Skocz do zawartości


Zdjęcie

Batony Corny i inne zbożowe.


114 odpowiedzi w tym temacie

#21 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 12 styczeń 2011 - 09:07

Ja kupuje batony musli w Lidlu - "Sirius Musli" - Baton zbożowy ze słodzonymi i suszonymi kawałeczkami żurawiny.

Składniki: prażone płatki zbożowe 31,4%, syrop glukozowy, słodzone i suszone kawałeczki żurawiny 11,6% (cukier 8,1%, żurawina 3,1 %, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, zagęszczony sok z czarnego bzu, olej słonecznikowy), ekstrudowane płatki zbożowe 11,3%, płatki kukurydziane, tłuszcz kokosowy, stabilizator: gliceryna, regulator kwasowości: kawas cytrynowy, naturalny aromat, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym, sól.

Wartości odżywcze @100g (baton ma 25g): 359 kcal; białko 6,4g; węglowodany 71,6 g; w tym cukry 24,2 g; tłuszcz 7,4g; w tym kwasy tł. nasycone 5,8g; błonnik 4,6g; sód 0,1 g;

Opakowanie 200g - 8 batonów - kosztuje chyba 6-7 zł.

Jest jeszcze kilka innych smaków, ale ten chyba ma najmniej tłuszczu i dobrze smakuje ;)

#22 kalkhoff

kalkhoff
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKutno

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:16

Te z lidla sa bardzo fajne, bo wartość odżywcza podobna, a są mniejsze i sporo taniej wychodzą. Ja je kupuję, jak jest bardzo ciepło i inne snikersy zaczynają płynąć, a te batoniki więcej wytrzymują. Słodkie, i dobrze.

Edytuję.
Mam na myśli jeszcze inne z Lidla, tych co User nie próbowałem. Ja brałem te na sztuki za 60gr. Są jeszcz ew biedronce, też w kilkupaku. Ale te z biedronki mają taki aromat, ze dużo bardziej sztucznością zalatują.

#23 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:26

Jutro planuję dłuższą jazdę i zobaczymy co te Corny są warte :)
Kupiłem Corny BIG czekoladowo-bananowe, 2.55 zł sztuka...drogie to one nie są :)

#24 transatlantyk

transatlantyk
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądOstrowiec Św.

Napisano 14 styczeń 2011 - 07:39

To lipnie bo nawet nie wiem czy ktorys z tych jest w Nowym Saczu do ktorego i tak mam kolo 35km ale przy okazji by se mogl kupic

W Nowym Sączu batony zbożowe kupowałem na Hali Gorzkowskiej, ale to nie były Corny tylko jakieś inne (chyba Crunchy), wyraźnie tańsze i dobre.
Corny często widuję na stacjach benzynowych Orlenu.

#25 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 14 styczeń 2011 - 08:01

Je też jeżdże na tych z lidla. Kupuję te bez czekolady i jedne mają tłuszczu nawet ok 5 g. Jadłem te z biedronki też ale wg mnie są za słodkie. A corny może i też dobre ale dużo droższe od tych z lidla i mi akurat szkoda kasy.

#26 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 14 styczeń 2011 - 13:01

Również wcinam Corny. Mają taką przewagę, że jak się rozpuści, to nie usmaruje ciebie czekoladą na twarzy :) Żurawinowe są najlepsze :) Przy batonach czekoladowych można się "zatkać", tutaj wszystko fajnie się rozpuszcza. Daje podobnej energii jak banan. Jak na razie banan działa na mnie najlepiej :) Tyle że po jakimś czasie produkuję... gazy :P

#27 Crisbee

Crisbee
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 14 styczeń 2011 - 14:34

Ja polecam żele albo tabletki nutrendu np. carbo lub enduro snacki oraz carbonex który zawiera to co batony a dodatkowo np. BCAA , kreatyne i wit. C

#28 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 14 styczeń 2011 - 19:48

Ja polecam żele albo tabletki nutrendu np. carbo lub enduro snacki oraz carbonex który zawiera to co batony a dodatkowo np. BCAA , kreatyne i wit. C


Żele to chyba nie na treningi, bo nawet jak się ma kasy za tyle to szkoda żołądka na co dzień obciążać żelami. Ostatnimi czasy jak jeżdżę treningi ok 3godz. to nie biorę jedzenia, jak robię dłuższy trening to kanapka z dżemem szczególnie zimą jest w sam raz.

