Skocz do zawartości


Zdjęcie

ustawienie klamkomanetki


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 chmuzilla

chmuzilla
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Skądw-sk

Napisano 20 marzec 2011 - 18:48

Witam, ostatnio kupiłem w atrakcyjnej cenie kasetę łańcuch i przerzutkę shimano tiagra wszystko 9 rzędowe. Teraz chciałbym kupić sobie klamki i mam na oku 8 rzędową sore. Czy jesli założyłbym te klamki 8s na przerzutkę 9s to dalolby się jakoś ustawić aby to działało?? :roll:

#2 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 21 marzec 2011 - 13:38

Witam, ostatnio kupiłem w atrakcyjnej cenie kasetę łańcuch i przerzutkę shimano tiagra wszystko 9 rzędowe. Teraz chciałbym kupić sobie klamki i mam na oku 8 rzędową sore. Czy jesli założyłbym te klamki 8s na przerzutkę 9s to dalolby się jakoś ustawić aby to działało?? :roll:

Kluczem jest tu "kastę". Kaseta jest 9 rzędowa. Odstępy pomiędzy zębatkami kasety 8 i 9 stopniowej są różne, co przekłada się na inne działanie manetek 8 i 9 rzędowych. Przerzutka na 8 i 9 biegów działa tak samo, szerokość wózka może być inna, bo szerokość łańcucha jest inna.

#3 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2011 - 14:22

Witam, ostatnio kupiłem w atrakcyjnej cenie kasetę łańcuch i przerzutkę shimano tiagra wszystko 9 rzędowe. Teraz chciałbym kupić sobie klamki i mam na oku 8 rzędową sore. Czy jesli założyłbym te klamki 8s na przerzutkę 9s to dalolby się jakoś ustawić aby to działało?? :roll:


klamkomanetki musisz też kupić 9s czyli Tiagra tak jak masz zakupioną kasetę, jeżeli zrobisz tak jak planujesz to nie wyregulujesz dobrze całego mechanizmu zmiany przełożeń.

#4 chmuzilla

chmuzilla
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Skądw-sk

Napisano 21 marzec 2011 - 19:39

A czy moge zalozyc sobie np. klamki ultegry???oczywiscie 9s.

#5 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 21 marzec 2011 - 19:52

możesz ultegry, 105, tiagra, sora byle by shimano i 9s. Mogą być też modolo morphos one pasująi do shimano i campagnolo zarówno 7s 8s 9s 10s, coś się przestawia i działają praktycznie z każdym systemem.



Dodaj odpowiedź