owijke niz kupic drozsza na dluzszy czas :)


Karbon, Taki sposob jest beznadziejny bo zachaczasz o owijke zmieniajac chwyt i owijka sie charakterystycznie "garbi" na koncach. No i warto na podjazdach dac odpoczac przeponie i kregoslupowi i podjezdzac z rekami zupelnie u gory - wtedy sie stosuje chwyt zupelnie u gory.

BTW Czy tylko ja nieznosze grzebac przy pancerzach w szosie :> ? Jak mam zdejmowac owijke to szlag mnie bierze :)

#28 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 styczeń 2007 - 11:07

Jakbym miał płaską u góry kierownice to nic byście nie wspomnieli, że owijka za krótka.
Owijka się nie zawija na krawędziach bo jest mocno naciągnięta. Nie robie tego pierwszy raz, i dobrze wiem jak trzeba zawinąć.
Owijki zmieniam częściej niż pancerze, więc nie widzę problemu.

#29 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 styczeń 2007 - 11:20

gdyby byla plaska to inaczej by to wygladalo ;-)

#30 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 10 styczeń 2007 - 11:43

No i w płaskich kierownicach zwykle pancerz idzie albo dołem albo wewnątrz kierownicy i dlatego dobrze wygląda.

pzdr!

#31 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 styczeń 2007 - 15:41

Wiecie co? Nie obraźcie się, ale nało mnie obchodzi, ze się komuś nie podoba :-P
Mnie się podoba, więc tak zostanie.

#32 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2007 - 09:34

a co myślicie o owijkach FIZIK BAR GEL ponoć jedne z lepszych :?: http://www.cyclingne...ws/fizik_bargel nie wiem jak ją zastosować do płaskiej kierownicy czy się da ten wkład żelowy jakoś skrócić żeby nie naszło na płaską część kiery :?:

#33 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2007 - 13:46

a co myślicie o owijkach FIZIK BAR GEL ponoć jedne z lepszych http://www.cyclingne...ws/fizik_bargel nie wiem jak ją zastosować do płaskiej kierownicy czy się da ten wkład żelowy jakoś skrócić żeby nie naszło na płaską część kiery


przejezdziłem na tej owijce cały seon i jest bardzo dobra :mrgreen: owiele lepiej sie trzyma kiere, bo jest "jakby bardziej mieka". Plastry zelu mozna skrócic nozyczkami, na nowy sezon wymieniam tylko owijke tez na fizyka, a zelki zosteje (sadze ze posłuzy dobre pare lat... :-D )

#34 Gosc_superpiki_*

Gosc_superpiki_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2007 - 16:19

Mam zwykłą fizika - bardzo przyjemna w dotyku.
Wcześniej miałem korkowe Gist, Giro (raczej marne) i Velo (w miarę ok).

#35 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 listopad 2007 - 22:59

Czy w Polsce dostane owijke w kolorze miodowym? Chodzi mi o takie jak sa na ebay.co.uk w kolorze brooksa. Ew. inne elementy/akcesoria w tym kolorze?

#36 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 10 listopad 2007 - 23:43

Brać korkową czy żelową? Cena, wiadomo ~50zł.

#37 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2007 - 00:28

żel jakby nie patrzeć zwiększa komfort.

#38 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2007 - 02:14

Brać korkową czy żelową? Cena, wiadomo ~50zł.


zel, ale jest to wydatek jednorazowy... sądze ze taki zelik wystarczy na pare dobrych lat... :mrgreen:

#39 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2007 - 18:41

zawodowiec czy ta wkładka żelowa jest w tak wykonana że mogę ją skrócić pod spłaszczaną kierę chodzi mi oto czy nic tam z wkładki nie wyleci bo przypuszczam że owa wkładka jest wypełniona płynnym żelemhttp://www.pezcyclin...llstory&id=2708 :?:

#40 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2007 - 19:31

zawodowiec czy ta wkładka żelowa jest w tak wykonana że mogę ją skrócić pod spłaszczaną kierę chodzi mi oto czy nic tam z wkładki nie wyleci bo przypuszczam że owa wkładka jest wypełniona płynnym żelem


sam te wkładki musiałem troche poprzecinać i niec nei wypłyneło :mrgreen: i tym wkładka blizej do miekiej gumy niz do zelu.... 8-)



Dodaj odpowiedź