#29 Akademicki

Akademicki
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 styczeń 2011 - 01:32

chciałbym się zapytać, o to co wy macie do tłuszczu jako źródła energii :o

#30 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 16 styczeń 2011 - 07:48

Po sezonie jedzenia Corny nie mogę już na nie patrzeć.

#31 PrzemekS

PrzemekS
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skąd___

Napisano 27 luty 2011 - 17:57

W tym sezonie będę zabierał ze sobą batoniki Musli z Lidla. Jest wiele wariantów ale najlepsze są te bez czekolady i z dodatkiem kawałków moreli.

Skład w 100g (batonik ma 30g):
- wart. energ. 374kcal
- białko 4,3g
- węglowodany 71g
- tłuszcz 7,7g

#32 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 marzec 2011 - 10:39

Hey,
Może się Wam przydać info, że w Makro (przynajmniej w Poznaniu) jest promocja i 3 batoniki Corny kosztują 3 zł, różne smaki :)
Wczoraj sobie trochę nakupiłem, bo złotóweczka za Corny to godna cena :)
pozdrawiam

#33 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 marzec 2011 - 12:38

Virenque, ja właśnie w takiej promocji w jednym z 'moich' marketów kupiłem w zeszłym roku 2 kartony Corniaków i do dzisiaj je przegryzam w czasie kręcenia na trenażerze. Na tak długo mi staczają ;)
Jak po złotówce za sztukę to się opłaca wziać większą ilość. Sprawdźcie tylko datę ważności i można śmiało zakupić zapas na cały sezon.

#34 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 10 marzec 2011 - 18:15

Własnie nie dawno zakupiłem sobie takie batoniki sa w lidlu co by o nich powiedziec? zrobilem foto składu itp, nadawały by sie? smaczne sa bardzo :-P 6zł za takie opak.
PrzemekS Czy moze o nich pisałeś czy jeszcze jakies inne?

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#35 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 marzec 2011 - 19:07

W temacie Corny: kupiłem całą paczkę wiśniowych (spód czekoladowy). Jadam je regularnie i po pierwsze są bardzo smaczne (to już kwestia kto jaki ma smak, ja akurat za wiśniami przepadam), a po drugie spełniają na trasie swoje zadanie. Dodam, że ostatnimi czasy innych nie jadłem (poza dwoma sztukami Isostar-a). Aha i jeszcze pytanko: nigdzie nie spotkałem Corny bez czekolady, są takowe do kupienia ?

Virenque kurde, ja nie mam w pobliżu makro (nie mam zamiaru dygać 2 setki do Kraka i z powrotem tylko po Corny) a kupiłbym na wyjazd ze 2 paczki.

#36 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 marzec 2011 - 19:46

Wicklowman są Corny bez czekolady, to te o smaku żurawiny. Są idealne na lato, bo z czekoladą na słoneczku to lubią się rozpuścić. Ja najbardziej zawsze lubiłem bananowe, ale tym razem też kupiłem trochę wiśniowych, zobaczymy czy nasze gusta się pokrywają ;)
pzdr

#37 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 11 marzec 2011 - 09:01

Nie wiem jak u Was ,ale u mnie od dawna brak żurawinowych. Są właśnie wszystkie smaki oblepione czekoladą oprócz tego jednego ,najbardziej pożądanego ;)

#38 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 11 marzec 2011 - 09:03

bananowe tez są dobre

u2250y2014v3.gif


#39 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 11 marzec 2011 - 09:14

Nie wiem jak u Was ,ale u mnie od dawna brak żurawinowych. Są właśnie wszystkie smaki oblepione czekoladą oprócz tego jednego ,najbardziej pożądanego ;)


Parę wizyt w hurtowni, parę sklepów obleciałem (w Zakopanem znalazłem tylko z Żabce) i też nigdzie nie widziałem żurawinowych.

#40 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 11 marzec 2011 - 11:44

wicklowman, xubix, w mojej hurtowni sa żurawinowe, ale cena za sztukę nie jest zbyt atrakcyjna (dziś w pracy mogę się dowiedzieć ile konkretnie wynosi). Chociaż, jeśli jesteście mocno napaleni na ten akurat smak, to moge zebrac od Was zamówienie i rozdystrybuować tą żurawinkę ;-)



Dodaj odpowiedź