Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka kaseta Campagnolo?


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 01 listopad 2010 - 20:29

Tak więc zapewne wielu z Was zastanawiało sie kiedyś w jaki sposób jednoznacznie określić typ i rocznik posiadanej kasety Campagnolo. Campagnolo nijak nie numeruje swoich kaset. Zakładam temat temu poświęcony aby w miarę możliwości rozwiewać takie bądź podobne niewiadome.

Kupując swój rower wiedziałem że ma mieć kasete Campagnolo. I tylko tyle :mrgreen: Jako że jestem dociekliwy od dłuższego czasu próbuję ją rozszyfrować i już chyba wiem..
Ale pewności brak.

Nie rozumiem polityki Campagnolo w kwestii oznakowania modeli. Praktycznie.. nie wiadomo co jest co (nie tylko w wypadku kaset). Czasem na nowszych częściach są małe, ciężkie do oderwania karteczki, ale mało kto będzie w stanie dojść po nich z którego roku pochodzi dana część. :-/

Kasety różnią się o tyle że niektóre z nowszych posiadają koronki na pająku, niektóre mają przekładki o innym kształcie niż okrągły i tyle. Katalogi Campy milczą nt kaset mod. Mirage.
Wiadomo, można określić mod. kasety jak widzimy że jest na pająku, ale też nie zawsze. Chorus i Record (11s) wyglądają identycznie, tak jak Veloce i Mirage (10s).
:-x

Tak więc mam przed nosem kasetę Campagnolo 10s 12-25 o wadze 272g w/o lockring, koronki pojedyncze ze śmiesznymi niebieskimi przekładkami, i.. sądzę że to Mirage, ale nie wiem na stówę..

Ktoś podpowie? :roll:

Dołączona grafika

#2 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 12 marzec 2011 - 17:41

Cześć
Czy mogę dać do przerzutki campagnolo na krótki wózek kasetę z max koronką 29 ząbków?

#3 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 12 marzec 2011 - 18:01

Tak, będzie działało. Tylko sprawdź czy starczy łańcucha.

#4 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marzec 2011 - 18:17

Będzie działać, wypróbowałem na kasecie centaura 13-29.

#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 marzec 2011 - 18:39

Będzie działać - sprawdź tylko, czy przerzutka z krótkim wózkiem ma wystarczającą pojemność dla twojego zestawu tarcze-kaseta (znajdziesz w danych technicznych przerzutki).
Aby nie występował "przeprost" przerzutki, taki jak TUTAJ , unikaj kombinacji przełożeń przód:duża tarcza - tył: koronka 29.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 12 marzec 2011 - 20:40

Mam jeszcze jedno pytanie, jak zdjąć korbę ? Potrzeba jakiegoś urządzenia? Jak próbowałem jakiś czas temu podczas czyszczenia, to się nie dało. Odkręciłem lewę ramie, a to z zębatkami ani rusz.

#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 marzec 2011 - 20:44

jak zdjąć korbę ?

ściągaczem ? :mrgreen: - tylko jaką Ty masz korbę :?:

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 12 marzec 2011 - 20:55

Perkoz, czy ja dobrze pamiętam czy Ty masz Mirage'a na UT? Jeśli tak to odkręcasz główną śrubę, co już zrobiłeś, potem ruszając ramionami korby na boki "rozłączasz" ośkę, wyjmujesz lewe ramię poruszając nim na boki (będzie schodzić ciasno - łożyska mocno spasowane z miskami), prawe ramie trzymane jest wygietą blaszką która zasadzona jest na misce - zdejmujesz blaszkę (najlepiej zrób to na początku całego procesu zdejmowania), dalej wyjmujesz prawe ramie tak jak lewe.

Jeśli prawe ramie mimo wyciągnięcia tej metalowej zawleczki z miski będzie schodziło
ciężko - można wsadzić dredniany kołek w miejsce lewego ramienia i puknąć lekko w prawą ośkę. Wtedy zejdzie.

:mrgreen:

#9 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 12 marzec 2011 - 21:39

Zgadza się mam mirage, dzięki spróbuję ;-)

#10 Gosc_Kenhill_*

Gosc_Kenhill_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2011 - 00:33

Cześć, mam pytanko, czy Campagnolo w nakrętkach kaset posiada tylko jedną średnice gwintu? Czy ma kilka rozmiarów?

#11 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2011 - 02:24

Bikemaster, ta kaseta ze zdjęcia to raczej nie jest Mirage, bo nie kojarzę, żeby miał niebieskie podkłądki, masz serie wyżej...

#12 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 maj 2011 - 22:54

Kenhill, jedna średnica gwintu, zreszta to przeciez nie zależy od kasety tylko od piasty!
Jedynie gdy masz najmniejsza koronkę 11 zębów, musisz użyć specjalnej trochę węższej nakrętki.

#13 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 maj 2011 - 05:57

Średnice bywały różne.
Ostatnio stosowane są jedne i te same. W piastach takich jak stare atheny gwint był można powiedzieć nietypowy ze względu na niemalże komplety brak dostępu nakrętek do nich.

#14 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2011 - 11:30

Mac, Czy taj ze zrozumieniem posta Kenhill, :)... dobrze się zapytał
Średnice rzeczywiście były różne, stąd pewnie to zapytanie

#15 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 13 maj 2011 - 17:30

bula, aha :mrgreen: Odzew po pół roku.. ale zawsze jakiś odzew :mrgreen:

Moje ustalenia doprowadziły mnie do tego, że to Mirage bowiem zgadza się wagowo.

#16 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2011 - 19:06

a bo ktoś odświeżył temat, a wcześniej nie widziałem :)
to ciekawe ze mirage :)

#17 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 30 lipiec 2011 - 11:37

czy kaseta veloce 9s będzie pasować do tego bębenka http://allegro.pl/ca...41207932.html??
sprzedawca mówi, że poprzednio na bębenku była założona kaseta campa 8s

#18 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 30 lipiec 2011 - 15:42

Nie będzie, 8 biegowe mają inny rozstaw i minimalnie inne rozmieszczenie nacięć.

http://branfordbike....d-cogs-pg60.htm



Dodaj odpowiedź